Záznam komedie režiséra Antonína Procházky z roku 1996 (Divadlo J. K. Tyla v Plzni), ve které se manželský pár snaží preventivně předejít krizi středního věku, která podle slov manželky Alice čeká každého. Když se na radu svých přátel vydávají na druhé líbanky na hory, požádají svého nejlepšího přítele Luboše, aby občas dohlédl na jejich osmnáctiletou dceru Sandru. Tím se spouští kolotoč omylů a trapasů, který jako by nebral konce. Pro filmové fanoušky je kromě Antonína Procházky, který exceluje v roli bytaře Česti, na tomto záznamu zajímavá například účast Pavla "Šimona" Kikinčuka nebo velmi mladého Martina Stránského v roli Sandřina tajného přítele Robina. (Ištván87)

Rockerman

Celkem povedená a veselá taškařice. Má však několik vad. Hodně fórků je dost prvoplánových, herci přehrávají, ale mě vadil hlavně závěr. Ten se mi nelíbil a tady A. Procházka vůbec nevěděl, jak to ukončit. Prostě už to příliš zamotal a nerozmotal to příliš dobře. Hlavně scéna, kdy mají všichni zraněné oči, je nevtipná a trapná. Přesto jsem se většinou docela bavil a jako takovou nenáročnou oddychovku to lze doporučit. ()

Olík

Televizní záznam bláznivé komedie Antonína Procházky z divadla K.J.Tyla v Plzni. Manželský pár středního věku neustále preventivně bojující s manželskou krizí nevědomky vystaví svodům své dospívající dcery nejlepšího přítele chytajícího druhou mízu. Přidejme k tomu vyrušeného bytového zloděje, nic netušící oddanou manželku v nebo nikomu nepředstaveného přítele nezletilé dcery a může se rozjet nekonečný gejzír bláznivých situací. Pokud bylo hlavním Procházkovým cílem pobavit diváka, tak může svoji misi prohlásit za splněnou :) ()

Evander

Zábavné divadlo, které by jistě stálo za vidění naživo. Na druhé zhlédnutí v TV to již sice není to pravé ořechové, ale pořád dobře pobaví. 78% ()

mi-ib

"Haló! Tady Česťa, bytař Česťa. Vybílil jsem další kvartýr. Přijeďťe si pro měééé!" Moje snad první setkání s divadelní tvorbou Antonína Procházky a hned mě dostal. Když teď vidím u hry, že se na ni podílel Procházka, hned mě to zajímá. Asi nejlepší je druhá půlka, kde už exceluje Procházka v roli bytaře Česti. Hlavním tématem je ovšem to, jak my chlapi umíme zblbnout, když se kolem nás začne motat atraktivní mladá holka. Ps: Jesli to z mého komentáře nevyplynulo, tak jen dodávám, že je to fakt sranda! ()

spacylemon

Víte co je to "rolling on the floor laughing"? Asi něco takového jako jsem já prováděl při druhé půlce S tvojí dcerou ne... Typická komika Procházkových her založená na záměně osob je tady s příchodem bytaře Česti dotažena skoro k nevydržení. Regulérní záchvat. A mladá Hrachovcová je opravdu k nakousnutí; akorát mi pořád připadá, jako by celou dobu (celý život) jela v jedné linii.. ale to snad ani nevadí..... Pokud jste viděli Přes přísný zákaz dotýká se sněhu a líbilo se, tak na nic nečekejte a jděte do toho! Okamžitě! ()

Luckameli

Divadelní komedie Antonína Procházky o tom, jak nejlépe předejít krizi středních let, stojí vedle vynikajícího scénáře i na skvělých (snad jen s výjimkou Kateřiny Hrachovcové) hereckých výkonech členů plzeňské činohry. Nečekejte hluboké, duchaplné myšlenky, ale čistou, nefalšovanou zábavu. Slovní i situační humor Antonína Česti-Otomara-Omara-Omakara-Umakarta Procházky v „modrých trucničkách“ spolehlivě pobaví i po více jak 15 letech od prvního uvedení. ()

Czexx

Skvělá komedie pro dospívající, dospělé a všechny, co mají rádi divadlo a především dobrý humor. Velmi dobře jsem se při sledování tohoto záznamu bavil, hlavně od momentu, kdy do děje vstupuje Antonín Procházka alias bytař Česťa, jeho role nemá chybu, ale o tom je nejlepší přesvědčit se na vlastní oči. Vřele doporučuji i těm, co divadlo zrovna nemusí, koukat můžete v teple svého domova ve vašem oblíbeném úboru a nikdo z vedlejšího sedadla vás rušit nebude. ()

Aidina

Divadelní hra Antonína Procházky, je příběhem dvou obyčejných manželských párů, kteří se již léta navzájem znají a jsou přátelé. První pár je tvořen bankovním úředníkem a učitelkou z mateřské školy. V druhém páru je pak knihovnice a majitel umělecké agentury. Právě tento pár se velmi usilovně snaží předejít manželské krizi a do svého „boje“ vtáhnou i všechny ostatní včetně své nezletilé dcery a zloděje - bytaře Česťu. Tím vznikají nejrůznější trapasy, vtipné situace a úžasné hlášky, při kterých diváci slzí smíchy. Do hlavní role je obsazen Petr Nárožný, který vládne velmi tvořivou invencí a tak v pražském podání se představení liší od toho v Plzni. Dialog mezi Petrem Nárožným a Naďou Konvalinkovou na téma, proč pořád kupuje ty hrozné časopisy, neodboural jenom Naďu… „ Proč pořád kupuješ toho Přemka Podlahu? To je samý Podlaha, Podlaha a mě opravdu nebaví si z uheráku vyrobit dalekohled…“. Petr Nárožný je výborný divadelní herec, nádherně zahrál svého věčně rejpajícího „bankovního úředníčka - hypochondra“, který v domnění, že ho miluje sedmnáctiletá dívka, se proměnil v „mladíka“ s koženou bundou, pirátským šátkem a kroužkem v uchu. A bankovní hantýrku o derivátech a operacích vymění za slovník puberťáka. ()

zero_zelo

prkna, která znamenají svět, jedno podium, dva gauče, ne zrovna elita českého herectví, ale takovou smršť by si zasloužil lecjakej biják. paráda, ne jednou mě to nahlas rozesmálo, "a přitom taková blbost" ()