Cesta

USA, 2007, 95 min

Mark Heller

Jim Denault

Tim Williams

Nečítala som komentáre pred pozeraním tohto filmu, takže som asi polku filmu čakala čo z toho vylezie a čo z toho nakoniec vyliezlo bola teda dosť drsná záležitosť! Obyčajne nemám s týmto problém, ale v tomto prípade pozerať ten záver sama, v nočných hodinách a po tme asi nebol najlepší nápad. Film má síce svoje klady, ako napr. gradujúce napätie, ale je zároveň akýsi nevyrovnaný a celkovo ostáva v radoch priemernosti. P.S. Posledná scéna filmu celému jeho záveru dáva celkom zaujímavý rozmer...(8.11.2010)

Rozjezd filmu byl tedy řádně dlouhý, trval přibližně 50 minut. Za tu dobu se nás tvůrci zřejmě snažili seznámit s místním obyvatelstvem a jeho zvyky a já celou dobu přemýšlel, co z toho vyleze. Nakonec na posledních 40 minut z toho byl dobrý thriler, i když tato část filmu byla dost předvídatelná a nějaké velké překvapení z toho nebylo. Ale celkově na jedno podívání to nebylo špatný.(2.5.2009)

Přemýšlel jsem o 4* ale bohužel. Tohle je prostě film kde předpovím každou minutu dopředu(a to se mi nestává). Děsně předvídatelnej film s výborným Dorffem, nevím proč do toho lezl, přeci jen má na víc. Nicméně hudba, kamera, prostředí je dokonalé. Ale jak jsem řekl nedokážu dát víc, Heller neměl koule nato udělat nějakej twist.(10.8.2010)

Dlouho jsem nezažil film, kterej by mě tak vostře vochcal, jako to udělal tenhle. Normálně si ze mě udělal dobrý den a já proti tomu nezmohl vůbec nic. No podívejte se sami a řekněte mi, že tohle není divnej film. Prakticky proti němu nic nemám, jen se mně moc nelíbili herecký výkony, ale dalo se to přežít, ten zbytek, to je prostě něco neskutečnýho, občas tvrdím, že mi z filmu vyležou oči z ďůlku, ale abych mohl koukat na film, tak si je zase nasadim, tady si je dlouho nenasadim, pač tady jsem fakt nečekal, že tvůrci vylezou s něčím tak vostrým. Divný(9.4.2009)

• MM_Ramone

Po smrti svojej družky odchádza Američan Luke do afrického Maroka. Začína spoznávať túto exotickú krajinu. Naráža na veľké kultúrne rozdiely a silné náboženské predsudky. Vyzerá to ako filmový bedeker o Maroku pre západných turistov. Dosť nuda. Takmer až po hodine sa to trocha rozbehne a na koniec to vyústi do ponaučenia, že civilizovaný človek by sa mal tejto moslimskej krajine zďaleka vyhýbať. Zákerné mohamedánske opice sú velice nebezpečné. **(31.5.2017)