Občan Havel přikuluje

Dokumentární

Česko, 2009, 72 min

Jan Novák

Adam Novák

Promo trutnovského pivovaru zkřížené s dokumentem o vzniku Havlovy Audience, k tomu pár dobových historek více či méně souvisejících. Obávám se, že pokud by člověk o té době a konkrétních lidech spoustu věcí už nevěděl, tak je z tohoto filmu nepochopí. Což prostě není vizitka dobrého dokumentu (50%, o třetí hvězdičku se zasloužila jen Jiřina Bohdalová).(4.10.2016)

No..možná ten dokument mohl být trošku kratší. Téma přikulujícího prezidenta je zajímavé, ale dost rychle se vyčerpá a pak už sledujeme mix známý z tolika jiných dokumentů o životě disidentů v totalitním státu - alibistické řeči bývalých estébáků a vzpomínky špiclovaných, směs fotek a dokumentů, to celé prokládané úryvky z hry Audience, která na základě zážitků z práce v pivovaru vznikla. Celé to na mě působilo dost roztříštěně a v druhé půlce (díky tomu) i trochu únavně. Přestože hodnotit dokument citací poslední věty z Audience by bylo moc přísné, přišlo mi, že je určen pro ty, kteří už o životě Havla něco ví - těm ale nepřinese nic moc nového. Naopak ostatní se v něm trošku ztratí...(27.3.2010)

• Master19

Na tento dokument se je nutno - ještě více než na Občana Havla (bez přívlastku) - dívat vlastníma očima. Nejde o to, že by něco podsouval, ale předkládá informace ke zpracování divákem. To je klad. Těch informací je bohužel málo, to je zápor. Tedy nízké hodnocení nikoliv kvůli komukoliv, kdo mi je nesympatický, ale kvůli nízké užitné hodnotě. PS: Toto není diskuze, tak prosím aspoň ty inteligentnější o zdrženlivost v reakcích na něco jiného, než film samotný. :-)(18.11.2009)

Václav Havel je člověk, který si zaslouží, aby se o něm točily dokumenty. Bohužel, tenhle byl nudný, místy ta hudba (teda, jestli se dá říkat hudba tomu, když pár lidí dělá "hu" nebo tam vyluzují všelijaké zvuky) mě dost štvala. Kdybych nevěděl, kdo je Havel a co udělal, tak by mé hodnocení bylo ještě nižší. Nicméně, já to vím.(18.11.2009)

• Deimos

TV/// Obsazení 4/10 Děj 1/10 Hudba 1/10 Prostředí 1/10/// +pár známých tváří -výpovědní hodnota nula, nudné to bylo, nezajímavé/// Jak já jsem se tady trápil. Úplně zbytečný film, který se snaží poukázat na dobu kdy Václav Havel ještě nebyl prezidentem. Nebýt tu těch pár zajímavějších monologů pronášejících známými herci poslal bych ten film do odpadu. Co mi tímhle chtěl kdo říct si mohu jen domýšlet./// Celkem 16%///(26.5.2011)

• - Uvedení filmu se bohužel nedočkal Arnošt Šerkézy, který kdysi Havlovi přikulování usnadňoval tím, že za něj koulel sudy plné. Bývalý boxer zemřel loni po natáčení na krvácení do mozku. [distribuční list] (POMO)

• - Podobnost názvu se starším dokumentem Občan Havel (2007) je ze strany Jana a Adama Novákových nezáměrná. Jejich snímek Občan Havel přikuluje měl totiž své jméno vybrané již několik let předtím. Název totiž navazuje na film Občan Václav Havel jede na dovolenou (2005) stejné autorské dvojice. [distribuční list] (POMO)