Jsi chytřejší než páťák?

(pořad)

Zábavná soutěžní show, ve které každý může vyhrát až milion korun. Musí však správně zodpovědět otázky, jaké ve škole dostávají „páťáci“.

Každého kola se účastní jeden dospělý soutěžící, který má šanci vyhrát až 1 milion korun, pokud správně zodpoví otázky převzaté z výukových materiálů pro první stupeň základní školy (tzn. učebnice, prezentace, pracovní sešity pro 1-5. ročník ZŠ).

Soutěžící odpovídá na otázky z 10 tématických kategorií (například astronomie, cizí jazyky, český jazyk, matematika, nauka o Zemi, zdravověda, zeměpis ČR, zeměpis světa, zoologie .....), a to v libovolném pořadí. Každá správně zodpovězená otázka jej posune o stupeň výš (jednotlivé stupně jsou ohodnoceny různými částkami). Pokud zodpoví správně všech 10 otázek, smí zodpovědět 11. otázku za 1 milion korun.

Pokud se soutěžící rozhodne ukončit svou účast ve hře, musí se na žádost moderátora podívat do kamery a říct větu „NEJSEM CHYTŘEJŠÍ NEŽ PÁŤÁK." (oficiální text distributora)

FRANTACZ1

Improvizaci pánové moderátoři ovládají skvěle, ale tady to chtělo se v tom rozletu přibrzdit. Kdyby se ve svém chování a výrazivu, alespoň právě před dětmi, trochu mírnili, mohlo to být za jedna (resp. za pět). ()

LeePriest odpad!

Odpady dávám málokdy, tady však jinak nemohu. Noc proti vzorným studujícím dětem, ale sledovat, jak se jedenáctiletí šprti navzájem překřikují a všichni hulákají na soutěžícího aby si vybral právě jeho, načež poté, co si někoho z nich vybere tak začnou děti znovu najednou řvát co má zvolit za předmět (a každý křičí opět něco jiného), tak na to jsem opravdu zvědavý nebyl. Jedna z nejhorších soutěží, jaké jsem kdy viděl. ()

Phoeniyx odpad!

Hloupý to nápad na pořad to nebyl, ale nepovedl se a provedení je otřesné! Někteří soutěžící působily troufám si říct až retardovaně. ()

Ospalek odpad!

Z tohoto pořadu mi naskakovali boláky a musím říct, že jindy zábavná dvojice Genzer a Suchánek, to tentokrát opravdu zpackali a přišlo mi, že tam soutěžící byli nastrčeni a nebo byli tak blbí, což vlastně v dnešní době není zas tak nemožné. Spíš měl název být postaven jinak... Tak aby každý poznal do čeho vlastně jde a že se chystá pořádně ztrapnit, protože "žáci" byli očividně předem připraveni a naučeni odpovědím. Atmosféra jaká se tímto "soutěžním pořadem" nesla mi připomínala zážitek z horské dráhy... BRR...! A už ani nedoufám, že by češi mohli vymyslet něco stejně tak skvělého jako je Chcete být milionářem? Moje hodnocení je tedy celkem jasné... ()

Baži odpad!

"Cizí jazyk druhá třída: Které město se česky řekne Tesalonika?" a všechny děti správně odpoví, že Soluň. ... "Celé jméno amerického prezidenta" všechny děti vědí, že George Walker Bush..... no dělají si z nás prdel? ()

ReMusiCZ

I když budete úplně tupí a nebudete vědět jedinou otázku, stačí aby za vás správně odpověděl páťák a jdete si domů s penězma tak jako tak. Logika show na úrovni houpacího koně. ()

ondrakytlica odpad!

Všechno je to podvod. V první třídě se učí děti skládat písmenka a ne jaké dvě hvězdy jsou nejjasnější v souhvězdí blíženců. Každé z těch dětí hrály v reklamách, někteří dokonce ve filmech, takže to jsou těžko "jen tak obyčejní páťáci". Kdo hodnotil lépe než odpad to nemá v hlavě v pořádku. ()

m.a.rtin

Soutěž typu "pokud umíte přečíst tento nápis, máte pro roli soutěžícího příliš velkou kvalifikaci". Dnes už se na to dívám kriticky, skutečně si nejsem jistý, jestli se tam mohli obyčejní lidé skutečně přihlásit, nebo jestli to byl jen podvod, nicméně v létě 2007 jsem to skutečně hltal, těšil jsem se na každý nový díl, hlášky Suchánka a Genzera a vlastně si prakticky myslím, že to bylo ještě to lepší, co tahle dvojice dokázala vyplodit. ()