Někde uprostřed Afriky dojde k letecké katastrofě. Nehodu přežije hrstka lidí, kteří budou bojovat s tlupou zombie. Podaří se jim utéct před strašlivou smrtí? (LIVINGDEAD)

juta

V tomhle filmu se téměř vůbec nemluví a když už, tak to je jen vyprávění o tom, že ten se musí dostat tam a ten se musí dostat sem, že není voda a musí se šetřit municí. Zombieci chodí neuvěřitelně pomalu a přesto dokážou zabít většinu lidí. Masky nic moc, jen dostali čočky do očí a možná tak trochu roztrhané hadry s jedním koksancem na krku a na ruce. Ty scény, ve kterých se nic neděje, což je skoro pořád, tak jsou zbytečně natahované a hrozně nudí, to se pak nesmí nikdo divit, že se to odrazí i na hodnocení. ()

Zeck

Ale! Zombies patří mezi můj nejoblíbenější hororový žánr, takže snad nemůžu být podezřelý z nějáké zaujatosti. The Dead je sterilní jak výraz mrtvol v tomto filmu. Tyhle houpající, skřípající a znuděně neškodné živé mrtvoly snad dnes už nikoho nevyděsí. Tohle letělo za Romera v 60. letech, ne v uspěchaném a náročném 21. století. Děj je tak prázdný a nudný, že jsem to v polovině filmu zalomil. Totální nuda. 20% ()

J*A*S*M

Každá zajímavější, napínavější, strašidelnější, akčnější scéna je vykoupena deseti minutami pomale se vlekoucí podívané. Všeobecně mi pomalejší horory nevadí, tenhle britský kousek táhnou ke dnu herci. Ti dva prostě nejsou dostatečně charismatičtí a dobří na to, aby to sami utáhli (na rozdíl právě třeba od Stake Land, kde je obsazení ok). Pomalí negerští zombíci s bílýma očima pomalu se šourající savanou a pouští jsou nicméně k sežrání. Umístit zombie apokalypsu na černý kontinent, to byl dost dobrej nápad. Film celkově ale trochu zklamal. ()

rollman1

Bohové musejí být šílení 5: The Dead. Zombie žánr je už podle mě docela vycuclej a tak je těžké přijít s něčím novým. Tentokrát jsou zde noví zombie černoši, kteří vypadali vážně hnusně a potkat je v noci, tak se zakousnu do stromu a dělám že jsem větev. Výborný casting, docela dost akce na takovou stopáž, jen mi chybělo rychlejší tempíčko, jak u zombies, kteří byli vážně pomalí a klidně si je hrdinové mohli obejít a jít dál, tak celkově tempo ve snímku. Akce je hold pomalejší. Jinak ale skvělý snímek s hordami black-zombies. ()

Dexter1

Na rok 2010 sa jedná o výrazný originálny nápad a to len z jedného jednoduchého dôvodu: zombie road movie v Afrike (jednoduché, nie?). Veľmi veľa priestoru na budovanie napätia a atmosféry, kde z každého vyschnutého kríku vykročí nejaký ten neživý černoch, čo vo mne evokuje taký malý náznaku tibuteu k blaxploitation filmom. Čo sa týka masiek, tak tvorcovia zvolili najjednoduchšiu cestu, kde zombieci boli trošku postriekaný krvou a mali vybielené oči (dosť pripomínajú zombiekov z filmu Sugar Hill). Avšak s tým veľkým priestorom to trošku prepískli. Nemôžem sa zabaviť dojmu, že stopáž je naozaj nepriateľom výsledného dojmu, ktorý mohol byť pokojne za 5*. Avšak koniec bol perfektný a myslím, že sa jedná o naj zombiečinu z roku 2010. ()