Černé ovce

(pořad)
  • Československo Černé ovce, sem tam bílá
Publicistický
Československo, 1992, 13-28 min

Tento publicistický pořad vysílá Česká televize s přestávkami již od roku 1993. V letech 2001 až 2002 byl nahrazen publicistickým deníkem Černá, bílá, který uváděla současná moderátorka a reportérka Iveta Fialová. Od začátku roku 2003 pak byl pořad vysílán jako týdeník pod svým původním názvem a v současné době se vysílá každý všední den večer, přičemž o jeho moderování se kromě Ivety Fialové stará i Vlado Štancl, který je s tímto pořadem spjat již od jeho začátků. Obsahově se pořad střídá. Zatímco Vlado Štancl nám nabízí různé testy, poradí jak a co nakupovat a mj. nám i skrytou kamerou v reportážích objasní, kterým hospodám a restauracím se vyhnout a naopak, Iveta Fialová se pak věnuje závažnějším věcem. Především v nich hrají hlavní roli kauzy, dopravní nehody, úřady a hájení našich práv. (Stocki)

pcarogers

Aneb jak nachytat někoho na hruškách a když to zrovna není něco fakt skandálního, tak to sestříháme a nakomentujem tak, aby to skandálně vyznělo. PROSÍM, natočte někdy někdo skrytou kamerou tvůrce Černých ovcí, to by muselo být skandální každopádně. ()

saaaky

S tímto pořadem nemám naprosto žádný problém - splňuje to, co říká - objektivně a s puncem odbornosti ve formě spousty odborníku a lidem na slovo vzatých pohlíží na problémy obyčejných lidí, a zpracovává to ještě kupodivu přijatelnou formou. Bez problémů, ba naopak - člověk by se měl sem tam podívat. ()

Naby

Porad je to zajimavy, nekdy mi prijde az vtipny (kdyz teda nejsem v kuzi tech absurdnich pripadu). Takovehle porady maji v kazde televizi sve misto, ale neni to nejlepsi zabava. Takze 3,4* ()

e-pilot

V počátcích se pořad jmenoval "Černé ovce, sem tam bílá" a jeho smysl jsem tehdy vnímal docela jinak. Škoda, že "bílé ovce" vymřely. ()

FuLister

Někdy je to celkem zajímavé a prospěšné, jindy zase méně, každopádně dá se na to dívat, aby člověk věděl, co se tady děje za lumpárny. ()

JARDAHONDA

Tento pořad hodnotím,jako určitou službu a pomoc lidem,to je u mě to pozitivum...Jinak člověk má v dnešní hektické době svojich starostí dost a ne se ještě zabývat a štourat v problémech někoho jiného....Sorry = upřímnost nadevše !! Ale i tak za 3 *** ()

kratajirka

Tyhle pořady jsou potřeba. Jednak proto, aby se v televizích neopakovalo furt to samé a zadruhé proto, ať ti vidláci z venkova vidí, že jejich problémy někdo v televizi řeší. :) A to je fér ()

Jarsey

Dala jsme si odpolední maraton s Černými ovcemi. A můj dojem? Že to je pořad o lidské hlouposti. Než něco podepíšu, přečtu si to. Nekupuju nic pod nátlakem, kožená bunda za 700Kč nemůže být kvalitní! atd, atd, atd... Takže na pobavení dobré, ale čekat od toho něco vážného nejde, protože do většiny těch problémů se lidi dostanou sami a pak si na tu svoji hloupost ještě zavolají televizi. ()