Reklama

Reklama

Cesta

Obsahy(1)

Americký fotograf Luke přijíždí do Maroka, aby uprostřed exotické krajiny a lidí prazvláštních obyčejů zapomněl na svou lásku, která mu zemřela v náručí. Od počátku vnímá odlišnosti zdejší kultury plné tabu a náboženských předsudků, které jsou pro člověka vychovaného západní civilizací jen těžko pochopitelné. Kouzlo krajiny i svérázné povahy zdejších lidí mu však okamžitě učarují. Zasvěcenou průvodkyní se mu stane krásná marocká dívka Zahrad, se kterou se náhodně seznámí. Ta mu chce ukázat všechny půvaby své země, proto jej vyzve k cestě do pohoří Atlasu, z jehož vrcholků lze údajně pozorovat nejkrásnější východ slunce na světě. Zprvu romantická vyjížďka se však změní v noční můru, když v horských stráních objeví tajemné chodby, v jejichž temných zákoutích se skrývá děsivé tajemství. Luke začíná tušit, že nejkrásnější východ slunce by pro leckoho mohl být také tím posledním. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (47)

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Cestopisný dokument o Maroku s výchovným ponaučením. Krásná kamera, úžasné scenérie, magická hudba. Příběh Luka se jemně odsypává jako písek v poušti, vše je poklidné, příjemné, barevné, až na pár drobných nepříjemností s místními. Luk je ale důvěřivý - nevěř cizí ženské!, je zvědavý - nelez, kam nemáš!, a proto zaplatí. Chudinky Maročané se také musejí nějak živit! A vůbec, stejně v tom maj prsty západní imperialisti, takže copak. Poslední čtvrtina se mění v čistokrevný horror, i když bloudění tunely má také své. V momentě, kdy už asi mnohý divák tuší, ten trumbera neví nic. Nu, do Maroka snad raději jen s Kamerou na cestách... ()

pornogrind 

všechny recenze uživatele

No tak v první řadě musím říct,že film má opravdu pomalej rozjezd.Skoro 60 minut sledujeme pozvolné seznamování s marockou kulturou, a krajinou,která má určitě svoji krásu a má co nabídnout.Samozdřejmě nás příběh seznámí s ústřední trojicí,kde mezi fotografem Lukem a místní dívkou Zahrad jakoby pozvolna přeskakovala jiskra a málem se schylovalo k prach sprostý romanťárně.Za tuhle první,delší část bych dal 2 hvězdy.Ale asi chápu jakej měl tvůrce úmysl,protože druhá(kratší) část filmu hraje zase na úplně jinou notu.Výletem na Atlas se vše mění a film pomalu začne nabírat na obrátkách.Dočkáme se docela hustý atmosféry s "překvapujícím" koncem.A to je právě ono.Tvůrce nás hodinu táhá za nos aby posléze odbočil do úplně jinýho žánru a tím diváka chtěl šokovat.Nutno dodat,že odbočení to bylo určitě příjemný,ale originality to moc nepobralo.Kolikrát už jsme tohle viděli.Takže následný,šokující odhalení pointy celýho filmu se nekonalo.Tuhle část bych hodnotil slabšíma 4 hvězdama.Takže když to spojím v celek tak mi z toho vyjde průměrná zábava,která rozhodně nenadchne ani neurazí.Na filmu oceňuji krásný záběry na zdejší krajinu,zajímavou marockou hudbu a když jde do tuhýho-tak i zvukový doprovod,kterej dodává na atmosféře.Mínusy jsou dlouhý(hodinový rozjezd) a neoriginální pointa.Pro zpestření čtvrtečního odpoledne zcela dostačující. ()

Reklama

salahadin 

všechny recenze uživatele

Cesta (2007) aneb cestováním ku zdraví (doslovně). Na konci filmu si řeknete, že půlku tajných odhalení jste tušili už v průběhu filmu...je to pravda, odhadnout se dá mnohem víc. Prvek překvapení tedy není kdo (to zjistíte už na začátku), ale proč (to vám docvakne až na konci). A to "proč" není tak špatné. Obchod je obchod, obětování jiných pro záchranu druhých je hodně dobrý business. Zvlášť, když to druhé číslo je vyšší. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Dlouho jsem nezažil film, kterej by mě tak vostře vochcal, jako to udělal tenhle. Normálně si ze mě udělal dobrý den a já proti tomu nezmohl vůbec nic. No podívejte se sami a řekněte mi, že tohle není divnej film. Prakticky proti němu nic nemám, jen se mně moc nelíbili herecký výkony, ale dalo se to přežít, ten zbytek, to je prostě něco neskutečnýho, občas tvrdím, že mi z filmu vyležou oči z ďůlku, ale abych mohl koukat na film, tak si je zase nasadim, tady si je dlouho nenasadim, pač tady jsem fakt nečekal, že tvůrci vylezou s něčím tak vostrým. Divný ()

artemis2 

všechny recenze uživatele

Nečítala som komentáre pred pozeraním tohto filmu, takže som asi polku filmu čakala čo z toho vylezie a čo z toho nakoniec vyliezlo bola teda dosť drsná záležitosť! Obyčajne nemám s týmto problém, ale v tomto prípade pozerať ten záver sama, v nočných hodinách a po tme asi nebol najlepší nápad. Film má síce svoje klady, ako napr. gradujúce napätie, ale je zároveň akýsi nevyrovnaný a celkovo ostáva v radoch priemernosti. P.S. Posledná scéna filmu celému jeho záveru dáva celkom zaujímavý rozmer... ()

Galerie (1)

Reklama

Reklama