Kimssi pyoryugi

• Jižní Korea 김씨 표류기 (více)

Jardatekk

Moc hezké od začátku do konce. Výborný scénář, dokonalá kamera a úžasná hudba dělají z toho filmu jeden velký zážitek. Tohle je vskutku originál na který se stojí za to podívat :) ()

AliceDane

Zimomriavkový príbeh dvoch stroskotancov, kde sa metafora mení na realitu. ... ale k filmu mi absolútne nesadí plagát ani označenie "romantický" ()

Gamine

Tohle bylo vážně bizarní.. nic podbného jsem ještě neviděla, chvílema mi to něčím připomínalo skeče z Kačera Donalda. Rozhodně to zachycovalo zvláštní stránku lidské potupnosti, docela dost obrazů odtud asi z hlavy už nedostanu ()

Jakub_BH

Síla filmů jihokorejské produkce spočívá v pečlivosti a jednotě. V pečlivosti zpracování a tematické jednotě. Nejinak je tomu i zde. Na každý námět lze nabalit kilometry filmového pásu. Ne však na milimetr filmového pásu balit hektolitry námětů, jak to činí většina českých tvůrců. Povinně bych proto tento film pustil všem českým režisérům, scénáristům a dramaturgům, aby si uvědomili, že stačí dodržet pár základních pravidel a lze dosáhnout maxima z minima. Přitom to bude bavit diváky napříč celým jejich spektrem. ()

neyto

Řekl bych, že je to tady dost přeceňovaný snímek, nevím, ale chvílemi jsem chtěl některé nudné pasáže přeskakovat. A jak už jsem tady četl /Dudek/, je tam poznat velká scénaristická snaha udržet hlavního hrdinu na ostrově. Přijde mi třeba divné, že když má každý večer na ostrově oheň, že si jej nikdo nevšimne. Zvlášť je-li tam několik měsíců. Začínám se teprve seznamovat s asijskou kinematografií, ale jestli mě čeká mnoho podobných filmových zážitků jako tento, asi si svůj plán ještě rozmyslím. Za mě 50%. ()

AnezkaH

Spojení dvou absurdních postav v absurdních situacích, to káže katastrofu! Ale není tomu tak! Tento film je naprosto nevšední a dokonalý. Hlavní hrdina se rozhodne spáchat sebevraždu skokem do řeky ve velkoměstě. Skok však vcelku bez úhony přežije a ocitne se na opuštěném ostrově. Čekáte Robinsona Crusoea? Zelený ostrov, krásnou přírodu? Zklamu vás! Velkoměstské ostrovy zejí pustotou, stromy jsou jen spleť větví, nanichž visí odpadky, které zde donesla řeka... Jak zde přežít?! A jak se odtud dostat, když vás nikdo nevidí? Opravdu vás nikdo nevidí?! ()

Craylo

Pohlazení na duši. Děj plyne a atmosféra vás za chvíli pohltí. Nenechte se zmást plakátem, tento film není šílená komedie, spíš citlivý příběh dvou vyděděnců společnosti. Přistihl jsem se, že s postupem děje začínám fandit hlavnímu hrdinovi a ptát se sám sebe, co bych dělal já, kdybych ztroskotal na ostrově uvnitř velkoměstské džungle. Jak se začne rozvíjet zajímavý vztah hlavních hrdinů, s nadšením čekám, co bude dál a film mě pořád překvapuje. A to mě baví. ()

pepe10

Kimssi Pyoryugi z mé hlavy odstranil veškeré předsudky o korejských filmech a stal se jedním s mých nejoblíbenějších snímků. ()

Kylee

Oproti mým očekáváním to byl vlastně citlivý a poměrně hluboký pohled na lidskou existenci... A přes tu hloubku to pořád bylo příjemně odlehčené... Originální a vtipně ironické pojednání o naději i osamocení a sbližování se.... ()

maestrum

Škoda toho konce......SPOILER....docela by mě zajímalo, jestli si našli jiný ostrov, zůstali v civilizaci, nebo jak se to s těma dvěma dál vyvíjelo. No, to už je asi na další díl. ()

GronTee

Film Castaway on the Moon od Korejského režiséra Hae-joon Lee hodnotím pěti hvězdami. Hlavní herec je pro tuto roli jak stvořený, jeho výlevy naštvání a radosti jsou k nezaplacení, celá rodina jsme se smáli. Romantické části mi přišli přiměřené na to, aby se na film mohla dívat celá rodina a každý si z filmu odnesl to, co chce. Ideální odpočinkový film na dlouhé zimní rodinné večery. ()