Megashow Slovensko hľadá SuperStar patrí medzi najúspešnejšie relácie svojho druhu vo svete a prvýkrát budú môcť zažiť jej atmosféru a zvoliť si spevácky talent posledného obdobia aj diváci Slovenskej televízie. Doteraz bola vysielaná v 28 krajinách sveta, pričom v mnohých z nich padli rekordy v sledovanosti aj v počte odoslaných SMS. Relácia získala aj mnoho významných ocenení napríklad v USA alebo vo Veľkej Británii, ktorá je zároveň krajinou jej pôvodu. (PROROK14)

Theker

Prvá naozajstná profi veľkonákladová TV show, ktorú priniesla do slovenského éteru verejnoprávna STV, za éry kontroverzného riaditeľa Rybníčka. Prvá ozajstná liaheň celebrít na jedno použitie, prvý a úspešný projekt na ktorom známe hlasy z rádií dostali aj obraz a z TV už tak ľahko nezmizli. ()

biopanic

* - za dvojicu Banášová/Rausch * - za kastingy a piatkové večery s partiou, kde sa hneď po Superstar išlo na pivo... Zvyšné série sú už len dolovaním dolárikov zo stáda... ()

Mire

Zo začiatku nový fenomén televíznej zábavy - spevácke súťaže tu síce boli, ale SHS bol prvý taký väčší projekt. Prvá séria bola naozaj výborná, aj sme sa zabavili v Hviezdnej rote, aj boli kontroverzní finalisti ktorých mená sa dennodenne preprierali v bulvári. Vyhrala to sedliačka z východu ktorá dokázala minulý rok vydať tretí album o ktorom takmer nikto nevie. Nepochybujem o tom že hlasy mohli byť sfalšované a vyhrať mohla Šindlerka, ďaleko krajšia a lepšia speváčka ako ona!! I keď ju nevyhľadávam... Druhá séria bola kvalitatívne nižšie, ale stále na slušnej úrovni. Trojka bola už len nafúknutá bublina z dávno vyžutej žuvačky. Tak to proste býva :)) ()

RigorMortis

Prvá séria bola niečo neopozerané, kopa nových tvárí. Mnohí poznali mená finalistov odpredu - odzadu. Pekná atmosféra a úroveň. Ostatné ročníky Superstar už boli iba fraška a prachsprostá komercia. ()

PATWIST

Proste, prvá spevácka súťaž na obrazovke, ktorá mala veľkú popularitu a kedysi som vedel mená TOP 10, kde boli fakt skvelý speváci a mnohý sa dostali aj ďalej či už v dobrom alebo zlom svetle ako Robo MIkla (neviem či nebol v dvojke) a pamätám sa že hlavnou skladbou bola pekná pieseň Kým vieš snívať. ()

Brano

Prvá a aj druhá séria bola výborná. Veľmi vtipné kastingy a plno talentovaných spevákov. Navyše tam boli asi najlepší moderátori a porotcovia, aký mohli byť vybratí. Ďalšie série už nejdem hodnotiť, lebo to bol už len odpad, či už moderátorský, alebo spevácky a nová porota bola neskutočne trápna. Tuším z pôvodnej poroty tam ostal iba Habera, ktorý jediný vedel občas niečo vtipné zabiť a zároveň aj dobre zhodnotiť podaný výkon. ()

popo666

ODPAD! ale kvoli moderatorom musim dat jednu * Podla mna si sadli a krasne sa doplnaju sa prakticky vo vsetkom. Inak mi je proti srsti tento mlyncek na prachy, reklamu a tolko ospevovany showbiznis. ()

BlueNeon81

Superstar mánia. To bol rok 2004, keď konečne aj na slovenské televízne obrazovky prišiel franchisový svetový program o hľadaní "speváckej hviezdy" za účelom ju dať ľuďom do povedomia za pomoci toho najlepšieho, čo v slovenskej hudobnej produkcii máme. A celé toto haló bolo fakt veľké. Už len fakt, že repeťákmi okupovaná STV išla do tohto formátu a i napriek veľkému odporu neprajníkov ("Takýto program nemá čo robiť na obrazovkách verejnoprávnej televízie...") sa nebála a zopakovala si to ešte raz. Ale pekne po poriadku. Koncept programu mal na televízne obrazovky prilákať divákov, aby spatrili na vlastné oči, ako sa z šedých myšičiek, ktoré by hudobnú kariéru nenaštartovali, ani keby sa stal zázrak, stanú "hviezdy" slovenskej pop-music. Samozrejme okorené aj vsuvkami tých, ktorí si naivne myslia, že porota padne z nich na riť a popravde nemajú ani hudobný sluch, nieto ešte hlas. A stalo sa, takmer celý národ hltal dovtedy nevídanú šou so zatajeným dychom. A ani sa nečudujem, pretože tá základná zostava bola presným úderom kladivom po hlavičke. Moderátorská dvojica Pyco & Adela, ktorí už nejaký čas fičali na veľmi krátkych vlnách jedného nemenovaného komerčného rádia a teraz dokonca aj ukázali svoje tváre. Porota v zložení: Laco Lučenič - hudobný producent, dotvárajúci kolorit hudobných podkladov pre mnohých spevákov 80. rokov (Žbirka, Gombitová...), pionier elektronickej novovlnovky na Slovensku, milovník hudby 60.rokov a v neposlednom rade aj spevák (i keď pravdupovediac, veľmi priemerný až podpriemerný), ďalej Lenka Slaná, šéfka slovenskej pobočky BMG, v dnešnej dobe béčkové vydavateľstvo, ktoré proste nestíha vydávať také veci, ako konkurenčné veľké zvieratá typu EMI, Sony Music, Universal a pod., Julo Viršík, rozhlasový moderátor a dramaturg, človek, ktorý vie "čo letí a čo chcú poslucháči v rádiu počúvať" a nakoniec Palo Habera, spevák, ktorý z druhotriednej a spevácky slabej skupiny Team urobil špičku vtedajšej československej hudobnej scény a nech si hovorí každý čo chce, ale je to človek, ktorý si to, slušne povedané, musel veľa toho odsrať, aby sa dostal tam, kde sa dostal. A celé pozadie mal na starosti Bruno Ciberej, rovnako ako Pyco a Adela, aj on dovtedy prepožičiaval hlas v tom istom nemenovanom komerčnom rádiu a tiež ukázal po prvýkrát svoju tvár. Teraz ako to prebiehalo v skratke: na kastingu sa pretriedilo zrno od bordelu, niekedy ten bordel sa odhadzoval veľmi kruto (ale nebolo mi ich ľúto, vedeli do čoho idú) a potom z toho zrna sa cez rôzne kolá, cez semifinále (vďaka divákom) dostalo to "prvotriedne" zrno až do finále (kde aj tak mali tú najväčšiu úlohu práve diváci).Komentáre poroty boli koncipované v zmysle, Laco: to je úplne jedno, ako si to zaspieval(a), hudba sa dá napísať na telo, to je fakt fuk... Lenka: to je jedno, ako si to zaspieval(a), pri dobrom prome sa dá predať všetko.... Julo: to je jedno, ako si to zaspieval(a), v rádiu sa hrajú aj horšie veci... a Palo sa nebál povedať všetko na rovinu, čo mnohým ľuďom vadilo a mali dojem, že sa vystatuje... ale taký bol scenár. Prvá séria skončila tak, ako skončila a ja som si potom povedal, svoj účel to splnilo a pevne verím, že bude pár rokov kľud, kým to všetko vyprchá... a onedlho už tu bola druhá séria. Tú som pravdupovediac už len veľmi rýchlo preletel. A tretiu som sa neunúval vôbec sledovať, lebo už bolo tejto masáži na mňa priveľa. Prvá séria ale splnila ešte jednu vec: singel s pesničkou finalistov sa stal snáď najpredávanejším singlom v histórii samostatného Slovenska, tuším sa predalo niečo cez 110 tisíc kusov a aspoň vtedy som si povedal, že nie sme takí necitliví "ťahači z internetu", ktorí svojim odporom kupovať fyzické nosiče pochovávajú hudobný priemysel hlboko pod zem. Takže za prvú sériu tri hviezdičky + 1 špeciálna za Joža Suchého, ktorý bol vlastne prvý superstárista, ktorému vyšlo CD. Druhá séria si zaslúžila odo mňa 1 hviezdičku, pretože sa tam objavili mimo iného ľudia, ktorí už predtým vydali niečo na veľkom labeli (M. Krausz a jeho CD, ktoré vydal OPUS) a za tretiu sériu na Markíze odpad, lebo už toho bolo naozaj dosť. Beztak sa vlastne nezrodili žiadne veľké hviezdy slovenskej pop-music, tej kráľujú stále Desmord, IMT Scheisse a Gulevátor. A vlastne celá slovenská pop-music je už taká urážka hudby ako takej, že v konečnom dôsledku táto reality show nesplnila očakávanie vôbec a tak si zaslúži také dve slabé hviezdičky. Jednu hviezdičku, alebo odpad dať nemôžem, lebo prvá séria mala naozaj veľmi svetlé momenty. () (méně) (více)

PanJam

Prvé série sú vždy veľmi zaujímavé a myslím si, že tomu tak bolo aj tu. Bolo to ešte dosť zaujímavé, neobkúkané a aj porota bola vcelku dobrá ()

piskotnik21

Prvá séria bola výborná hlavne vďaka skvelej moderátorskej dvojici. Fenomén, ktorý ma bavil od začiatku do konca, čo sa o nasledujúcich sériách ani zďaleka povedať nedá. ()

Terrorko

Prvá a jedinečná...žiadne prdy medzi súťažiacimi...jediná súťažiaca vo finále pod hranicou 18 rokov, v porote kvalifikovaní ľudia, spevácke výkony na úrovni. Nezabudnuteľný Mikla, Jožo Scooter atď. ()

anicca

1ka mala fakt šťavu, bolo to niečo nové a asi všetci sme to pozerali. Každý bol niečím osobitý a vynikajúci, z prvej šestky (Jaroš, Mikla, Bezdeda, Predná, Šindlerová, Koščová sa mi páčili úplne všetci. Skvelí moderátori Adela a Pyco, ktorí to fakt zvládali a profesionálne spevácke výkony...Nemám čo vytknúť. ()