poster

Marin boi

 • Jižní Korea

  마린보이

 • anglický

  Marine Boy

Thriller / Krimi / Drama

Jižní Korea, 2009, 118 min

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $3,923,970(10.8.2010)

 • Adrian
  ***

  Popova jednohubka, ktora Vas v prvej polovici ukolise svojou dejovou priehladnostou a jednoduchostou bez zapamatania hodnej sceny, aby v druhej polovici prepla do vyssieho levelu, kde sa uz dostavaju emocie, korejske nacancane obrazove filtre (za vsetky hovori takmer Bayovsky podhlad na hlavneho hrdinu na plazi s vychadzajucim slnkom), barove hudobne cisielko (k Juhong to ma sice daleko, ale tklivu atmosferu buduje spolahlivo) a potrebne napatie s akciou. Navyse samotny zaver k uzitiu pozitivneho feelingu vyuziva korejsky popoularne kontroverzne prostriedky, resp. moralne ambivalentne (podobne ako napr. v Chaser, Eye for an Eye alebo Public enemy 3). 6-7/10. [Berlinale 2009](9.2.2009)

 • Sykon
  **

  Poměrně atraktivní téma pašování drog je zde podáno opravdu jednohubkovou, ale nikterak výraznou formou. Nejde o špatnou zápletku, ani ty herecké výkony nejsou, no alespoň do určitého okamžiku, tak špatné, ale zdá se mi že scénář se moc nepovedl. Postavy jsou docela ploché a popravdě nijak zvlášť sympatické. Ale na jedno skouknutí poslouží Marine Boy dobře.(18.1.2013)

 • - Kang-woo Kim byl nucen vypořádat se svým strachem z vody. Před natáčením filmového snímku podstoupil tříměsíční trénink v bazénu, zahrnujícím výuku základních plaveckých pohybů až ke sportovnímu potápění s kyslíkovými láhvemi. Všechny své plavecké scény posléze odehrál sám bez možnosti zapojení filmového dubléra. Pro co nejvypracovanější postavu navštěvoval herec v doprovodu osobního kondičního trenéra několikrát týdně posilovnu a po dobu více jak pět měsíců konzumoval, dle vlastních slov, obrovské množství kuřecího masa, kuřecích prsou. (Conspi)

 • - Pro co nejpřesvědčivější ztvárnění jazzové zpěvačky Yu-ri, prošla před natáčením filmu herečka Si-yeon Park  intenzivní výukou jazzového zpěvu. (Conspi)

 • - Natáčení odstartovalo 17. 5. 2008 v Soulu, aby se později přesunulo k souostroví Filipínské republiky, konkrétně na ostrov Cebu, jeden z celkových 7 107 tamějších ostrovů. (Conspi)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace