Černé ovce (TV pořad)

• Československo

Černé ovce, sem tam bílá

Publicistický

Československo, 1992, 13-28 min

Krátký publicistický pořad ve stylu občanského juda s velmi dobrýma a kvalitníma spotřebitelskýma testama na jakékoliv zboží. Kauzy mě vůbec nezajímají ale už hodněkrát jsem se zastavil nad tímto pořadem abych se juknul jaké víno, med, pračka, kolo, televize je nejlepší u nás na trhu, co do kvality týče:))(11.4.2009)

Tenhle typ TV poradu mam rad, i kdyz na televizi jinak koukam bytostne nerad. Cloveku jsou nekdy vice, nekdy o neco mene prospesne, ale obecne jsou uzitecne...dozvim se nejakou radu nebo vysvetleni, aby se mnou treba nejaky obchodnik nebo spise podvodnik "nevyjebal" :)) a od toho myslim telka ma byt...pouceni a vzdelavani. Navic se tu rozebiraji vcelku bezne problemy, s kterymi se clovek opravdu setka, obcas nejaky ten test produktu/sluzby, rady jsou fundovane a podane vcelku "cesky", coz je podle me od pravniku zazrak :-D Pravda, moderator Stancel neni zrovna playboy, ale podstatu poradu nenarusuje, takze mi vylozene nevadi.(12.9.2013)

S tímto pořadem nemám naprosto žádný problém - splňuje to, co říká - objektivně a s puncem odbornosti ve formě spousty odborníku a lidem na slovo vzatých pohlíží na problémy obyčejných lidí, a zpracovává to ještě kupodivu přijatelnou formou. Bez problémů, ba naopak - člověk by se měl sem tam podívat.(2.1.2011)

• Angelic-77

Po shlédnutí jedné konkrétní, nejmenované reportáže, v rámci které jsem měl možnost poměrně zblízka posoudit objektivitu a práci redaktorky Černých ovcí, nemohu dát v žádném případě vysoké hodnocení, jelikož zde jasně zvítězila zaujatost a neinformovanost. Od pořadu veřejnoprávní televize bych rozhodně nic takového nikdy nečekal. Z tohoto důvodu se rovněž obávám, že tento případ nebyl zdaleka jediný, naprosto nesprávně a neprofesionálně posouzený, což je naneštěstí věc, kterou běžný divák, neseznámený s konkrétními kauzami, nikdy nezjistí.(13.1.2013)

Nekonečná hra kočky s myší. Za tým koček nastupují podnikatelští vyčůránci, dream team myšáků reprezentují naivní trumberové, kteří nejen, že do oprátky dobrovolně nastrčí hlavu, ale oni si i to oko nejprve poctivě připraví, a posléze pod sebou sami podkopnou stoličku. Jo jo, chce to odvahu koupit na základě inzerátu v Blesku pilulky na hubnutí, ze zdi na veřejných záchodcích si opsat číslo na firmu půjčující peníze anebo začít něco používat bez návodu k použití. Ještě větší odvahou ale je s tím vylézt před kameru a snažit se obhájit frází, že "mně jde o princip, ne o prachy." :-)(8.2.2012)