Pandora and the Flying Dutchman

• USA Pandora and the Flying Dutchman
Drama / Fantasy / Mysteriózní / Romantický
Velká Británie, 1951, 122 min

Režisér Albert Lewin natočil tento film jako variaci na slavný příběh o Bludném Holanďanovi. Děj se odehrává počátkem třicátých let dvacátého století v malém španělském přístavním městečku Esperanza (Naděje). Zde se objeví záhadný námořník Hendrick van der Zee (James Mason), jediný člověk na palubě své lodi. Do něj se zamiluje Pandora, krásná operní pěvkyně, která je zvyklá na obdiv a lásku mužů, ale sama je skutečně zamilovaná poprvé až do Hendricka. Brzy se dozvídá, že Hendrick není obyčejný muž a ani jejich láska nebude mít na růžích ustláno. (ČSFD)

Trailer

corpsy

Pandora je vlastne kurvičk@. Nespoilerujem, je to viditeľné od prvých minút filmu. To znamená, že škrtám prvú hlavnú postavu príbehu. Blúdny Dutchman je ďalšia postava, ktorá si mala získať sympatie divákov akožto milovník, zatracenec a duša márne hľadajúca vykúpenie. NON. Všetky ostatné epizódne postavy dávajú do príbehu asi podobnú dávku charizmatu, ako vyššie zmienené. A tak nám ostáva len dokonalo nasnímaný technicolorový spektákel bez života. ()

kaylin

Snímek má neskutečně nádherné technicolorvé barvy, což mu výrazně přidává na celkovém dojmu. Ava Gardner i James Mason v něm vypadají dobře. Navíc ten příběh je tak krásně a podivně tajemný a mysteriózní, do toho ještě rychlá jízda a korida... Je toho hodně, co se děje, a je to zajímavé. Rozhodně film, který stojí za zhlédnutí už jen pro svůj příběh a jeh pojetí. ()