A zase jsou tu Vánoce

Christmas Is Here Again

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2007, 74 min

"Už jako dítko jsem zničil chrastítko." Krad je prostě zloduch, protože ukradl hodnému Santovi pytel s dárky. Děti se tak již 30 let mohou dívat na prázdnotu pod nazdobeným stromečkem a já jsem z pohledu dospělého spokojen s tím, že si děti mohou konečně užít duchovního rozměru vánoc. Jenže tohle je pohádka, takže se do boje vyšle komando ve složení holčička, housenka, trpaslík, sob, medvěd a lišák, při jejichž misi bych se jako dítě patrně pobavil o něco lépe.(24.1.2016)

Příjemný vánoční příběh s jednoduchou, přesto skvostnou animací, uspokojivou hudbou a lehce nevyváženým tempem. Neboť rozjezd je dost pomalý, ale až se na scéně objeví zamrzlý trpaslík, dostává film ty správný grády, na scénu vstupují nové postavy (dementní medvěd s protézou, vychcaný lišák ), vtipné hlášky jsou jak na běžícím pásu, avšak to nic nemění na situaci, že toho pupkatýho ožralu nesnáším a jestli ho někdy doma uvidím, rozsekám mu prdel, až mu z ní budou cáry lítat a jeho slavný pytel mu narvu do pytle.(21.12.2009)

Táto komédia je fakt určená totálne pre detského diváka a tak sa to hodnotí dosť ťažko. Tažko sa prekusáva cez tú infantilnosť. Sympatická, aj ked jednoduchá animácia sa tu spája s poloakčným vianočným príbehom o hľadaní nielen zázračného batohu ale aj naplnení snov. Celé je to premiešané s veľkým množstvom piesní, ktoré veľmi rýchlo začínajú nudiť. Hodnotenie: 55%(18.2.2014)

Viděl jsem dvakrát, poprvé hlavně ze začátku člověk lekne nezvyklé animace. A v českém dabingu falešných zpěvů. Ale postupem času, pokud se přes výše zmíněné přenese, zjistí že to není uplně špatný kousek a těch pár fórků, hlavně medvědových, pohádku zpříjemní. Za pozitivní vyznění a konečný pocit zaslouží slabší čtyřku.(19.12.2009)