Občan Havel přikuluje

Česko, 2009, 72 min

Jan Novák

Adam Novák
  • tojowoeZNK

dost bylo Havla !(15.2.2011)

Retrospektivní koláž vyprávění spolupracovníků z pivovaru i kamarádů z branže včetně příspěvků samotného Havla. Řeč je samozřejmě také o Havlově rané jednoaktovce Audience, absurdním dramatu, v kterém přikulovač a též literát Vaněk nese značné autobiografické rysy s Havlem. ~ Nudné a poměrně stereotypní, avšak jako doklad praktik tehdejší doby přínosné. Občan Havel je díky atraktivitě materiálu samozřejmě o mnoho lepší.(20.12.2011)

Václav Havel je člověk, který si zaslouží, aby se o něm točily dokumenty. Bohužel, tenhle byl nudný, místy ta hudba (teda, jestli se dá říkat hudba tomu, když pár lidí dělá "hu" nebo tam vyluzují všelijaké zvuky) mě dost štvala. Kdybych nevěděl, kdo je Havel a co udělal, tak by mé hodnocení bylo ještě nižší. Nicméně, já to vím.(18.11.2009)

• zette

Nebyt to dokument o Havlovi, dam odpad. Ja jsem se nedozvedel za tech 72 minut vubec nic noveho. Spatne odvedena prace!(17.11.2009)

• Houdini

Český Lev 1 nominace: Dokument(26.2.2010)

• - Uvedení filmu se bohužel nedočkal Arnošt Šerkézy, který kdysi Havlovi přikulování usnadňoval tím, že za něj koulel sudy plné. Bývalý boxer zemřel loni po natáčení na krvácení do mozku. [distribuční list] (POMO)

• - Podobnost názvu se starším dokumentem Občan Havel (2007) je ze strany Jana a Adama Novákových nezáměrná. Jejich snímek Občan Havel přikuluje měl totiž své jméno vybrané již několik let předtím. Název totiž navazuje na film Občan Václav Havel jede na dovolenou (2005) stejné autorské dvojice. [distribuční list] (POMO)