poster

Černé ovce (TV pořad)

Publicistický

Česko, 1993, 13-28 min

 • Angelic-77
  odpad!

  Po shlédnutí jedné konkrétní, nejmenované reportáže, v rámci které jsem měl možnost poměrně zblízka posoudit objektivitu a práci redaktorky Černých ovcí, nemohu dát v žádném případě vysoké hodnocení, jelikož zde jasně zvítězila zaujatost a neinformovanost. Od pořadu veřejnoprávní televize bych rozhodně nic takového nikdy nečekal. Z tohoto důvodu se rovněž obávám, že tento případ nebyl zdaleka jediný, naprosto nesprávně a neprofesionálně posouzený, což je naneštěstí věc, kterou běžný divák, neseznámený s konkrétními kauzami, nikdy nezjistí.(13.1.2013)

 • kingik
  *

  Co si nevyřídím sám - to nemám. A nějaký pořad užitečných rad nepůjde za mě do boje. A abych pravdu napsal, tak si jistě nikdo na něj nevzpomene, když se jde potit na úřad anebo si zakoupí vadný výrobek. Úřednici, je-li mladá a hezká (jako že jich je jako šafránu), vyšoustat, aby nebyla tak nervozní a vadný výrobek vyměnit než skončí lhůta výměny nebo záruky. Moderátoři Iveta Fialová a Vlado Štancel si fakt myslí, že se jejich radami, no jak to napsat kulantně, na lejno, ne, hovno zní výstižněji, opravdu někdo řídí?! To mají opravdu dobrou a bohatou představivost. No hlavně, že se na tu jejich přechytralou snůšku inteligentních rad alespoň někdo dívá. Ono hodit do placu, jak postupovat při řešení toho či onoho problému, je jedna věc, ale realita, jak všichni dobře víme, je jiná. To je jak kdybych si na rande napsal seznam vět, které budu dotyčné říkat a ona přesně podle scénáře na ně bude odpovídat. Takže asi takhle planě vyznívá tenhle pořad. Zase takový neschop nejsem, abych nevěděl co dělat, když se něco zadrhne. Určitě se někomu tenhle typ pořadu hodí sledovat, ale já hned po skončení pár dílů, které jsem viděl, zapomněl, co se tam vlastně projednávalo. Mně to přišlo vesměs všechno moc překotně rychlé, až příliš vehementně to podsouvalo, že tenhle pořad je na straně poškozených, a celkově mně vadila i dost slabá realizace, kterou veřejnoprávní televize dělá jako přes kopírák. Moc keců a skutek utek. To je moje závěrečné shrnutí. 20%(20.12.2013)

 • Drom
  ****

  Krátké a věcné, žádné zbytečné kecy. V každém díle nějaká užitečná rada pro spotřebitele, test svinstev, co nám obchodníci prodávají a jako bonus neúplatný plnovous Vlado Štancela (co rulez, mimochodem). Víc takových pořadů!(25.9.2013)

 • HiddenDragon
  ****

  Tenhle typ TV poradu mam rad, i kdyz na televizi jinak koukam bytostne nerad. Cloveku jsou nekdy vice, nekdy o neco mene prospesne, ale obecne jsou uzitecne...dozvim se nejakou radu nebo vysvetleni, aby se mnou treba nejaky obchodnik nebo spise podvodnik "nevyjebal" :)) a od toho myslim telka ma byt...pouceni a vzdelavani. Navic se tu rozebiraji vcelku bezne problemy, s kterymi se clovek opravdu setka, obcas nejaky ten test produktu/sluzby, rady jsou fundovane a podane vcelku "cesky", coz je podle me od pravniku zazrak :-D Pravda, moderator Stancel neni zrovna playboy, ale podstatu poradu nenarusuje, takze mi vylozene nevadi.(12.9.2013)

 • Pepinec
  ****

  Nekonečná hra kočky s myší. Za tým koček nastupují podnikatelští vyčůránci, dream team myšáků reprezentují naivní trumberové, kteří nejen, že do oprátky dobrovolně nastrčí hlavu, ale oni si i to oko nejprve poctivě připraví, a posléze pod sebou sami podkopnou stoličku. Jo jo, chce to odvahu koupit na základě inzerátu v Blesku pilulky na hubnutí, ze zdi na veřejných záchodcích si opsat číslo na firmu půjčující peníze anebo začít něco používat bez návodu k použití. Ještě větší odvahou ale je s tím vylézt před kameru a snažit se obhájit frází, že "mně jde o princip, ne o prachy." :-)(8.2.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace