Seance

(studentský film)
  • USA Séance
všechny plakáty

Seance je krátký český horor o třech lidech, kteří se pokusí najít majetek zemřelé baronky pomocí spiritistické seance. Události té noci však naberou zcela jiný směr. Ve filmu se představí Klára Jandová, Marie Durnová, Zdeněk Julina a Pavel Nový, pro něhož je to vůbec první filmová role po téměř dvouleté nemoci. (oficiální text distributora)

Cappuccino

Ku Kašparíkovi som sa dostal vďaka novému traileru na jeho adaptáciu Kinga a tak som si povedal, že kým uzrie svetlo sveta jeho Jsem brána (2017), omrknem aj predošlú tvorbu tohto mladého Robina Hooda. Veľké plus, ktorým si ma Seance získala od prvotných sekúnd, je uvedenie filmu spoločne s citátom H.P.Lovecrafta. Ďalej ma čakal príbeh jednoduchý, ale jasný a naozaj hutná atmosféra so skvelým, goticko-hudobným podmazom. Ako celovečerák by sa to len na dobre stavanej atmosfére a hudbe utiahnuť rozhodne nedalo a preto k hodnoteniu veľmi nahráva aj krátka stopáž, no ak by si k scenáristickému stolíku sadli ľudia, ktorí majú načítaného E.A.Poea, H.P. Lovecrafta a ďalších hororových mágov, veľmi rád by som si podobný výtvor pozrel (o to viac, keby bol natočení bratmi čechmi). ()

Ruut

Pokud je to studentský film, tak dobrá. Je vidět velký profesionalismus ve všech složkách natáčení. Ovšem vynikající horor? kdepak, tuctový příběh s předvídatelným koncem. Opět se potvrdilo, že v Česku natočit horor tak, aby nebyl nechtěně vtipný, je skoro (snad jen ten Herz) nadlidský výkon. ()

Goldbeater

Na českou hororovou scénu je tohle jistě velmi povedený kousek, i když mu toho k dokonalosti dost chybí. Nečekal jsem něco takového, určitě si tenhle krátkometrážní film zaslouží dost uznání. Několikrát jsem se i lekl a přes scénáristické minimum snímek působí docela dobře. Dávám pozitivní 3* a palec nahoru, protože jako český hororový film je to dobré. Příště trochu lepší scénář a bude to výborné. ()

Anderton

Krátkometrážny český hororík s dvoma, troma fungujúcimi ľakačkami. V lacných knihách predávané za rovnakú sumu, ako Bergmanove dva a pol hodinové klasiky. Neviem, či tvorcovia videli americký horor s Kate Hudson Kľúč, ale dokonale ho vykradli. Hodnotiť takýto krátky film hviezdičkami nedáva príliš logiku. ()

Campbell

Nikdy jsem nečekal že se u Českýho filmu leknu, a tady se to stalo 2x. Hodně povedený kraťas od Kašpaříka kterej má kvalitní atmosféru, sem tam lekačku a bohuežl ne moc dobrou herečku v hlavní roli. Mě u ní strašně přišlo že jí to nebaví. Oni popravdě ani ostatní herci nejsou nic extra ale jsou na tom lépe. Příběh je zajímavej i když už tu párkrát byl. Navíc se mi líbil ten gotickej styl kterej tam Kašpřík dal. Už ted se těším na Jsem Brána. Kašpařík má 2x větší talent než třeba takový Vojkůvka. ()

iamek

Snad Robin Kašpařík bude první klasický český režisér co bude točit horory. Seance sice je slušně natočena, ale žádný zázrak to není. A hlavně propagace mi přišla na krátkometrážní film docela šílená. ()

MM11

Mladý Kašpařík to v krátkém rozjíždění na bázi klasické historky zkouší pomocí patřičné vizuální výbavy. Což o to, scénu si spíchnout dokáže a nahnat herce stejně tak. Jenže nechat je plácat takovou dávku stupidit splachuje atmosféru hodně hluboko. Neošlehaný režisér tasí hlášky o bohu, "s kterým to nemělo nic společného" a pak se divte, když koutky budou dělat svoje. Obsazení je sice taky hodně diskutabilní, ale mám spíše dojem, že mnozí nesnesou jisté osoby jen na základě jejich předchozí práce (trošku trhlá Jandová). Ale co mě dostalo? Křik mě dostal. Ten přimrazí zatraceně hluboko, mistrovská práce. Křičet tam dvacet minut, nadšeně bych nedýchal a dal plné hodnocení. A něco mi říká, že Kašpařík ten úsměv lidem ještě skřiví. Jen ať. ()

Pítrs85

Studentský krátkometrážní horor co strčí leckteré "plnohodnotné" horory do vrecka. Oba palce nahoru, tohle je velmi vypečená záležitost, krásné prostředí, skvělá hudba, sympatický Pavel Nový a samozřejmě strašidelná baronka. Jo, takhle by to šlo :-) ()

Xeelee

[Festival otrlého diváka 2010] Byl jsem skeptickej, ale i tak pro mě byla Seance velkým zklamáním. Atmosféru to má, hezky to vypadá a dokonce tam jsou dvě pěkný lekačky. S předvídatelným scénářem, striktně se držícím žánrových schémat a obsahujícím pár berliček, ale nemá Seance diváka ničím oslovit. Nejvíc mi vadila nepřesvědčivá Marie v roli média a její čeština, která mě strašně rušila. Když svou mateřštinu opustila, znělo to mnohem líp. Na festivalu jsem tenhle kraťas viděl čtyřikrát a opravdu mi to stačilo. ()

eraserhead666

No sláva, sláva. Ono teda nic super extra bombovního, že by mi z toho spadla čelist, to jako není, ale musím uznat, že to má alespoň snahu držet se něčeho základního a být to alespoň trochu hororem a ne tragickým kýčovitým sračkoidním hnusem (jako v případě Čepele smrti). Vyloženě mě to potěšilo, atmosférou, hudbou, výbornou lekačkou uprostřed, na který jsem dojížděl ještě u závěrečných titulků a vědomím, že když se opravdu chce, tak to jde, možná ne na výbornou, ale na nadprůměr ano! Jen tak dál. 3,5* ()

SOLOM.

Jsem docela na rozpacích. Přece jenom jsem očekával ještě trochu víc (vzhledem k hereckému obsazení), než se mi nakonec dostalo. První půlku jsem se tak trošku nudil, ale ta druhá mi už spravila chuť. Hlavně jsem rád, že je Pavel Nový zpátky a relativně ve formě. ()

Othello

Sorry, ale nepatřím k těm, který si ustříknou jen z faktu, že u nás někdo natočil horor. Seance je stokrát viděná a hloupá duchařina s příšernými post synchrony, nevysvětleným chováním postav (lékař) a logickými lapsy ("Budete bohatě odměněna" a v další scéně "Baronka již nemá vůbec nic"). Což je na 19 minut docela slušná skvadra aby se veškeré ambice potopily v podprůměrném hodnocení. Na takový starší klipy od Cradle of Filth se dívá daleko lépe. ()

JASON_X

Bývám obvykle k českým filmům víc kritický než k cizím, ale tady naopak udělám výjimku a zaokrouhlím nahoru. Protože mě rozradostňuje už jen ten fakt, že v naší zaprděné čechárně, zasviněné všelijakými trapnými plebejskými komediemi, vznikne jednou za čas i něco vážnějšího, temnějšího, pravověrně horrorového. Jistě, na filmu by se dalo ještě zapracovat, trochu ho "vytunit" propracovanějším scénářem i kamerou, přesvědčivější představitelkou Marie, detailněji ukázat doktorův konec, ale přesto mám z tohohle kraťasu dobrý pocit. Nemůžu jen nikde sehnat režisérův předešlý kousek 'Bez dechu' (2007), merde. ()

Katullka odpad!

To snad ne! Větší capinu člověk v studentském mládí nemůže natočit! Ať se konečně slečna Jandová naučí mluvit a vy vnímat horory! // 36. LFŠ UH ()

Litsarch

Největší problém nastává, když se v 19ti minutách, kromě jedné scény a posledních 2-3minut, skoro nic neděje a koukáme na strmé herce říkající s vážnou tváří takové dialogy, že vystřihnout jich polovinu, tak vůbec nevadí. Celkově by se to dalo sestříhat na 2/3 (někdy je to 5ti sekundové ticho po větě fakt děsné) a hned by to dostalo lepší spád. Chápu, že takto protáhnuté je to z důvodu atmosféry, bohužel v našich končinách nějak neumíme udělat děsivou, vzrůstající atmosféru. Pak skoro vše u nás vypadá jak z dílny jedné produkce. Seance ale není, v přirovnání k českému hororu, špatná a je vidět že Robin něco nakoukáno má a uplatnil to víceméně dobře. I když jsem tedy nečekal jen jednu lekačku (ono jich tam také skoro víc není) a patřičnou atmosféru, co bych o podobného tématu čekal, to nemělo. Ale to spíše bylo vinou špatných herců. ()

Hoyt

Začátek byl jak z říše snů, skvělá atmosféra, prostředí a kamera. Potom ale začínají hodně váznout dialogy a už mnohokrát viděný konec ale i přes tyto výhrady jsem tento snímek zhlédnul se zatajeným dechem a jsem nesmírně rád, že se někdo i u nás pokusil natočit kvalitní horor. ()

Rosana

Musím přiznat, že k tomuto filmu nedávám objektivní hodnocení, jsem na ten film prostě naštvaná. Ať je sebelepší, skvěle natočený a dal práci, štve mě, že se drze cpe na amatérské soutěže, kde "kupodivu" vyhrává. Tohle není amatérský film, už jen proto, že rozpočet byl kolem 200 000 Kč! Buď je režisér skromný, nemá odhad a nebo je prostě vychcaný, ale tohle je profesionální krátký film. Za to gratuluji, ale měl by se vyskytovat ve své kategorii a ne bourat české amatérské nadšení! ()

Sandiego

O jednu hvězdičku zvedám kvůli tomu, že jde o studentský film. Podařilo se vytvořit skutečnou atmosféru, lekačky jsou slušný a pointa funguje. Trochu vadí výkon Kláry Jandové, ale vzhledem pasuje do své role výborně. Oproti minulému filmu jasný pokrok, jsem zvědavý na to, jestli výjde kingovský projekt - už teď se těším. ()

blackrain

Pavel Nový vypadá dobře. Vůbec na něm není vidět, že si prošel těžkou nemocí. Opět jsem se nechala školácky vylekat, klidně přiznám, že se tak stalo dvakrát. Robin Kašpařík u mě se svým počinem uspěl. ()