Seance

(studentský film)
  • USA Séance
všechny plakáty

Seance je krátký český horor o třech lidech, kteří se pokusí najít majetek zemřelé baronky pomocí spiritistické seance. Události té noci však naberou zcela jiný směr. Ve filmu se představí Klára Jandová, Marie Durnová, Zdeněk Julina a Pavel Nový, pro něhož je to vůbec první filmová role po téměř dvouleté nemoci. (oficiální text distributora)

Lengyel

Na bakalársky film nadpriemerné. Výborné kostýmy, atmosféra, väčšinou aj skvelá kamera, inšpirácia H. P. Lovecraftom. Dalo by sa povedať, že výborné remeslo (aj keď by to chcelo originálnejší a nápaditejší scenár a menej popisné dialógy). Dať plný počet mi však nedovolí množstvo drobných (pre študenstký film príznačných) chybičiek - pri detailoch občas nepresná kamera, absencia veľkých celkov (minimálne na záver si to jeden poriadny pýta). Najhoršia je ale nezvládnutá práca s hercom - repliky sú umelo odriekané, občas som mal pocit, že sú veršované a z hercov sa dalo vytiahnut viac. Jedinú výnimku tvorí Pavel Nový, ktorý dokázal svoju postavu vystihnúť aj bez výraznejšieho herecke'ho vedenia. Možno som nespravodlivý a veľa vyčítam - je to skôr na inšpiráciu. Ako som už spomínal, jedná sa o výborný žánrový počin, presne taký, ako si slovenský a český divák znechutený ľudskými komédiami a sociálnou drámou žiada. Pán režisér - klobúk dole pred Vašou odhodlanosťou - keďže viem, aká situácia panuje vo vodách slovenského a českého študentského filmu (financie, boj s pedagógmi), veľmi oceňujem, čo sa Vám podarilo nakrútiť. ()

wlk1

Já teda nevím jak vy, ale já z toho necítím ani kapku amatérismu... Super atmoška, nemám co vytknout :) ()

Cechyno4

Rozhodně nejlepší český horor jaký jsem viděl, ale stát se number 1 v českých hororech není zas tak těžké. Konkurence je opravdu slabá. Když si uvědomím, že tento snímek natočil student vysoké školy a je krátkometrážní, dá se to jen pochválit. Na druhou stranu čekal jsem víc. Atmosféra uvnitř zámku v noci při svíčkách je dobrá ! Konec filmu se mi rovněž líbil ! Kdyby Seanci natočili jako celovečerní film, určitě bych se na něj s radostí podíval. ()

Heretique

Tohle nebudu hodnotit hvězdama. Je to STUDENTSKÝ film, takže nechápu, s čím to polovina lidí tady srovnává. Mně to připadlo výborný. ()

sysyphus

Prijemne kratkometrazne prekvapenie z dielne zacinajuceho pana rezisera, ktoreho pravdepodobne v buducnosti caka slubna hororova kariera. Teda v pripade, ze bude pokracovat v tomto duchu. :) ()

m.xFuck

Scénáristicky příliš teatrální, ale jinak docela v pohodě. Hype kolem tohohle filmu jsem nezazanamenal, tak jsem ani nic zvláštního nečekal. Btw Julina je pro horro jako stvořený :D ()

Skretule

Na studentskou nezávislou prvotinu dle mého názoru velmi zdařilé a působivější než většina 90 min. hororů. Kamera, hudba a výkony herců vytváří opravdu dusnou atmosféru. A teď už jen s očekáváním čekat na dlouho hrající prvotinu. ()

david666

Jako příslib dobré. Atmosféra je OK ale herecky je to moc přehrávané a navím, jestli zatím tvůrce má třeba na celovečerák. Na druhou stranu mu ale určitě fandím ať to vyjde. ()

FILMOVKA

Kvalitní práce. Místy mi to osobně připomínalo až básnické a symbolické vyjádření scény - neříkám ale, že to měl autor v úmyslu. Film budí správný dojem, atmosféru i lekačky. ()

sibskyn

Za mě je to jedna velká gratulace a potlesk. Atmosféra je výborná kamera taky, jen ten konec mě trochu zamrzel. Velice doufám, že se Robinu Kašpaříkovi povede i ta povídka od samotného Kinga. ()

R.Drson

* za řemeslo a * za Pavla Nového. Robin Kašpařík má zřejmě problém pracovat s herci, na kterých film tohoto žánru stojí či upadá. ()

DVCAM

Bez nápadu, slabé herecké výkony - televizní záležitost. Třetí hvězda za občas dobrou atmosféru a pár dobře připravených, ale očekávaných lekaček. To že autor není originální, by se ještě dalo odpustit, ale žánr zatím nezkrotil. Navíc se snaží mísit styly ala gotický horor a současných horor a to mi nesedělo. ()

TommmyT

Krásný příklad toho, když reklama je nepřímoúměrně velká než je kvalita snímku. Toto je pouze průměrný (možná že i podprůměrný) studentský filmek. Dobrý je námět (seance), technické věci jako kamera atd je standartní (neurazí, neohromí) , herci a celkový dejem je spíše humorný na to že je "horor nebo aspon napínavý film" a zakončení filmu (příběhu) je děsné. Jsou daleko daleko lepší krátké napínavé filmky. Toto působí někdy spíše humorně, ale spíš tomu chybí nějaký nový nápad. ()

LucyZ

Tohle dílko má prostě atmosféru, která je u žánru hororu - a zejména variace na klasický horor - to nejdůležitější. Když vezmu v úvahu, že se jedná "pouze" o studentský film, musím říct, že konečně se i u nás objevil režisérský talent, který by měl být využit a možná se díky tomu česká filmová tvorba konečně někam pohne. ()

damned

Na studentský film je Seance natočená velice precizně. Atmosfére je vcelku hutná, ale stále jí něco chybí. Zvuky i hudba sedí přesně k žánru. Pointa je pak vcelku jednoduchá. Zdeněk Julina i Pavel Nový hrají tak, jak od herců z povolání očekává, oproti tomu Klára Jandová vystrašenou Marii zcela nezvládá. ()

Jester_X

Kašpařík odvedl výbornou režisérskou práci. Vytvořil opravdu hutnou hororovou atmosféru, kde každá scéna skutečně plnila svůj účel. Seance je určitě výborně odvedená řemeslná práce a jde vidět, že si na ní dali autoři skutečně záležet. Bohužel, přechod od kvalitního řemesla k opravdovému umění zde končí tam, kde začíná scénář, jenž pro mě skutečně postrádal výraznou myšlenku, či nápad. Nepřesvědčila mě ani Klára Jandová v hlavní roli, které jsem zkrátka hraní nevěřil. ()