Hisss

• Indie हिस्स्स (více)

Příběh se zakládá na legendě z dálného východu o hadích lidech. Tito tvorové se nazývají Nagové. Žena ovládající schopnost brát na sebe lidskou i hadí podobu se vydává na cestu pomsty za lovcem z Ameriky, který zajal jejího kamaráda. (TomikZlesa)

lennyd

George States (Jeff Doucette), trpící nádorem na mozku, odvodil z dávných legend, že by mu mohl pomoci "Nagamani", který lze získat od hadí královny Nagin. Unese tedy z džungle jejího hadího přítele - a hodlá jej vyměnit právě za "Nagamani", který by mu zajistil věčný život. Nagin, se schopností měnit svoji podobu z hadí na lidskou, se vydává do velkoměsta, aby našla svého přítele a pomstila se... Zlákal mne zajímavý námět, i to, že by Lynchova dcera mohla něco od svého otce zdědit, a ukázat to právě v tomto filmu. Bohužel ani jedno se nekonalo - námět byl tak trochu zabit filmovým zpracováním, které bylo něco mezi indickou telenovelou, bollywood muzikálem a hloupou detektivkou. Absolutně vůbec jsem nechápal příběhovou linii s policistou, jeho ženou a jejich potroublou babičkou - která s příběhem, kromě "záhadného" odhalení místa úkrytu neměla vůbec nic společného. Pokud bych měl ale přece jen něco pochválit, tak určitě vizuální přeměnu hadice (ženy od hada) v ženu a zpět, leč ta se ve filmu vyskytla asi jen dvakrát, a možná ještě krásou hlavní hrdinky (Mallika Sherawat - pokud se tedy zrovna vyskytovala v nehadí postavě)... ()

Ramanam

Pokud nemáte příliš velká očekávání a nevadí vám béčkové fantasy s hororovými prvky, ve kterém nejde jen o krev, tak budete v rámci mezí spokojeni, stejně jako já. Koprodukce s USA vtiskla do snímku silný západní nádech, což napomohlo i k docela odvážným scénám, které by v čistě indické tvorbě jen tak neprošly. Příběh hadí bohyně mě určitě zaujal a mám podobné témata silně v oblibě. Navíc, když zabíjela jen lidi, kteří si to po právu zasloužili. Přímočará řešení jsou v jistých životních situacích ty nejúčinější. Na Malliku Sherawat jsem se moc těšil a jsem spokojený, slušelo jí to. Viděl jsem s ní pouze dva filmy a oba byly koprodukční, snad se tedy do budoucna zadaří i na klasickou Indii. Mám ale výhrady ke všem scénám, ve kterých se objevil hlavní záporák (Jeff Doucette), ty byly ukrutně amatérské a iritující. Triky vzhledem k celkové povaze snímku byly uspokojivé. Hvězdný Irrfan Khan a Divya Dutta vše zvládli jako vždy na výbornou a vytvořili spolu sympatický pár. Pobavila mě i hláška, pronesaná nad ostatky, která vyvrhla hadí bohyně : „To jsou nějaké divné sračky.“ V návaznosti na děj velmi vtipné a odlehčující, stejně jako krapet pomatená tchýně hlavního hrdiny. Hudba vložena jen aby se neřeklo. Poctivé béčko, či céčko mám daleko raději než nějaká „hluboká a umělecká“ dílka, která jsou však uvnitř prázdná, nebo nejsem takový myslitel, abych je pochopil a ocenil. Poctivý průměr tří hvězd. Klidně se, až dostanu chuť, podívám znovu. Nic převratného, ale o to tvůrcům ani nešlo. ()

Prochy38

Panejo, ono to ve výsledku vlastně vůbec nebylo špatné. Je to teda klasické B-Céčko, kdy efekty podobné Souboji titánů (1981) jsou dnes opravdu k smíchu, neznalost kobří anatomie v takovémto filmu už teda zarážející, ale tak nějak bych shrnul chybky. Příběh moc hezky udělaný. Legenda hrůzu nahánějící a trest hrůzostrašný. Opravdu se mi tato myšlenka zalíbila. Dokonce porvedení nebylo zlé. Až do Indie (jinak klobouk dolů) dorazí ta americká technika, už by to mohlo vypadat i líp. Ale co bylo na filmu opravdu nadprůměrné byla hudba! Moc moc dobrá volba a Malika Sherawat? To byl teda nádhera! Ježiš to je fakt kočka! Tak sexy kobru jsem ještě neviděl. Dokonce i ta jedna akční/běžecká scéna neměla chybu. Ještě jednou to musím říct - M. Sherawat kus a jen kvůli ní jsem přemýšlel o 4*. I když to tak ze začátku nevypadalo, nakonec kvalitní B-čko. ()

Hapretor odpad!

Tohle natočila dcera Lynche ??? !!! Ujeté, divné, nudné, trapné, ... ani hezká hlavní "hrdinka" mě nepřinutila tohle dodívat. Koukal jsem na to s rychloposuvem. Nedalo se to. ()

helraiser

S indickým hororem nemám prakticky žádnou zkušenost a proto jsem nevěděl co mám od Hisss očekávat. No abych řekl pravdu tak jsem nic moc nečekal a taky jsem žádnej zázrak nedostal. Hiss je v mích očích bohužel jen zcela průměrný monsters horor s ne moc dobrýma trikama. Myslím si, že z daného tématu se dalo vytřískat mnohem víc a, že se mohlo jednat o skvělou monsters podívanou. Tentokrát to tedy nevišlo snad tedy někdy jindy. ()

foundation

Az prevelke nadeje som vkladal do Jeniffer Lynchovej po tom co ma dokazala silno prekvapit so Surveillance. Ako zanrova jednohubka to nebolo vyslovene najhorsie ale akosi som cakal ze ten potencial ktory vznikol splynutim Lynchovskej krve a horrorovo hadieho filmu bude zuzitkovany ovela viac. Bohuzial sa uz nikdy nedozvieme ako by to vyzeralo keby tatko dal na svoju dceru trochu viac pozor, resp keby ju rovno kopol do prdele a na rezisersku stolicku si sadol on. Skoda toho pretoze v Davidovom podani by som nieco taketo vidiet urcite chcel. Blahovo som ocakaval ze jeho dcera by sa mu mohla kvalitativne priblizit. Niekde okolo 35-40 percent. ()

vozralec

Mišmaš Indie a USA nejen co se týče řeči. Hlavní záporák je slušně vyšinutý magor. Naopak ústřední hadice se snažila o herecký projev a napodobení hadích pohybů, ale je jasné, že zde byla jen kvůli svému vzhledu. Nejlepší byla asi honička, která ukázala městečko v celé kráse se vším všudy. Na taneček také došlo. Vše jistí svokra. ()

djbarrel

Co k tomu říct ? Cca po 20 minutách jsem byl v pokušení film vypnout s tím, že se to opravdu nedalo. Mimochodem byl by to asi první film, který bych nedokoukal z důvodu, že je to neskutečná kravina. Nicméně nakonec, jsem film shlédnul do konce a co k tomu tedy říct ? Bohužel i zbývajících 80 minut bylo stejně blbých jako prvních 20 minut. Nicméně nakonec se to dalo dokoukat, bez většího mentálního šoku a Odpad! se nakonec nekoná. Zčásti proto, že jsem si zvykl na to jaká to byla kravina a až to tolik netahalo za vlasy, zčásti proto, že jsem možná nepochopil tu indickou mentalitu. 10 % ()

bulawaio

2/10. Hisss je především nudný a užvaněný film a poprávu se řadí mezi klasické monster/animal horory s předodpadovou úrovní. Nicméně ho lze spíše doporučit jako příklad indické tvorby (i přes americkou režisérku). Indie prozatím pouští na zahraniční scénu horory konzervativní, neurážející a držející se v klasických kolejích. To dost možná nadchne někde v Indii, ale pro Evropany je to opravdu málo a tímto tohle dílko zapadá u nás do hodně vybledlého podprůměru. ()

blade23mc

No toto bylo co? Jediná hvězda na filmu byla ona hadí bohyně a to doslova ta jediná, kterou tomuhle filmu dávám. Ale když ji chuděru hodili do přeměňovacího režimu nebo jen ty umělé jedové nasazovací zuby..šílenost. Záporák na palic, hlavní vyšetřovatel taky na palaci asi jako ta jeho tchýně, která tam radši natáhla bačkory a nejšílenějši ..posunutí hranice sexuální scény na milování se ženy s hadem..opravdu chudák herečka.. 10% ()

chem.peace

Hadí žena je opravdu nejkrásnější herečka co zatim znám....Viděl jsem to bez titulků, takže bych možná hodnotil i výš, ale na tenhle film sem se opravdu těšil hrozně moc a nezklamal. Jen některé zpomalené scény mě moc nebavily a někdy jsem se díky střihu trochu ztrácel v ději. Efekty počítačové nejsou nejdokonalejší, ale chápu to. Stejně je to dobrý a kvalitní snímek + nádherná hlavní představitelka titulní role.... ()

coulismoulis

Důležité varování: při sledování nejezte ani nepijte, mohli byste se snadno pocintat nebo zakuckat smíchy. Až na špínu indické ulice bylo všechno ostatní velmi nadpřirozené, herecké výkony bílého záporáka v to počítaje. Triky pochází z roku 3000 let před Velkou Hadicí. ()

Pythonator

Smíchejte Indii s Lynchovou úchylností a zde máte výsledek, ačkoli je to z pera nikoli Lynchova, ale jeho dcerušky. Navzdory veškeré té artové snaze to však působí jako pitomé laciné televizní béčko. Tělo měla ta hadice sexy, ale to na celý film jaxy nestačí. ()

vrch07256732

No vidieť silný indický vplyv čo sa týka režie aj scenára. Neskutočná zlátaninka na 1 pozretie s pár digitálnymi trikmi a muzikálovými vsuvkami. Niektoré scénky - najmä premeny - potešia. Silne vykradnutí legendárny Cat People čo sa nápadu týka. Na Indiu OK, vlastne som od nich ani nič iné nečakal, v porovnaní s celkovou úrovňou hororov z ďalekého východu silný podpriemer. ()