Reklama

Reklama

S tvojí dcerou ne

(divadelní záznam)

Obsahy(1)

Záznam komedie režiséra Antonína Procházky z roku 1996 (Divadlo J. K. Tyla v Plzni), ve které se manželský pár snaží preventivně předejít krizi středního věku, která podle slov manželky Alice čeká každého. Když se na radu svých přátel vydávají na druhé líbanky na hory, požádají svého nejlepšího přítele Luboše, aby občas dohlédl na jejich osmnáctiletou dceru Sandru. Tím se spouští kolotoč omylů a trapasů, který jako by nebral konce. Pro filmové fanoušky je kromě Antonína Procházky, který exceluje v roli bytaře Česti, na tomto záznamu zajímavá například účast Pavla "Šimona" Kikinčuka nebo velmi mladého Martina Stránského v roli Sandřina tajného přítele Robina. (Ištván87)

(více)

Recenze (30)

Tosim 

všechny recenze uživatele

Snad nejblázivější Procházkův kus, který kdyby ke konci tak zvláštně nevyšuměl (krize středních let je zažehnána tím zdravým odstupem, přesto závěr působí spíš unyle, až seniorsky), mohl by se směle řadit po bok Přísného zákazu. Nejvyššímu hodnocení hra unikla však jen o vlásek. VŽDYCKY JSEM TOUŽIL SEZNÁMIT SE S NĚKÝM, KDO SE VYZNÁ V KARTOTÉCE SPISOVATELŮ A MILUJE PORNO! ()

easaque 

všechny recenze uživatele

snad jedině Procházka dokáže v dnešním divadle propojit příběhy tolika lidí, aby z toho vyšla moderní komedie plná zábavných situací a zvratů, kde nemáte čas se nudit. Aspoň na mě to tak působí a mám jeho divadelní hry rád. Tato není samozřejmě vyjímkou a navíc patří k těm nejlepším. Prostě příjemná konverzačka, která si na nic nehraje a baví. [ PŘÍBĚH: 3 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Reklama

StarsFan 

všechny recenze uživatele

"Jakže se jmenujete?" "Umakar. Nebo tak nějak." Procházkovy hry mám ráda především "naživo" v plzeňském divadle, nadšení České televize v jejich dokumentaci si ale nesmírně cením. S tvojí dcerou ne jsem totiž, podobně jako řadu dalších, v dětství viděla, jenže paměť už za ty roky lehce pokulhává a bez záznamu (nebo nového uvedení) si ji jen těžko osvěžím. A i když se S tvojí dcerou ne mým nejoblíbenějším dílem tohoto plzeňského dramatika, herce a režiséra asi nestane, je hezké vidět, že ty pozitivní pocity i po letech přetrvávají. (Havně druhá polovina, kdy se na scénu dostává bytař Česťa je velmi vtipná.) U podobných her by byla velká škoda, kdyby měly upadnout v zapomnění. ()

Vodnářka 

všechny recenze uživatele

Někdy manželství ani nemusí procházet krizí, aby se ve snaze jí zabránit, všechno sesypalo... Nastávají generační i mezigenerační krize, nepochopení, někteří chytají 'novou mízu a básnické střevo', jiní se snaží všemi prostředky znovu zaujmout partnera. Nastává řada komických situací, příběh se víc a víc zamotává, a pak...ještě ten bytař v koupelně... Procházkovy hry jsou výborné, srší humorem, opravdu vtipnými hláškami a trefně komentují svět kolem nás a tahle navíc patří k jeho nej. Plzeňské divadlo navíc opět ukázalo své kvalitní herecké výkony, sehranost skupiny i slušnou scénografii. Škoda, že jsem neměla možnost vidět hru naživo... ()

IQ Tiqe 

všechny recenze uživatele

Tuhle hru si pamatuju jako výbornou a jednu z Procházkových nejlepších. Umakart nebo "Přijeďte si pro mě!", na to se nezaopmíná. Ale teď po letech mi první třetina nepřipadala nic moc. Nicméně pak příšlo to, co mi kdysi utkvělo v paměti! Slušná porce humoru postavená na spoustě omylů. ()

Galerie (8)

Reklama

Reklama