2 blbouni v Paříži

Seuls two

Komedie

Francie, 2008, 93 min

• Z0oMb3E

Odpad!, ale taký lepší odpad. Áno splnil všetko, prečo ho hodnotím odpad: nezaujal ma, nedopozeral som ho a nepáčil sa mi. Niektoré fórky sa celkom dali (boli asi dva), inak otrasná "komédia" s otrasne nesympatickými hercami a strašne trápnym scenárom. Osobne by ma zaujímala logistika celého natáčania filmu, či jeden režíroval druhého, alebo polovicu filmu jeden a pol druhý, tak či tak obaja sú mizerní herci aj režiséri. štvrť*(18.3.2010)

• Kryton

Jeden je nešikovný policista a druhý je nešikovný zlodějíček. Ty dva se honí až najednou jsou sami v Paříži. Myslel jsem si, že to bude francouzská variace na Já legenda. Případně to bude komediální sci-fi. Jenže to není způsobeno virem, válkou anebo časovým skokem. (SPOILER)To se jen musí mít ty dva rádi, aby byli s lidmi. Tomu říkam blbost. Pár věcí vtipných bylo a třeba sebrat formuli a projet se v ní by mě taky napadlo. Nebo si zajit do obchodu a dělat si co chci. Film je chvílema parodií, chvílema si hraje na Já legenda a ve finále je to obyčejná komedie o jednom zloději a druhým policajtovi co se nakonec udobří a jsou přátelé. Velký mišmaš , ale málo komedie.(10.4.2009)

• predators

Po počátečních "inspirativních" hodnocení si troufám tvrdit, že tihle blbouni klesnou ještě mnohem hlouběji. Komedie s jediným dobrým nápadem, vykrádající však W. Smytha a jeho Legendu. :-) Nic víc a jinak všechno ostatní míň. :-) Nezasmál jsem se ani jednou, a jak oba hlavní protagonisté hráli, tak i režírovali :-) Zajímavosti: .... spolu s lidmi mizel i celý natáčecí štáb...škoda jen, že se vždy vrátili a stihli to dotočit... :-) 5%(11.4.2009)

• slunicko2

Odpad. 1) Hm...Dva blbouni v Paříži a třetí to právě dokoukal až do konce. Ale nejsem tak naivní a skouknout tuhle kravinu mi trvalo asi 30 minut. Charismatický spoluscénárista, spolurežisér a herec Ramzy Bedia (zločinec Curtis) to prostě neutáhne, tím spíše, že není co hrát. 2) Hvězdičku dávám za krásné záběry prázdné Paříže, což je snad jediný důvod, proč některé okamžiky tohoto filmu shlédnout.(25.5.2009)

Miluju francouzské komedie, tak jsem neodolal, zkoukl jsem to a po dlouhé době jsem se vážně pobavil. ----- Hned na začátek, nechci se nikoho dotknout, je to každýho názor jak se komu tento film líbil, ale setkávám se tu často se slabým ohodnocením u výborných filmů.. Narozdíl od ostatních, co zde označili nulou hvězdiček nebo odpadem, dokážu ocenit snahu a kvalitu ať pojetí, tak i ztvárnění filmu. ----- Tak tedy, komu se alespoň trochu zalíbil styl humoru v sérii filmů "Taxi", tak toto doporučuji shlédnout. Sice to není typicky americky akční až na pár pasáží a scénu s F1, ale za shlédnutí to určitě stojí. Také to není jeden z těch monotónních filmů, kde víte jak se děj vyvrbí půl hodiny před koncem filmu, ale každá další scéna, kterou by jste moc nečekali vás uzemní. Hlavní pointa filmu, která stojí určitě za zmínku je to vylidněné město, na takový film bych to vůbec neřekl (to spíš na nějaký mnohem víc komerční), jen ze zvědavosti by mě vážně zajímalo, co vše museli udělat pro ty záběry samoty. Také mě zaujala ta "druhá realita", ale co tam nebylo moc vysvětleno (což je v mnoha ohledech i dobře) je věc, jak ty dva co byly "pryč" vnímal svět "v této realitě". Co všechny ty blbosti, F1čka, květiny před domem a hlavně ti dva padouši co je vzali s sebou do "své reality"? ----- Ve zkratce: výborný, nápaditý, vtipný a jedinečný francouzský styl. Vtipné scény, výborný nápad (vylidněné město, střela v potrubí fabriky a následně v krku střelce + první pokus, fotbalový stadion a vlasy v zavlažovači, záznamník..), pojetí a natočení. Jediné mínus a taky škoda je v tom, že nejde natočit druhý díl..už by neměl moc pointu. Teda pokud by ti dva tam zůstali (kdyby neměnili herce jako např. ve filmu "Síť - The Net"), tak by museli přijít s dalším originálním nápadem.(28.7.2013)

• - Gervais (Eric Judor) vyslýchá na služebně malého kluka, přičemž se však mění rozmístění buřtů na stole. (mkmikes)

• - Film byl natočen v pařížských exteriérech i interiérech, které byly pro potřeby natáčení kompletně uzavřeny pro dopravu a pro chodce. (Terva)