Občan Havel přikuluje

Česko, 2009, 72 min

Jan Novák

Adam Novák
  • Deimos

TV/// Obsazení 4/10 Děj 1/10 Hudba 1/10 Prostředí 1/10/// +pár známých tváří -výpovědní hodnota nula, nudné to bylo, nezajímavé/// Jak já jsem se tady trápil. Úplně zbytečný film, který se snaží poukázat na dobu kdy Václav Havel ještě nebyl prezidentem. Nebýt tu těch pár zajímavějších monologů pronášejících známými herci poslal bych ten film do odpadu. Co mi tímhle chtěl kdo říct si mohu jen domýšlet./// Celkem 16%///(26.5.2011)

• amyth

Stačí napsat, že byl natočen další odpad o této IKONĚ. Je to výsměch pracujím lidem, dílko oslavující člověka který "odpracoval" pár týdnů v pivovaru - a to prosím za celý život - hlavně, že bylo razítko aby nebyl příživník. To že tam imrvére jen chlastali už je taktně opomenuto.. Pseudohumanista Havel - po Gottwaldovi druhý prezident obhajující vrahy a zloděje, který se nebál veřejně tuto podporu prezentovat nebo je dokonce omilostnit.(14.11.2009)

• igi B.

Tak Nováci si přičudlili... °-/.. . . . Směšné? Smutné? Nudné? Otravné? . . . Další zbytečnost parazitující na tématu "Havel" a víc zas nic... Jedna hvězda za vlastně ani nevím co. Asi za to kouzlo nechtěného některých >nosných< informací zde prezentovaných, spoluvytvářejících lidový havlovský mýtus... Hnus. . . . Ani se neptám za rozpočet tohoto homevidea a z jakých zdrojů (jo, jasně, jak jinak S.F.Č.R.P.P.R.Č.K. a Ú.P.S.T.R.) byla vyplacena ta parta Havlových kamarádů, spolukuliče a fízláky ejhle nevyjímaje. Tak si hezky poplácali a konečně si někteří klucí mohli taky povolit opasky, že... Jen aby vám hrdinové nové doby nevylezlo taky nějaký to střívko... %-] - - - P.S. Haha, Hartl stylizující se do role trpícího disidenta, co "...leta nemohl v televizi a nic..." - a ty sračky v jeho předpřevratové filmografii jsou co? 8-o . . . A ta Juřina, jujujuju, tak doufám že si dneska mastí pysky tou svou "Koňskou mastí" 8-D . . . Šaškárna na havlát... - - - P.P.S. Ta původní >La-Hv-ovská< "Audience" byla skvělá. Jojo, je to tak dávno... - - - P.P.P.S. Mertu mám rád. Dodnes. Furt. - - - P.P.P.P.S. Ano, je to všecko na hovno! Podílel se a zbohatl na tom i ten pokrytecky adorovaný Havel. Amen. - - - - - (Poprvé viděno 30.3.2011 na >Nova(cké) Cinema< co na to má, hodnocení 716., komentář zde přikulený jako jednašedesátý - 30.3.2011)(30.3.2011)

Vtipný pohled jakoby mimo scénu natáčení hry Audience, přičemž jen pozorní a zasvěcení diváci pochopí, že o tu zas až tak nejde. A soudě dle hodnocení zde, pochopily to jen starší a zkušenější, a prosím aby napříště takovéto dokumenty o té děsné době, co naštěstí před 20 lety skončila, hodnotily jen starší ročníky. Mládež to už pochopit nemůže. Nevím zda naštěstí či naneštěstí. Z mého pohledu - kdy jsem pana Havla měla tu neuvěřitelnou čest poznat osobně - vítám každé zpracování jeho vzpomínek a pohledů na svět kolem nás. Na tohle se nesmí zapomenout nikdy...(20.11.2009)

Zajímavější než Občan Havel, neboť zde se nezabývá autor politickou dráhou Václava Havla, nýbrž tomu, co jí předcházelo. Práce v pivovaru a vzpomínání na ni je pohodově stráveným časem, který opět ukazuje Havla v nejlepším světle, ovšem to se dalo čekat. Přikulující Havel je příjemný společník a pokud máte za sebou Občana Havla, radím shlédnout i tuto zajímavější variantu Havlova "životopisu".(10.4.2009)

• - Podobnost názvu se starším dokumentem Občan Havel (2007) je ze strany Jana a Adama Novákových nezáměrná. Jejich snímek Občan Havel přikuluje měl totiž své jméno vybrané již několik let předtím. Název totiž navazuje na film Občan Václav Havel jede na dovolenou (2005) stejné autorské dvojice. [distribuční list] (POMO)

• - Uvedení filmu se bohužel nedočkal Arnošt Šerkézy, který kdysi Havlovi přikulování usnadňoval tím, že za něj koulel sudy plné. Bývalý boxer zemřel loni po natáčení na krvácení do mozku. [distribuční list] (POMO)