Daniel Landa - Večer s písní Karla Kryla pro Český národ

Česko, 2004, 77 min

Režie:

Daniel Landa

Daniel Landa

Záznam neveřejného koncertu z roku 2004, který zahájil činnost řádu Ordo Lumen Templi. Daniel Landa. Záznam obsahuje 13 písní, dokumenty o natáčení a rozhovor s Danielem Landou.

TRACKLIST: 1. Pasážová revolta
9. Zbigniew Czendlik / slovo
10. Lilie
11. Anděl
12. Václav Malý / prosba + rozsvěcení svíček
13. Morituri te salutant (Fredy176)

Wally

Proti Danielu Landovi nic nemám a pár jeho písní si rád zabroukám, ale opravdu nechápu proč si musel vzít do pusy zrovna Karla Kryla... Chudák Karel...ten by se asi divil... ()

SheenaStaley

Takže, na úvod, keďže tu sledujem celú túto zvláštnu debatu, musím povedať, že som veľký Landov fanúšik a nemám pocit, že by to malo byť niečo za čo by som sa musela hanbiť. Je to pre mńa veľmi zaujímavý hudobník, ktorého hudba ma sprevádza od detstva a páči sa mi, s pribúdajúcim vekom som začala vnímať aj jeho texty, ktoré sú podľa mňa skvelé a často sa s nimi stotožňujem, nech tým už on myslel čokolvek. Jeho minulosť, prítomnosť ani budúcnosť, mimo hudby, absolútne neriešim a nezaujíma ma, ale ako hudobníka ho absolútne obdivujem. Čo sa týka prevedenia Krylových pesničiek - myslite si o tom kto chcete, čo chcete, ale z hudobnej stránky im dodal tak trošku nový rozmer, znie to úžasne a aj keď na to možte mať rozne názory, kto aspoň trochu počuje, tento fakt vie. Čiže toto sa mi páčilo aj na tomto koncerte, ktorý už len vzhľadom na prostredie znel skvele. Zvyšné keci okolo toho ma nejak nezaujímali, či už ma v niečom pravdu alebo nemá, jednoducho mne sa to riešiť nechce, takže som jeho vstupy aj preskakovala. Ale hudobná stránka veci, je podľa mojho názoru bezchybná a preto si nemyslím že by sa Kryl mal prečo obracať v hrobe. Ale zaujímal by ma jeho názor na to. Len pre tú srandu, že by som chcela vidieť všetkých Vás mudrlantov, ktorí mu nejaký názor na túto vec vkladáte do úst, ako by ste sa tvárili, keby sa mu to náhodou páčilo:) Prestali by ste za to mať radi jeho hudbu? ()

Paity

Dana Landu vcelku i můžu. Jde o člověka, který si za něčím jde a rozhodně není neúspěšný. Na druhou stranu mám ke Karlu Krylovy velikou úctu a tak nerad vidím jeho písně "zneužívané". ()

unagi

Perfektná hudba prebraná od Kryla....naspievaná na takej istej úrovni ako originál a o niečo živšie pôsobiace! ()

felliss

Mám ráda Landu, mám ráda Kryla... Ale z tohoto jsem mřela, prostě tohle vyzpívat nedokázal a celý ten kult okolo... bylo to divné. Ale musím uznat, že alespoň pro mládež oživil to, co tu Kryl nechal a na co se fakt zapomnělo... ()

Chajimwitz odpad!

Nic proti Landovi nemám,respektive neměl až do spáchání téhle drzosti a do odpadu bych to hodil i kdyby byl místo Landy kdokoliv jiný.Nechápu,jak si vůbec někdo něco takového může dovolit. ()

BigMarthy odpad!

paascha: tvůj komentář by měli dát k popisu koncertu. Sice to neni zrovna kulantně řečeno, nicméně trefnosti to neubírá. ()

Blackhawks odpad!

Nechápu jak se tenhle člověk vůbec odváží zpívat písně Karla Kryla. Ať si nehraje na něco co není a nikdy nebude.. je mi z něj zle !! ()

S.Dedalus odpad!

Krylovy písničky v podání nácka a ještě mají podporu veřejnoprávní televize, to teda ne! Navíc Landa ale vůbec neumí zpívat a doprovodní "hudebíci" drží své nástroje jako pádla. ()

dj.kouba

Landa mi jako zpěvák vůbec nevadí a rád si ho poslechnu. Ale ty kecy během toho koncertu!!! Bože Dane! Liskni si a radši zpívej, hlavně nemluv! ()

Luk Skywalker

Mohlo to být lepší, rockovější, Morituri te salutant je rozhodně lepší na Vltava Tour. Další Landova aktivita podivný řád, kterou mi jeho protivníci dali sežrat, ostatně jako vše i tady se najdou a dávají subjektivně odpad! ()

Ombak▼Penari

Fascinuje mě, kolik lidí tu nehodnotí kvalitu či působivost, ale seká odpady a špatná hodnocení prostě proto, že Landa je přece nácek a šulin a ještě se k tomu přiznají v komentářích :D ()

patroklos

Dan Landa by prostě měl jenom skládat a zpívat (to dělá dobře), ale rozhodně nemluvit a nerozumovat. To, co předvedl v tomto "Večer s písní", byla hrůza. A to ho jako zpěváka a skladatele mám rád... Hvězdičku právě a jenom za to... Pozitivní ale určitě je, že Karla Kryla přiblížil dnešní generaci, určitě přispěl k tomu, že se na něj nezapomene! ()

gazogazo odpad!

Největší Vidlák udělal covery písní jednoho z nejzajímavějších a nejvýznamnějších lidí českého disentu. Netřeba dalších slov. ()

Mandalorian odpad!

Neuznávám a nebudu uznávat Kryla, ani to, co dělal. Byl to idiot, když nedomejšlel, jaký bude mít na něho i jeho rodinu jeho hudba následky. A tady je Landova verze. Vážení toho Landy, kterej by měl svý texty dávat někomu s hlasem a buď dělat doprovod, nebo slízt z pódia úplně... protože se neumí ani hejbat. Jeho koncerty jsou k pos..ání - 12 lidí ( i víc ) a pódium prázdný. Bleeee... :-( Do koše s tím... ! ! ()