Lidská jatka

Horor / Thriller

USA, 2009, 96 min

Armando Salas
  • ricci.s

Z celej duše tento film neznášam a nadávam na neho do teraz. Pri väčšine hororov rešpektujem nelogické správanie hlavných hrdinov, ale tuto fakt nie. Tá scéna filmu, keď hlavná hrdinka mierila na psychopatku zbraňou, a jediné čo dokázala urobiť je, že zapotila "nehýb sa, kým príde polícia" či čo, úplne pochoval celý film. Každý normálny človek, nech je akýkoľvek slaboch, by reagoval inak. Podobne to bolo aj pri austrálskom Wolf Creek, ked hlavná hrdinka udrela postreleného psychopata puškou 2x po chrbte a ušla, to bola čo za sprostosť?! Horory tohto typu radšej začnem hádzať z okna. U mňa odpad!(22.10.2009)

• Campbell

Neuvěřitelná sračka. Čekal jsem něco daleko lepšího. Tohle je kokotina o dvou krávách kde jejich chování je tak hovadský že mi bylo jedno co se s nima stane. Herečky to taky nebyly světoborný a celý to nahánění bylo fakt stupidní. Nevím co si režisér představoval ale tohle jatka rozhodně nejsou. Krve tu totiž zrovna moc není a když jo tak je to každýmu jedno protože se divák jen mlátí do hlavy nad tím jaká to je kravina.(14.7.2014)

• Sabrewulf

Klasický matematický příklad: Thriller, ve kterém kladný hrdina vidí záporáka, jak před jeho očima chladnokrevně zabije člověka (ne-li víc lidí) + klaďas záporáka omráčí a nechá ho jen tak ležet = Odpad! Jednoduché počty. Kolikrát už to tu bylo? Stokrát? To je nějaká scénáristická úchylka? To už fakt lidem chybí aspoň kousek inteligence, když z hrdinů (a z diváků) dělají takové trotly? Já nevím, ale já být scénáristou/ režisérem a dostal se k situaci, která smrdí zajetým klišé, tak to prostě UDĚLÁM JINAK! To je tak strašně těžké? Pro hloupé lidi asi ano.(8.1.2015)

• pursulus

Znovu a lépe, Hopewelle!¬         V první polovině až rozvleklý hororový snímek má za to ve druhé polovině tolik rychle po sobě jdoucích zvratů, že to jde až za hranice pravděpodobnosti. Nejde při tom hlavně o různá rozuzlující překvapení (to je tam pouze jedno), ale vesměs o "ten má flintu", zatímco vzápětí "tamten má flintu" a tak dokola. Jádro námětu, okolo nehož by umělec mohl jistě vytvořiti silné myšlenky a silný příběh, bylo packalsky zpustošeno scénáristou a režisérem v jedné osobě Stewartem Hopewellem po vzoru školního videoklubu, tedy amatérsky. Snaže se zjevně vytvořiti počátek nové kultovní řady po vzoru Pily, neprojevil ve svém věku a ve své prvotině (podle údajů na Csfd) víc než pouhý ždibec nápaditosti jejího tvůrce. Škoda. Působivé pocity hnusu z některých míst nepostačí nikomu — krom čistě úchylných jedinců — k dobrému hororovému zážitku, který by byl něčím víc než pouhou ztrátou času. Znovu a lépe, Hopewelle — máš-li ovšem na to!(5.2.2011)

• hladass

Za mě osobně opravdové zklamání... Na film jsem se nechal zlákat pěkným názvem... A ten je snad jediné, co lze na tomhle kusu jakž takž pochválit... Nudný a extrémně zdlouhavý příběh o dvou vypatlaných krávách, z nich jedna je tak trochu magor... Žádná krev, atmosféra, gore, nahota, prostě nic... A chování všech zúčastněných? To by se i chovanci Jedličkova ústavu chovali logičtěji... Naprostá zrůdnost... Takže jeden bod za název a tak trochu nekonvenční konec, který mě alespoň trochu potěšil...(12.1.2015)

• - Když Lola (Lucy Holt) v 9. minutě napíše Faith (Amy Shiels) své telefonní číslo na krabičku zápalek, je vidět, že první dvě pětky se dotýkají. Když však Faith v 11. minutě vezme do ruky krabičku zápalek s číslem, je poznat, že telefon je napsán jinak a první dvě pětky se nedotýkají. (Terva)

• - Natáčelo se v Rumunsku. (Terva)

• - Pracovní název filmu zněl "Faithless". (Terva)