Detoroito Metaru Shiti

デトロイト・メタル・シティ

Detroit Metal City

Drama / Hudební

Japonsko, 2008, 104 min

Jsem trošku zklamaná - čekala jsem od toho větší komedii. Než že bych se občas nezasmála, ale tohle mělo docela nevyčerpanej komediální potenciál, drželo se to dost při zemi a dobro pekelské nakonec zvítězilo. Tak nějak se mi film zdál prázdný, poskládaný z nějakých částí a slepený Klebstoffem (a co si budeme povídat, zase tak úžasné lepidlo to není :D). Každopádně se jdu podívat na anime; každý říká, že je lepší :-)(7.12.2010)

Zábavná a hodně šílená záležitost. Kontrast mezi stydlivým klukem, jenž miluje přeslazené zamilované písničky, a jeho drsným a sprostým alter egem, hrajícím v metalové kapele, byl zkrátka úžasný a hodně vtipný. Sice jsem nečetla mangu ani neviděla animovanou verzi DMC, ale myslím, že Ken'ichi byl pro tuhle roli velmi dobrá volba. ~(4,4)~(29.11.2009)

Filmová adaptace šíleného anime postrádá spoustu odvázanosti a humoru jeho kresleného předchůdce, což se dalo čekat, proto raději všem doporučuji původní verzi. Je jen o pár minut delší a rozhodně mnohem zábavnější. Taky se tam hlavní postava ve své "trendy" verzi nechová jako totální idiot s penisem místo hlavy.(19.12.2012)

Tak teď fakt nevím, jestli tomu mám dát odpad, nebo plný počet. Animovanou dvanáctidílnou předlohu jsem (zatím) neviděl, pač k tomu nemůžu splašit vůbec žádné titulky (což je u japonského seriálu docela problém, že), ale z ukázek to vypadá, že si to je docela hodně podobné. Tenhle hraný film je v podstatě vyprávění o hledání sebe sama a krkolomné cestě k naplnění svých snů. Jenže to je zabaleno do tak kýčovitého a mnohdy až absurdního obalu, že jsem místy nevěřícně valil bulvy na monitor. Negishi se v civilu chová jako NAPROSTÝ IDIOT, no nezlobte se na mě. Ale jako Krauser je celkem v pohodě. :-) A taky nechápu, proč z metalistů musí všude dělat vymaštěné blbečky, kteří mlátí hlavou všude kam přijdou, chovají se jako divoká zvěr a vzývají pekelné démony. A jen tak btw, jako oddaný fanoušek deathmetalu mohu s klidným svědomím říct, že ta kapela DMC je přeukrutně pozérský shit. Ale Japonci mají asi jiný vkus. :-) S hodnocením jsem v rozpacích, pač na jedné straně je to neskutečná krávovina, ale na straně druhé jsem se u toho dobře bavil a navíc mám pro japonské filmy slabost. Nakonec volím zlatý střed – tím snad nikoho neurazím.(20.10.2010)

Už je to nějakou dobu, co jsem ten film viděl. Pamatuji, že jsem se opravdu nasmál. Film vlastně ukazuje, jak je v dnešní době těžké se v hudbě prosadit. Také krásně dementuje to, že každý metalista a člověk co poslouchá tvrdší hudbu musí být zlý. Snad si tento film ve velmi blízké době zase zopakuji :)(14.2.2016)

• - Natáčení probíhalo v Japonských městech Oita a Tokyo. (Terva)