Domov aneb Kam směřuje naše cesta

• Česko Home (více)
Dokumentární / Drama / Rodinný
Francie, 2009, 95 min (Special Edition: 118 min, Director's Cut: 120 min, Televizní verze: 2x55 min)

Andolino

Jednoduše úžasné a mrazící zároveň! Film je adaptací výstavy fotografií "Země krásná neznámá", kterou jsem viděl předloni a na dlouho mi nedala spát. Tento film mě vzal za srdce a je jen škoda, že ho nikdy neuvidí ony dvě pouhé procenta populace, které hýbou světem a hlavně kapitálem. ()

Inner

Tyhle obrázky skutečně prověří vaší HD televizi jak po stránce zvukové tak barevné hloubky a kontrastu. Nejsem příznivcem vtloukání do hlavy násilím a tohle je jako poškola z matiky, kdy vám matikář říká jak je matika důležitá a může to říkat nakrásně hezky, může u toho hrát orchestrální hudba, ale vy se nezbavíte dojmu, že si myslí, že matika je nejdůležitější věc na světě. Podobné pocity jsem zažíval když mi bylo řečeno kolik litrů vody se na co spotřebuje. Chci tím říct, není potřeba z lidí dělat nemyslící ovce, ukažte jim co je posraný, ale nehodnoťte to proboha... Mnohem víc mě naše planeta zajímala po shlédnutí Earth než po tomhle. Jinak fakta jsou to zajímavý. 75% ()

Fraktální odpad!

Nedávám to "jen tak", ale odůvodnění by bylo na dlouhé filozofování a ještě by to bylo vyvratitelné, jelikož pravda je relativní , ale to je jedno... proste ODPAD! ... P.S. vývoj je přirozený(jak klimatu , tak živočišných druhů) a ani lidsto(mimochodem také jen živočišný druh) nebude trvat věčně, takže je to jedno jestli tu bude o pár let déle nebo méně... http://www.novinky.cz/veda-skoly/207967-oteplovani-nesouvisi-s-prumyslovou-aktivitou-lidstva-doklada-studie.html ()

corax8

film plný emocí u který jsem si říkal že to musela být fuška to natočit. víceméně o věcech, který znám. ale ti tak hrozí svým zdviženým ukazováčkem. ()

Raviola

Pro někoho agitace, pro někoho apel. Ať chcete či ne, tak nikdo nemůže oporovat tvrzení, že si tu naši Zemičku, ten náš Domov, ničíme a že ji ničíme tempem, kterým to žádná generace před námi nedokázala. Dle mého strhující dokumentární film, který pro mě nemá obdoby. Blahopřeji tvůrcům a jen doufám, že aspoň pár lidí se nad obsahem zamyslí.... ()

dobruca

Tento film lze těžko ohodnotit. Celý se skládá ze tří složek. Krásný dymanický obraz, hudba, někdy vhodná, někdy trochu kýčovitá, a komentář jasně vytvořený z důvodů ekologické agitace. Zdá se mi, že tyto složky by místy fungovaly mnohem lépe, kdyby byly odděleny. Ale, kdo by poslouchal, případně četl, samotný ekokomentář? A kdo by se vydržel dívat se na obrázky z celého světa, leč velmi krásné, celé dvě hodiny, aniž by poslouchal nějaký komentář? V některých momentech jsem přemýšlel, jestli se už nejedná o kýč. Čtyři hvězdičky dávám za skvělou práci kameramana, díky němuž jsem mohl podniknout krásnou virtuální cestu kolem světa. Pět nedávám jen proto, že v kombinaci se zvolenou hudbou a komentářem film čas od času opravdu pohyboval na hranici kýče. A to ještě radši opomíjím úplný konec filmu, který se snaží být velmi emotivní, o kterém, po pravdě řečeno, nevím co si mám myslet. ()

luciluci

zo všetkých eko-varovných dokumentov je tento hádam ten najnudnejší aký som kedy videla. Nádherné zábery zeme boli tak prezreté, že by mohli začať plesnivieť. Velká výtka strihačovi. Nechať takto dlho prezrieť každý záber nemožno ospravedlniť ani tým, že to bol zámer. Keby každý záber skrátili a strihli skôr, bolo by to rozhodne pozeratelnejšie a efektnejšie. Takto je to jedna dlhá uspávanka, ktorej ešte viac napomáha Svěrákov monotónny komentár. Ako si na to spomeniem, tak sa mi chce hneď spať. ()

ronin zabak

Přesně to, co si myslím a co čeká lidstvo. Paraziti, jenž mají tu nejsilnější zbraň. Drancují, plení a vraždí. Nebude to trvat dlouho a příroda zase zvítězí a očistí se od té špíny. Škoda, že u toho nebudu :( Harmonie byla už dávno narušena a nám odbíjí čas.... ()

CrashHP

Skvelý ekologicky založený dokument o našej planéte Zem. Už názov jasne ukazuje na to, o čom to je, o našom domove, žijeme na planéte Zem. Výborná hudba, krásne obrázky z rôznych kútov planéty, poukázanie na to, ako ľudstvo túto krásnu planétu ničí, a či sa v budúcnosti z toho poučí? Tomu ja neverím, na to poukazuje aj tento film, nápady na zastavenie vyrubovania lesov, likvidáciu živočíchov, prírodných zdrojov, o všetkom sa hovorí, no nič sa nerieši a bude zaujímavé sledovať ako miznú všetky nerasty... ()

kulacek

Film, který ve vás nutně musí zanechat pachuť a lítost a možná i pocit, že jsme jen malí páni, abychom to, co člověk napáchal, nějak uvedli do původního stavu. Film natočený s obrovským citem v oku, ne nadarmo se sešla špička v podání Yann Arthus-Bertranda doplněna skvělou produkcí Luca Bessona. Jedinné co mne zamrzelo při shlédnutí české DVD verze namluvené Svěrákem a česky dabované verze pro TV, je to, že TV verze je nesrovnatelně lepší a více procítěná, stejně jako střih a zcela odlišně poskládané záběry. ()

pepito25

Každý jeden by to mal vidieť a následne by mal mať čas a pokoj stráviť to. Vystúpiť zo svojho prdi-pidi-mini vlastného piesočku radostí a starostí, obsiahnuť svojim myslením celú Zem a prijať zodpovednosť za zajtrajšok. Prijať možnosť rozhodovať sa o nej v súvislosti s vedomím, že tu budú jeho deti, jeho vnuci a pravnuci a pôdu pre ich život pripravuje dnes. A čo je hlavné, pripravuje ju aj pasívnym postojom. Do škôl s týmto dokumentom! A do hlavného vysielacieho času televízií po celom svete! ()

MonkeyMarty

Dokument, který opravdu nutí k zamyšlení a dokonce až k pláči nad tím, co lidstvo provedlo. Úžasná kamera a hudební doprovod! ()

Zabiak

Až moc zaujatá eko-agitačka, které chybí objektivita a větší odbornost, i když konec, kterým dává naději to celkem zachrání. 4 hvězdy dávám za zpracování, za dokument tak 2-3. Pokud Vás podnebí zajímá doporučuji dokument: Země z vesmíru. Existují dvě verze, celovečerní film komentovaný Svěrákem, a pak televizní verze, která není tak zaujatá. ()

Havran007

Když se na to podívám přes brýle svých zkušeností se světem (a ze světa), povedlo se autorům něco fantastického: Postavili ekologická rizika do jedné roviny s bojem prostých lidí na celém světě o obživu a o právo na stejný život, jaký mají takzvaní ekologičtí aktivisté. Nepřítelem nejsou těžaři ani zemědělci ani zaměstnanci průmyslových podniků, kteří chtějí jenom normálně žít. "My všichni jsme jedna rodina", a ti, kdo si myslí, že jsou něco víc, ti jsou nepřítelem - záludným a nemilosrdným. A umělecký dojem nejde jinak než za 5. :-) ()

pepewan

Takovéto pořady by měly veřejnoprávní televize vysílat v hlavním vysílacím čase několikrát týdně,ale mám obavu,že lidstvo už se stejně nevzpamatuje a i kdyby,tak bude pozdě. ()

Iness

Lidstvo je rakovinou téhle planety...Dle mého názoru konec světa nebude, ale přijde eliminace lidstva na minimum a nový začátek od nuly. Tento začátek nového života bude vzhledem k vyčerpaným zdrojům této planety zcela jiný... ()