Storočie hokeja

100 Years of International Ice Hockey

Dokumentární / Sportovní

Slovensko, 2008, 53 min

Ivo Gogál (vyp.), Marián Slovák (vyp.)

Ďakujem tvorcom za tento skvelý dokument. Len škoda, že to bolo rýchlo prebehnuté, kde niektoré fakty by si zaslúžili určite väčšiu pozornosť. Obdivujem ľudí, ktorý sa v tom vŕtali a zháňali dokumenty. Priblížili ste mi vývoj hokeja a ako sa hral hokej pred 100 rokmi. Hlavne spomienky na hokejové legendy, ktoré som kvôli veku nemohol zažiť boli super. Som vďačný za tento dokument.(7.12.2013)

Veľký potlesk tvorcom, že sa vŕtali v histórii, zháňali materiáli a kvalitne na európskej úrovni skonštruovali tento dokument. K vytknutiu akurát to, že sa rýchlo prebehli veľmi podstatné veci z histórie (mnohé ani neboli spomenuté - NHL absolútne, Canada cup 1987 ako naj turnaj v histórii atď.) a moderátori si splnili svoju úlohu v rámci možností - pretože je zrejmé, že veľkej väčšine ani sami nerozumeli.(24.11.2012)

Velice působivý a zajímavý dokument, který nám ukázal některé dosud nezveřejněné záběry i z šaten hokejových vítězů. Víc takových krásných nejen hokejových dokumentů.(22.2.2017)

• lopata555

Až moc veľká všeobecnosť dokumentu ...(30.12.2016)

Krásny dokument o celej histórii medzinárodného hokeja, zachytávajúci veľa udalostí, a osôb. Jeho najväčšou slabinou je práve jeho všeobecnosť, keďže sa jednalo o veľké výročie hokeja. Podľa mňa to chcelo naozaj aspoň 4 hodinový dokument alebo dokument rozdelený na viac častí s dlhou dobou trvania a viac podrobnejšou históriou, udalosťami a názormi ľudí a hokejistov. Som však zaň rád.(19.2.2012)