Cesta

Americký fotograf Luke přijíždí do Maroka, aby uprostřed exotické krajiny a lidí prazvláštních obyčejů zapomněl na svou lásku, která mu zemřela v náručí. Od počátku vnímá odlišnosti zdejší kultury plné tabu a náboženských předsudků, které jsou pro člověka vychovaného západní civilizací jen těžko pochopitelné. Kouzlo krajiny i svérázné povahy zdejších lidí mu však okamžitě učarují. Zasvěcenou průvodkyní se mu stane krásná marocká dívka Zahrad, se kterou se náhodně seznámí. Ta mu chce ukázat všechny půvaby své země, proto jej vyzve k cestě do pohoří Atlasu, z jehož vrcholků lze údajně pozorovat nejkrásnější východ slunce na světě. Zprvu romantická vyjížďka se však změní v noční můru, když v horských stráních objeví tajemné chodby, v jejichž temných zákoutích se skrývá děsivé tajemství. Luke začíná tušit, že nejkrásnější východ slunce by pro leckoho mohl být také tím posledním. (oficiální text distributora)

MéďaSV

Měl jsem tu výhodu, že jsem k tomuhle filmu přišel aniž bych věděl o co jde. Prostě jsem večer zapnul bednu a začínalo tohle. Byl jsem línej jít hledat na net nebo do programu o co go, a tak jsem jen koukal a dumal co z toho vyleze. A musim říct, že mě to docela dostalo. Nejdřív jsem myslel že jde snad o nějakej dokument, pak jsem uvažoval o romantický komedii a ke konci jsem čekal kdy tam vyskočí nějaká stvůra a vypadalo to na sci-fi/horor...Zkrátka jsem se nenudil, a i když herci nebyli nic moc a celkově z toho místama čišela taková béčkovitost, tak jsem byl spokojen. Bylo to ale asi hlavně tím, že jsem vůbec netušil do čeho jdu.Jinak by byl asi dojem o dost slabší... ()

Papida

Příliš předvídatelné na to, aby se člověk opravdu bál a na dobrodružný film to má zas příliš málo zajímavý děj. Přišlo mi, že film je plný zbytečně dlouhých scén, kde se nic neděje (např. prozkoumávání chodby) a téma je už tolik zopakované, že ho neudělá zajímavým ani to, že se děj zasadí do exotické Marocké krajiny. ()

Ware

Ponaučenie do budúcnosti: Nikdy nejazdite na dovolenku do Maroka!! :) A teraz k filmu... Začiatok a vlastne celá prvá polovica filmu je veľká nuda, až tunelové scény navodia správnu atmosféru, ktorá ak by bola od začiatku, tak neváham nad ****, takto iba za ***, ale odporúčam pozrieť, ide o zaujímavý snímok. ()

ituzska.z

Tenhle film by měl i na 5*, ale že je půlka ve tmě a že potenciál, který to má, není pořádně využit, víc, než 4* dát nemůžu... ()

andy60

Chvíli to trvá, než se začne něco dít, ale pak to stojí za to. Ta pasáž v podzemních chodbách je opravdu působivá a napínavá. Pochválit musím kameramana, záběry marocké přírody jsou pěkné a vyvažují ten zdlouhavý rozjezd. Rozhodně film splnil má očekávání. ()

hvezdana odpad!

Neskutečně nudný film, který začne nabírat na akčnosti až v závěru, kdy divák začne tušit, o co tu vlastně jde. Ke shlédnutí tohoto filmu jsem se nechala zlákat jeho hodnocením na obalu DVD a u filmu jsem vytrvala jenom proto, že jsem pořád očekávala, že už se konečně začne něco dít. ()