poster

Druhé dějství (studentský film)

 • USA

  Second Act, The

  (festivalový název)

Krátkometrážní / Drama / Psychologický

Česko, 2008, 43 min

Režie:

Olmo Omerzu

Kamera:

Lukáš Milota
(další profese)

Komentáře uživatelů k studentskému filmu (5)

 • dr.fish
  **

  Typický reprezentant kategorie "divný film o divných lidech". Jelikož se se skupinou těchto lidí nestýkám, příběhu nerozumím a ani nechci pochopit, jak to postavy ve filmu mají. Navíc styl vyprávění připomíná dokument, a ty musí být zajímavé a nikoliv pomalé a tiché. Petr Marek pro mne byl hrozně nečitelný a vysloveně mi vadil.....40%(14.9.2014)

 • Vitex
  *****

  http://vimeo.com/81765717 Pro současnou FAMU a následně pro jistý okruh mladých českých filmařů asi nejdůležitější film. Tímhle to tak nějak všechno začalo..(9.7.2014)

 • Vodnářka
  ***

  Příběh mi přišel neuvěřitelně pomalý, místy až nudný. Na druhou stranu se režisérovi velice povedlo vykreslení psychologie postav - já jsem je chápala. Rozuměla jsem oddaně milující Cilii, která by pro Martina udělala cokoliv i samotného Martina, který se užíral stereotypem a Cilii, ač ji měl jakkoli rád, prostě nemiloval. V tomhle případě je potom tak strašně složité něco vysvětlovat a jediným možným řešením se zdá být útěk...(1.8.2009)

 • hygienik
  **

  Rozumiem kultu okolo O. O. a nepopieram, že ten film mal kvalitnú napr. kameru. Ale pre mňa ako bežného smrtelníka bol až príliš štylizovaný (áno, viem, že to je autorský zámer) a nič mi to nedalo. Petr Marek hrá veľmi iritujúcim spôsobom, čo strhávalo prakticky celú moju pozornosť na fakt, ako mi tam vadí a želal som si nech to filmové martýrium konečne skončí. Bavilo by ma to, ak by to trvalo max. 15 minút.(9.9.2016)

 • Vodou
  *****

  Když jsem se ráno po shlédnutí tohohle filmu probudil, tak se mi v hlavě ještě přehrávaly některé obrazy. Nechtělo se mi vůbec otevírat oči.(20.4.2009)