Reklama

Reklama

Romantický, dobrodružný seriál s mystickými prvky, velkoryse kostýmově pojatý, točený v autentických exteriérech českých hradů. Vznikl v redakci pro mládež televizního studia Brno. Děj se odehrává ve středověku na dvou hradech fiktivních jmen Kronbach a Babín. A jak to v takových příbězích bývá, jde v něm o krásnou pannu, moc a rytířskou čest. (sator)

(více)

Recenze (22)

xxlch 

všechny recenze uživatele

Na komunistickou dobu to byl naprosto jedinečný seriál.Škoda že je pryč.Do rytíře v podání S.Matyáše se tenkrát zamilovalo nejedno dívčí srdíčko.S.Matyáš se opravdu blejsknul a P.Tuček překonal.Bohužel se však překonal i ten bolševik,který tomuto seriálu NEDALl rok,ani dva! Mimochodem.nevíte někdo jestli se nezachovala někde hudba z tohoto seriálu? Byla úžasná! ()

ainny 

všechny recenze uživatele

Tak jako většina i já mám v hlavě jenom útržky a v sobě strašnou lítost, že to už nikdy neuvidím. Kupodivu jsem, na rozdíl od ostatních, vždycky věděla, že se mi to nezdálo, protože jakmile se sejdeme s kamarády a přijde řeč na filmy a seriály, tak vždycky někdo Lucii vytáhne a všichni ji máme zafixovanou, jako něco úžasného. Na Angeliku jsem tenkrát koukat nesměla, na Lucii ano. Dneska bych možná byla zklamaná, ale díky tomu nikdy ve mně přetrvává ta atmosféra, která u nás doma při sledování panovala. ()

Reklama

Karlos80

všechny recenze uživatele

Dramaturgie a scénář: Gustav Oplustil. Podle otce to byl krásný rytířský romantický seriál s nádhernou tit. melodií taková česká náhražka populární Angeliky (která se tehdejší vládnoucí garnituře v čele s Dr. Husákem moc nezamlouvala)..Po normalizaci byl seriál uložen do trezoru a poté ho bolševik bohužel zlikvidoval:-( ()

FilmFan24 

všechny recenze uživatele

Historický romanticko-dobrodružný seriál z produkce ČST ze sedmdesátých let "Ctná paní Lucie". A dlužno dodat, že na tehdejší naše poměry to bylo něco. Hlavní role vytvořila Renáta Doleželová a Svatopluk Matyáš. Matně si pamatuju, že to zakázal vysílat ÚV KSČ - přímo Husák na projevu strany - z důvodů, že pracující lid nepotřebuje českou Angeliku (Lucii) a poslední závěrečnou část tedy nikdo neviděl. Seriál se nedochoval z důvodu spálení na příkaz ÚV KSČ. Narazil jsem na zmínku o této sérii zde: www.fdb.cz/lidi-zivotopis-biografie/18695-renata-dolezelova.html - také na této databázi nevědí rok výroby. Lidé v diskuzích tam si to pamatují. Já proto, že jsem u nikoho z herců seriál v biografii nenašel, jsem měl za to, že se mi to snad zdálo a film neexistuje. Osobně se domnívám, že to režíroval Petr Tuček. Narazil jsem na rozhovor se Svatoplukem Matyášem z poslední doby, kde na celou kauzu okrajově vzpomínal www.televize.cz/scripts/detail.php . Tak bohužel dodneška nevím, jestli ten Černý rytíř (Svatopluk Matyáš) dal paní Lucii (Renáta Doleželová) tu růži...Doleželová růži nedostala, ale asi i díky účinkování v tomto ÚV KSČ zapovězeném projektu už musela hrát jenom v angažovaných projektech... ()

plechulka 

všechny recenze uživatele

To je krásné, jak si tu všichni vybavujeme (řečeno s klasikem) PRAZÁŽITKY z tohoto seriálu - i já se pamatuji na mladého Ivana Vyskočila a další.... A co se týče hudby - a jestli se nepletu - kdysi jsem někde viděla klip, kde z toho byli alespoň úryvky - ale fakt nevím jestli od Laufra - pokud to zpíval on? Každopádně je škoda, že se to nedochovalo - podobně jsem si uchovala z dětství PRAZÁŽITKY z "Písní pro Rudolfa III:" a ten úžasný pocit, když jsem to po x letech zas viděla ! Proto 4* - doufám, že to na ně bylo...... ()

Galerie (1)

Zajímavosti (7)

  • Podle slov scenáristy Gustava Oplustila stál seriál 6 milionů československých korun. Léta se traduje, že tehdejší prezident Husák měl lví podíl na skartování seriálu, když se nechal slyšet, že středověcí trubadúři by měli vyklidit obrazovku novým hrdinům socialistické práce. Pořadu Z metropole z dílu ze dne 25. srpna 2018, který je věnován i scenáristovi Oplustilovi, se opravdu podařilo vypátrat Husákův projev, který nevybíravým slovníkem seriál dehonestoval a vystrašení pracovníci Československé televize ho raději celý zničili. (sator)
  • V seriálu se zazní dvě písničky, které každý díl otevírají a uzavírají. Jde o „Má viola“ a „Život je cesta“. Nazpíval je Waldemar Matuška, hudbu složil Zdeněk Liška. Jakýmsi zázrakem zůstaly zachovány amatérsky nahrané na dobový magnetofon, což s jedinou zachovanou fotografií ze seriálu jsou poslední hmotné důkazy o existenci seriálu. (sator)

Reklama

Reklama