Noční vlak

• USA Night Train (více)
TV spot

Dva cestující (Leelee Sobieski, Steve Zahn) a průvodčí (Danny Glover) zjistí, že v nočním vlaku zemřel člověk. Neznámý měl u sebe malou schránku s diamanty obrovské ceny, které by si rádi nechali pro sebe. Rozhodnou se proto předstírat, že muž do vlaku nikdy nenastoupil a shodit jeho tělo do řeky, přes kterou bude vlak přejíždět. Jejich plán jak se zbavit mrtvoly se vyhrotí až k bodu, kdy musejí rozsekat tělo na kousky, které by se vešly do malého kufru. A pak zbývá už jen rozdělit kořist... (oficiální text distributora)

Shadowrat

Než akční popsal bych ho jako psychologický nebo thriller. Každopádně se mi film moc líbil asi do 65 minuty, pak se jeho tempo zrychlilo o 200% a pozbyl tak jedno z kouzel, který pro mne měl. Na to jaký to mělo začátek škoda toho konce. ()

Sapr21

Začátek vypadal slibně, ale jak se tam začali všichni vraždit, tak to mě prostě dostalo. Divím se, že Danny Glover se upsal takový . . . ale za ten "slibnej" začátek a vražedně sexy slečnu Leelee dávám 35%(2*). ()

-krusty-

EHF: Magický film! Opravdu...možná je to tou podivuhodnou vánoční atmosférou, která z "obyčejných" filmů dělá filmy "o něco méně obyčejnější" (viz.EYES WIDE SHUT....kde mimochodem dva herci z NIGHT TRAIN hráli - ale to jen tak na okraj). Víceméně komorní drama o pár postavách, které rozehrávají tu méně, tu více povedenou psychologickou hru. Jedoucí vlak (PC animace jedoucího vlaku mi vůbec nevadila, ba naopak), interiér cca čtyř vagonů, deset postav a jedna tajuplná skříňka, do které kdokoliv nahlédne, tak.... Trojka Danny Glover, Steve Zahn a Leelee Sobieski to uhrála se ctí, zbytek až na Togo Igawu byl spíše komparsem. O Dannym pochybovat nebudeme, ale Leelee se rozparádila. Je to neuvěřitelně sexy ženská - a může přitom i porcovat mrtvolu. Film samotný se nerozjíždí nijak pomalu, děj je "akční" hned od začátku, takže žádné zdlouhavé seznamování se s postavami. Ty jsou vykreslovány až během akce. A to se mi líbí... Klady jsou tedy jasné...a co se týče záporů? Nevím, možná kdyby mohl být film o krapítek delší, tak by se nic nestalo. Možná by mohly být duševní pochody hlavních hrdinů vykresleny ještě o něco důkladněji...ale i tak je to téměř plný počet!! ()

Sagitt62

Nu-vpravdě nechápu nízká hodnocení... Asi je pro někoho důležitá nedokončená svlékací scéna či čtvrcení mrtvol v detailu,nevím. Já hodnotím svižné tempo,téměř dokonalé výkony aktérů,temnou atmosféru s dostatkem tajemna a napětí jakož i sondu do lidský dušičky. Jen ten konec mi snad připadl nedotažený-ale třeba jsem jej jen nepochopil. ()

Sandai

Jak komorní filmy moc nemusím, tak tenhle se mi líbil. Má velmi výraznou atmosféru, dobrý herecký výkon a zajímavý děj. Nejlepší postavu hrála Sobieski, ta neměla chybu. Trochu mě zklamal závěr, ale jinak, pro mě překvapivě, hodně dobrý snímek. ()

goodridge

Keď si vezmem ten nízky rozpočet, lacné triky a minimum kulís (3 vagóny). Má to veľmi slušnú atmosféru ktorá ani na chvíľu nenudí. čakal som od tohoto filmu oveľa menej a dostal som nečakane veľa. Je to síce B-čko ale naozaj veľmi podarené. ()