Jsi chytřejší než páťák?

(pořad)

Zábavná soutěžní show, ve které každý může vyhrát až milion korun. Musí však správně zodpovědět otázky, jaké ve škole dostávají „páťáci“.

Každého kola se účastní jeden dospělý soutěžící, který má šanci vyhrát až 1 milion korun, pokud správně zodpoví otázky převzaté z výukových materiálů pro první stupeň základní školy (tzn. učebnice, prezentace, pracovní sešity pro 1-5. ročník ZŠ).

Soutěžící odpovídá na otázky z 10 tématických kategorií (například astronomie, cizí jazyky, český jazyk, matematika, nauka o Zemi, zdravověda, zeměpis ČR, zeměpis světa, zoologie .....), a to v libovolném pořadí. Každá správně zodpovězená otázka jej posune o stupeň výš (jednotlivé stupně jsou ohodnoceny různými částkami). Pokud zodpoví správně všech 10 otázek, smí zodpovědět 11. otázku za 1 milion korun.

Pokud se soutěžící rozhodne ukončit svou účast ve hře, musí se na žádost moderátora podívat do kamery a říct větu „NEJSEM CHYTŘEJŠÍ NEŽ PÁŤÁK." (oficiální text distributora)

RadimFišer

Velice zajímavé, i když čátečně pokleslé. Jde tady o srandu a o pominutí základního rozvrstvení společnosti. Některé věci prostě vědí mladí a někteří starší. V tomto můžeme shledávat bonus a porozumění. ()

jasanka odpad!

Nápad to zas tak špatný není (přece jen jedenáctiletý kluk a čtyřicetiletý muž mají každé jiné znalosti), ale provedení se tedy rozhodně nepovedlo. ()

#47 odpad!

Již od prvního vysílání jsem byl přesvědčen, že tahle soutěž je jeden velký podvod, za prvé stále stejné děti, které ví odpověď i na ty nejbrutálnější otázky, které rozhodně nemají s pátou třídou ZŠ moc společného (rok kdy letěl Remek do kosmu, druhé jméno George W. Bushe, jakási řeka v Turecku atd.), člověk se neubránil dojmu že již otázky znali dopředu, navíc bylo zajímavé, že když si soutěžící vybral jednoho na potítko kvůli nápovědě, tak často zrovna tento jako jediný "odpověděl" špatně. Výběr soutěžících byl ale také zajímavou kapitolou, v podstatě každý z nich IQ tykve a některé odpovědi které vypustili (synonymum hlemýždě = Slimák apod.) jakoby schválně nahrávaly Suchánkovi s Genzrem, kteří si z toho dělali vlastní exibici. Když člověk srovná úroveň těchto lidí s chodícími encyklopediemi, které se téměř pokaždé objeví třeba v AZ kvízu na ČT, je čím dál víc jasné, že tito najatí komparzisté jsou tam jen pro to, aby si z nich moderátoři mohli dělat srandu a aby show byla zábavná potažmo sledovaná. Navíc i pokud tento soutěžící vyhrál i třeba pětimístnou částku nebo pokud vypadl těsně před jejím získáním, snad nikdo z nich nedal najevo žádné emoce...což je také při nejmenším zarážející, prostě očividná manipulace, nemůžu si pomoct... ()

jamesjimbo odpad!

hm, asi jsem chodil na špatnou základní školu, ale tak 90% s těch věcí, co ty děti "věděly" nás na prvním stupni neučili... a zvlášť 50% těch věcí nemá se základním vzděláním vůbec nic společného. ()

FireTight odpad!

Jsi chytřejší než páťák aneb udělej ze sebe před celým národem debila, protože neznáš odpověď na otázku, kterou si stejně v životě nepotřeboval, potřebovat nebudeš a když už, tak si to najdeš na internetu. Navíc, ani já sám si nevzpomínám, že bychom některá témata v páté třídě vůbec probírali, ale tak co, já jsem do páté třídy nastoupil během letní olympiády v Sydney. Dnešní páťáci jsou tak asi chytejší, na druhou stranu to však někteří z nich umí přímo geniálně skrývat... ()

ANTYCHRYST odpad!

Co to jeeeee??? Pořad pro děti, kde Geňa a Suchoš flirtujou se soutěžícíma ženského pohlaví, když je tam pěkná ženská hnedle by jí tam nejradši vojeli a smradi tam tleskají naprosto všemu. ()

Dlo'h-osh

Nápad byl dobrý, ale provedení hrozné. Od začátku mám pocit, že je to celé podvod, pátou třídu jsem absolvoval před čtyřmi lety a otázky v této soutěži rozhodně nejsou jejím učivem. Také je divné, že jsou tam stále stejní páťáci, kteří vědí odpovědi na otázky, které nepatří ani do deváté třídy, kdyby je vybírali náhodně před každým dílem, věřil bych že jsou skutečně tak chytří. Moderátorské výkony taky nejsou nic moc, ale na úplný odpad to není. ()

macetoma odpad!

Ehm, ehm, jak kdy, většinou zatím ano. Neodpustím si v této souvislosti starý vtip o zvířatech: ...Farmář šel na trh a koupil kohouta pro své slepice. Nový kohout Velkopansky přikročil ke starému kohoutovi a říká: "No, ty starý prďolo, je čas, abys šel do penze". Starý kohout odpověděl: "Ale no tak, přece nemůžeš obsloužit VŠECHNY slepice. Podívej se, co to udělalo se mnou. Nech mi aspoň ty dvě staré v rohu". Mladý kohout na to : "Zmizni, jsi vyřízený a já přebírám žezlo". Starý kohout řekl: "Tak ti něco řeknu, mladý siláku. Budeme závodit kolem statku. Kdo vyhraje, bude mít exkluzivní práva na všechny slepice". Mladý kohout se zasmál: "Nemáš žádnou šanci, starochu, takže abych byl fér, dám ti malý náskok". Starý kohout se rozběhl, o 15 vteřin později se za ním rozběhl mladý kohout. Běželi kolem domu a když přibíhali před přední verandu, mladý kohout doháněl starého. Byl za ním sotva decimetr a už už ho měl. Mezitím farmář seděl na svém obvyklém místě na přední verandě a vidí jak se kolem něho žene mladý kohout za starým. Sebral svoji pušku a BUM rozstřelil mladého kohouta na cucky. Smutně potřásl hlavou a řekl: "Sakra, tento měsíc už třetí kohout, co není na slepice... Z této historky plyne poučení: "Pozor na nás, starší... zkušenosti a vychcanost většinou vyhrajou nad mládím a rychlostí". ()

Akvarista odpad!

Možná nesú chytřejší než páťák, ale jsem dost inteligentní na to abych po 5 minutách poznal, že ten pořad je sračka a já sebevrah, když zapínám novu... Asi tehdy nebylo co dělat jinak si tu svojí chvilkovou slabost neumím vysvětlit :( ()

borohub

Zajímavej námět, jeden z pořadů u kterých je mi docela líto že to tak rychle zrušily, pamatuji časy, kdy jsem to opravdu žral. Jen mi prostě nedali tam ta banda šprtíků, nevím jak na ostatních školách ale většinou věci, které tam byly, jsme se v 5.třídě neučili, ale tak to neřeším, zábava slušná, ale omrzí ()

The Graduate

Formát pořadu by možná nebyl úplně špatný, kdyby na jednu otázku nepřipadalo minimálně 5 minut nesmyslného kecání a Genzer se Suchánkem nebyli tak zoufale nevtipní. ()

BradleyT

Tak tento pořad se mi celkem líbil, nebylo to sice žádný terno, ale dívat se na to dalo. Nicméně závěrečná věta nedopadla dle úmyslu jako ztrapnění účinkujícího, nýbrž se tomu každej zasmál, páč otázky z češtiny - výběrem ty největší špeky, byť z první třídy, prostě dneska už nikdo neví a proč taky... ()