Hrdinou filmu je Zé do Caixao, nebo-li Coffin Joe - alter ego režiséra, hlavní postava ve více jeho filmech a také ozdoba různých komiksů a dokumentů. "Embodiment of Evil" vypráví o trablech Joe´ho, který po opuštění vězení vyrazí na svatou misii po nejchudších čtvrtích Brazílie. (LIVINGDEAD)

erl

Zé je zpět! Nikdy bych ani nepomyslel že se Marins vrátí v tak epickém rozpoložení. Najdeme zde všechny věci, které dělaly předchůdce tak skvělé. Děj je přizpůsoben dnešní době a neustále konfrontován s minulostí. Řádně se přitlačilo na násilí , nahotě a samozřejmě se vše nese pro hrobníka (a režiséra) tak typickém filozofické hávu a stále hledáme smysl života a nadřazenost krve! Vizuální složka doslova překvapila a je skvělé že dnes již stařičký hrobník má pořád spousta energie a nápadů. Tomu říkám comeback století! ()

Nick Tow

Film pre fanúšikov a freakov od fanúšika a freaka. Nik iný ako fanúšikovia hororu (a freakovia) tento pozdrav z pekla asi nerozchodia. A pravdupovduiac, aj ja (fanúšik a freak) s tým mám trochu problém. Marins zostáva aj po rokoch verný svojmu amatérizmu ed woodovského razenia, aby nás z času na čas milo prekvapil a priklincoval obrazom, aký by mu mohol závidieť nejeden súčasný horrorový velikán (fakt husté je napr. prenasledovanie Coffina postavami z vlastných filmov). S Marinsom je to skrátka tak, že buď mu to zožeriete aj s chlpami, alebo znechutene odvrátite zrak. Onen pán totiž ani tak nie je režisér ako onanista, ktorý nekrúti filmy z potreby niečo hovoriť, točí ich ako zámienku pre čvachtanie sa v nechutnostiach. Lenže... Sú filmy, kde vám môže brnkať na nervy absencia scenára, prehrávajúci herci, chaotický strih či naprostá neschopnosť režiséra posúvať príbeh odniekiaľ niekam. Som presvedčený, že keby som toto všetko (a právom!) vyčítal príbehom Coffie Joea, bolo by to to isté, ako vyčítať Lemmymu jeho bradavice a zachrípnutý hlas, alebo Dolly Buster jej ovisnuté kozy. ()

Astaroth12

Tu už Zé oslovujú Coffin Joe a v prvom diely mal 28 rokov, bol charizmaticky a hlavne mal démonický prednes, ktorý mu mohlo závidieť veľa hororových ikon tej doby. V tomto diely mal už José Mojica Marins 72 rokov a bolo to vidieť. Jedine s čim upútal boli tie dlhočizne nechty, ale ukázalo sa, že už túto rolu nezvládal. Predošlé časti boli stavané na ponurosti a temnej atmosfére či prostredia, kde sa filmy odohrávali alebo ukážkovo držím prednesom hlavnej postavy. Tu nebolo, ani jedno a ani druhé. Tu film stavil na iného koňa a tým bol hlavne gore efektnosť a tak sa tu vo veľkom múčilo, rezalo či hralo zo zvieratkami. Bolo vidieť, že rozpočet je oveľa vyšší a aj postav je tu niekoľkonásobne viac, ako v predošlých dieloch. Tak som celkom spokojný, film ubiehal veľmi rýchlo, nuda nehrozila a aj keď už toto bolo celkom neoriginalne, za mna môžem dať silne 3*. A to som si myslel na začiatku, že keď dám slabé 2*, bude to úspech, ale prekvapil a som za to rád. ()

topi

Hrobník Joe Coffin se vrací po 40 létech z vězení na scénu a opět touží najít tu pravou ženu, se kterou by zplodil svého nástupce, který by pokračoval v jeho obscéních a obskurních hrách. Jenže se mu to stále nedaří a ještě k tomu se mu do mysli pletou přízraky z dávných let, kterým se rozhodně nemíní podmanit. Hrobník je taková brazilská braková ikonická legenda, která má svoje vyvolené fanoušky, ke kterým patřím i já. Okultizmus, satanizmus, chlípníctví, halucinačnost a hlavně horor! O tom vždycky Joe Coffin v podání José Mojica Marinse byl a doufám, že ještě někdy bude. ()

-Bomba-

Encarnação do Demônio je naprosto výborný film, pokud tedy máte nakoukanou pěknou řádku horrorů a jste skalní fanoušci žánru. Bizarnost a kouzlo tohoto snímku se nevidí každý den a tak je tedy důležité ho řádně ocenit. Coffin Joe je bezřečí výborná a mystická postava, která se v okruhu horroru stala legendou. Doufám v další díl. ()

PetrPan2

Většinu filmu mi to přijde jako lehce podprůměrný mix hororu a hodně ujeté latinskoamerické telenovely. Laťku mírně zvedá poslední půlhodina filmu, kdy to chvílema začne být opravdu maso :o) ()

TERRORDROME

Nikdy predtým som brazílskeho bubuláka Coffin Joea nevidel, ale toto jeho vtetelenie démona dokázalo zaujať aj napriek celkovej rozporuplnosti. Ono, väčšina ľudí dnes asi nebude mať problém vysmiať sa jeho kultovej postave úchylného páprda v klobúku, Drakulovskej peleríne a s nechutne dlhými špinavými nechtami na rukách. Po 40-tich rokoch hnitia v zamknutej cele ho nečakane prepustia a zdvorilo požiadajú aby už láskavo zanechal vraždenia. On na to rovnako zdvorilo povie že hovno zlatá rybka a ledva dôjde domov, zo svojho kosteného trónu už aj trénuje eskadru satanistických hovád v kožených mundúroch. Deja vo filme príliš nie je, scenár len tak ledabolo preskakuje medzi niekoľkými nahlodanými motívmi a samotný Coffin Joe najviac pôsobí dojmom zmäteného truľka. V jednej scéne je to nadradený badass čo svojim nohsledom káže aby sa na dôkaz oddanosti zabili a nebáli smrti a hneď v druhej on sám až komicky vydesene uteká pred prízrakmi svojich minulých obetí. To inak nebol zlý nápad, len to nejak lepšie zapracovať. Jeho rozpoltenosť podobne ako scenár nikam nevedie, len sa tak prepína zo zmäteného halucinujúceho dedka na úderného psycho dedka čo s diabolským rehotom skalpuje ženy a dáva im zožrať ich vlastné zadky. Prečo? Nuž, neviem, mučenie nahotiniek, zašívanie do mŕtveho prasaťa, krysa vo vagíne, skrátka obľúbené torture porn prvky ktoré nepotrebujú svoj účel zvlášť zdôvodňovať. Mimochodom to zavesenie za háky či prepichovanie pier bolo evidentne reálne, ale vzhľadom k tomu že podobné kúsky už dnes predvádzajú aj v súťaži Česko-Slovensko Hľadá Talent, nejak zvlášť to nešokuje, smolka. No a potom je tu ešte tá scéna z pekla kde ženské na oplátku žerú mužom penisy a komentuje to sám Inču-čuna. Takže opakujem, je to ťažký brak, scenár sa nedokáže o nič oprieť, herci hrajú za cédéčko Sepultury a hlavný antihrdina je polodementný pokrytecký plesnivý šašo, ale... bolo to zvláštnym spôsobom zaujímavé a nevyšumelo z hlavy ako mnoho iných. ()

RomeroIsGod

Neříkám, že Coffin Joe nemá občas silnější chvilky, ale jinak je to tak strašně nesympatickej zmrd, že to není možný. Ale ani to nemusí u filmu vadit, někdy spíš naopak. Tady je ale problém jinde - je to neskutečně zdlouhavý a nudný. Ten příběh je tak na povídku, což by bylo ideálních 50 minut. A ne hodinu a půl, když víc než půlka je zbytečná vata. 40% ()

Teardown

Režiséra José Mojica Marinse sice neznám, ale pokud jeho starší kousky vypadají takto, touha po poznaní zmrzla až na kost. Coffin Joel, vizáží podobný andělovi z komedie Kurvahošigutntag, je všechno, jen ne hrůzunahánějící nebo dokonce démonický. Parkinsona v pokročilém stádiu stařík už jen težko ovlivní, ale to jeho zdůůůůůrazňované houkání při vyslovení každého druhého slova, mě lezlo neskutečně na nervy. Ostatní herci, no raději to rozebírat ani nebudu. Zde si pošmáknou především milovníci krve, mučení a uchyláren, protože zde se jim náruč otevře myslím dostatečně. ()

J.J.James

hmmm... Asi sem tom měl brát primárně jako nejhorší odpad a najít v tom nějaký kouzlo. Ano, pár vtipných scének by se dalo jmenovat. Hláška: "To co bude následovat je pro tebe moc kruté, proto to raději neuvidíš", hrobník seřízne ženě kůži na hlavě, kterou následně přehrně přes čelo a zakryje jí oči... ano, to mě pobavilo. Ale moc tam toho nebylo:) ()

pend

Moje první setkání s Marinsem. No není to úplně moje krevní skupina, na druhou stranu celek jako horror funguje. Některé momenty jsou pro silné povahy. Souhlasím, že tohle náctiletí brát nebudou. ()

Al44...

Čekal jsem velmi hutný a démonický film, který se nezastaví před ničím. Dostal jsem velmi nudný, hnusný, nelogický film s hlavním (anti)hrdinou - plesnivým dědkem, který svým projevem jenom přispěl k této filmové mizérii. Naprosto nadhodnocený film, který tak nějak hodně zaspal dobu. ()

mrakoplasH

Na tento snímek jsem se na Otrlém Divákovi opravdu těšil a potěšilo že nezklamal. Primitivní dialogy, jednoduché efekty a místy klišé záběry. Zajímavé byly reálné záběry propichování a zašívání různých částí těla, kontrastovány rádoby velmi drsnými scénami, které byly spíše k zasmání. ()

Tomasson93

Tak přehnaně brutální a nechutný film jsem už dlouho neviděl! Našli by se zde i pěkné okamžiky se slušnou atmosférou, ale ten veškerý humus je s přehledem přebil. ()

DonM

Coffin Joe byl snad dříve charismatický démon (nevím, nemohu soudit), nicméně zde mě jeho věčné takřka mesiášské proslovy časem otravovaly. Úsměvná je představa jeho samotného jako respektovaného věrozvěsta a k popukání, že se navíc těší velkého zájmu mladých a "krásných" žen. Ovšem existuje klíč, který jsem před časem nazval "Lidská stonožka" a s jehož pomocí si lze užít i takové snímky. Po jeho aplikaci se film mění ve zvrácenou grotesku plnou upřímně míněných úchylností a to já mám (přiznávám se) rád;-) ()