Hisss

Will Keenan

Tony Ciccone

Kostýmy:

Payal Saluja

Na tenhle film se nabízejí dva úhly pohledu. PRVNÍ: Těžko uvěřit, že ta samá dáma, která natočila hodně povedený Surveillance, natočila ještě před docela povedeným Chained tuhle monstrózní debilitu. Příběh by rámcově ušel, ale jeho zpracování je na úrovni podřadné rozvojové kinematografie pro negramotné nebo retardované publikum. Ze všech příšerných postav a jejich herců je zdaleka nejpříšernější plesnivý bílý dědek, indická karikatura "zlého bílého sáhiba", který je ještě příšernější, než třeba dva imbecilové se stříkacími pistolkami, senilní, obézní a vrcholně nechutná bába, nebo hadí bohyně a mstitelka týraných žen Nága Déví, s šarmem ochotnické herečky po lobotomii. DRUHÝ: Mladá Lynchová si odskočila do Indie vyrobit zakázku pro Bollywood (a nebo si jen tak z plezíru natočit typický bollywoodský film), takže její Hisss nelze hodnotit standardními západními kritérii. V tomhle roztomile slabomyslném duchu a stylu se prostě tamní filmy točí a hotovo. A mně se to i tak nějak zvrhle líbí. Ale konkrétně tenhle kousek je myslím nadprůměrně naivní (= blbý) i na bollywoodské poměry. Připočtu-li k tomu ještě jakousi kreolizovanou... vlastně anglizovanou "indičtinu", v kteréžto hatmatilce jsem film viděl nadabovaný, plus příšerné slovenské titulky, jsou tři hvězdy darem z milosti, třeba za zajímavé indické reálie (ulice ve slumu s pradláky a tak), nebo za kulervoucí a nechtěně komické finále.(16.7.2014)

Jennifer Lynch natočila snímek, z kterého je cítit indické prostředí. Popravdě jsem si myslel, že snímek skutečně točil indický tvůrce. Přináší to zajímavý pohled na hororový příběh o hadí ženě, která se chce pomstít na lovci. Provedení je vizuálně krásné, i když drsné, film není nutně děsivý, spíše psychologický se silnými fantastickými prvky. A mně se tohle provedení zamlouvalo.(25.8.2017)

• petero

Feeling indického filmu je fakt že silný so všetkými jeho kladmi aj zápormi, ako v každom indickom filme aj tu sa tancuje a i keď po tej scénke nastane tá premena (strašnej peknej indickej herečky na hada) je ak nie k smiechu tak určite k plaču. Scenár z nezvyčajného námetu nevyťažil absolútne nič, takže tentoraz to pani Lynch bohužiaľ nezvládla.(13.1.2011)

Za mě je tohle extrémně sympatický projekt. Kombinace monsterBéčka, Indické filmařiny(ano dojde i na taneček :) ) s trochou undergroundu a povědomého jména na scénaristickorežijní židli z toho celého dělá prapodivný slepenec, který má zvláštní kouzlo a osobitost. Triky a masky jsou navzdory rozpočtu na slušné úrovni(a tam kde nejsou působí více roztomile než rušivě), místy jakoby nehodící se hudba tam přesně sedí a mladá Lynchová těží z té indické jinakosti maximum...Měl jsem cukání dát 4(7.7.2013)

• PetrVabruscak

Mohl to být fajn film, kdyby toho bylo vidět méně. Takhle sme viděli kobru, která právě vyskočila z počítačové hry z roku raz dva, ikdyž sme se bez toho mohli obejít, protože kostým vypadal dobře a hlavní představitelka byla sexy. Hlavní zápletka byla debilní a zpracování pochybné. Když už nic, tak se dočkáte ve filmu laciné mezidruhové erotiky. Tady Jennifer Lynch šlápla vedle a dostane to ode mě sežrat, protože je to dcera mistra atmosféry. Tu jednu hvězdičku vydřela honička po městě a sexappeal Malliky Shearawat.(2.7.2012)

• - Film se potýkal s problémy kvůli probíhající stávce Federation of Western India Cine Employees zahrnující přes 100 000 pracovníků indického filmového průmyslu. (TomikZlesa)

• - Hlavní mužskou roli měl původně hrát Amitabh Bachchan, nahradil ho Irrfan Khan. (TomikZlesa)

• - Filmováno současně v angličtině a hindštině. (TomikZlesa)