Mary a Max

BaronDevil

Nekdy lituji, ze tu neni pulhvezdicka. Tomuhle bych dal 4,5... Zrcadlo nastavene asi uplne kazdemu cloveku - kazdy najde v jedne ci druhe osobe kousek sama sebe. V ostrem kontrastu pribeh vs animovany film (rozhodne neni pro deti), mistrne zvladnuty a dotazeny do detailu. Od prvnich minut jsem byl vicemene uzemnen jak po rane kladivem, v jak surove forme je cely film podavan na taliri vsem jeho konzumentum. Tezko neco dodavat, protoze ve filmu je zkratka vse. Vskutku majstrstik. ()

IXOXI

Tento film náladu určitě nezvedne... Vynikající zpracování, vhodně zvolená hudba, originální myšlenky, mnoho vydařených vtípků, bohužel i pár trapných vtipů a často příliš negativní vývoj mě k dalšímu podívání asi nepřinutí. Moje hodnocení je 75%. ()

P. J. D.

Plastelínové filmy a dílka mám hrozně moc rád, protože mne často zahřejí u srdce. Moje číslo jedna je Wallace & Gromit, avšak ani tady jsem nebyl zklamán. Černý humor, který přímo miluji je zde dobře propojen v kontrastu s prvky drama, jenž dodává tomuto dílku fascinující a originální nádech. Postavy jsou také originální a často i úsměvné. Snad právě proto jsem se smál od začátku až do konce. A to i často v okamžicích, kdy by to bylo nevhodné. Za dobrý a nezapomenutelný dojem - a obzvláště za tu větu na konci filmu - dávám plný počet. Tedy pět hvězdiček z pěti. ()

IPajule

Hned ze začátku mě pobavila věta "Mary Dinklová měla oči jak rozčvachtané louže a mateřské znaménko jak hnědé hovínko." Mít rybu se jménem Jindřich 8 nebo 9 mě taky velmi pobavilo. Co je to láska? Jak se dělají děti? Jak zhubnout? Proč je špína v pupíku modrá? Otázky, který sem patří a náramně vás pobaví. Mít zásobu nehtů za každý rok, no úžasný. Nezvyklá jména doktorů jako třeba Filipa Děravá nebo Brian Šťouravý u mě opravdu vyvolala vyprsknutí a hlasitý smích. Jediné co k tomu napíšu je, že tenhle film dokazuje jak může být přátelství komplikované a co může člověk udělat. Ne nadarmo se říká, že pravé přátelství musí podstoupit mnohé rány než si zaslouží své jméno. Velmi pěkná komedie sice se smutným, ale překrásným koncem. Vše do sebe náramně zapadá. ()

AloeB

Ten film miluju. Pravdivý, bez příkras. Je toto komedie s nadhledem pouze fikcí, nebo jen skutečností dohnanou do lehkého extrému? Modelínové postavy dokážou v člověku vyvolat více emocí než skuteční herci, pocity to musí vyvolat v každém člověku, dokonce i v bezcitném cyniku jako já. A přesto je všechno velmi jemně popisováno s ironií a lehkou krutostí. To vše dává dohromady film, který inspiruje. ()

TheSompeque

Dost silný příběh, který byste od filmu, který vypadá jako nějaká odnoš Fimfárum, nečekali. Opravdu skvělý kinematografický počin. ()

Drom

No já asi nemám moc co dodat ke komentářům mých oblíbených kolegů zde (a zde a zde). Je to hrozně hezky a citlivě udělaný, jak napsaný tak výborná animace. Docela mě děsí Maxovy pocity a myšlenky, protože si často připadám převelice podobně. A hlavně si myslím, že když se mi to líbilo i napotřetí, že si to ještě jednu hvězdičku navíc rozhodně zaslouží. P. S.: Všichni ste divný! ()

NorseSword24

Dobre napísaný príbeh, postavy, dialógy, rozprávač a humor u ktorého som sa dobre zasmial. Vizuálne, či už farbami alebo zábermi a kompozíciou to vyzerá dosť dobre. Milujem Stop-Motion animáciu ale tento film tomu ešte pridal. Nie síce ako Tippettov Mad God, ale aj tak to bolo super na pozeranie. Príbeh plný emócii, myšlienok, detstva a dospievania. Film, ktorý nie je úplne pre decká a starší si to nepustia, čo je škoda. Dokonca jeden z filmov u ktorého mi na konci ukvapla slza. ()

elessar04

I po několikáté mě tenhle příběh dostane a vždy něčím jiným. Perfektně napsaný příběh život, který snad ani nejde napsat. Příbuzné máme od boha, přátele si díkybohu vybíráme. ()

POMÍK

Poctivá práce, perfektní postavy, pikantní detaily, poutavý příběh, pěkná hudba. “God gives us our relatives. Thank god we can choose our friends.” ()

Rincewind

Příběh o lidské osamělosti a opravdu silném přátelství přes půlku světa. Film by působil hodně depresivně, ale naštěstí je odlehčený (a zdokonalený) mnoha mile vtipnými momenty. A ta animace... Prozatím můj osobní favorit na Oscara (čímž u mě překonal i "Up!", a to je už co říct). ()

Ichmael

Krásný filmeček plný emocí. Ukázka krásného přátelství, které bojoju o své přežití navzdory nedorozuměním, bouřlivým emocím, věkovým rozdílem a vzdáleností. Nádherná hudba přesně vystihuje emoce pro momentální pasáže. Je sice pravda že je to často smutné a depresivni, ale konec je ve skutečnosti z určitého pohledu happyendem vzhledem. ()

Lorge

Dojemný. Depresivní. Vtipný (pokud máte rádi humor černý jako tmu uvnitř rakve zakopané pět metrů pod zemí). Takový (a ještě o mnoho víc) je mistrovský kousek Adama Elliota. Příběh o dvou lidech, které dělí nejen zeměpisná, ale také věková bariéra. Které svede dohromady úplná náhoda a jediná otázka: Rodí se děti v Americe také z piva? Příběh o tom, jak se dva neznámí poznávají díky svým dopisům, odkrývají před sebou své sny a tajemství, se vyprávěn citlivě, ale zároveň nekompromisně. Toni Collete (Šestý smysl, Hodiny, Malá Miss Sunshine) a Philip Seymour Hoffman (Magnolia, Než ďábel zjistí, že seš mrtvej, Piráti na vlnách) pomoci svých hlasů rozehráli neuvěřitelnou škálu různorodých pocitů. Mary & Max jsou počinem, na který budu dlouho vzpomínat... ()

Italiano

Luxus .. Nepopsatelný zážitek - nádherná grafika, zajímavé zpracování New Yorku, ale bohužel tentokráte bez happy endu :-( ()

Zevon

To nikdo nemohl napsat, že to není pohádka pro děti, co ještě nechodí do školy? Samá bohémská recenze, do prčic! Málem mě jeblo, kdyby věděl soused, co jsem pustil jejich holčičce, tak mě zabije a mou krví natře na zahradě kůlnu. ()

Joski

Nielen vizuálne a originálne zvládnutý animovaný film:-) Najlepší je scenár podľa skutočnej udalosti, ktorý svojsky ladeným humorom rozpráva príbeh dvoch psychicky odlišných a citovo labilných bytostí... Určite treba vidieť čo všetko zdanlivo "detská animácia" dokáže predviesť v oblasti psychológie. Štylizovaná karikatúra človeka v tomto prípade obsahuje tragikomický pátos nad jeho údelom a neodvratným osudom. Silne dielo s humorným nadhľadom:-) Adam Eliot potvrdil svoje umelecké kvality..90% ()

E lan

Zvláštní zvláštní zvláštní, ale hrozně podmanivé dílko. Nejenom originálním zpracováním, ale i příběhem, který je dechberoucí. Dále pak hudba a některé scény vysloveně šokují a vzbuzují velmi silné emoce. Navíc anglické znění je velmi povedené (Collette a P. S. Hoffman). Tohle člověk prostě musí vidět... ()