2 blbouni v Paříži

2 Alone in Paris

Komedie

Francie, 2008, 93 min

• SB

I komedii dám 5 hvězd, když bude v rámci žánru vynikající. Tato z žánru „prdlá komedie“ není zrovna tragédií, ale nepatří ani mezi nadprůměrné. Tím lepším jsou některé její velice vtipné nápady (jízda formulí po Paříži, střelba na medvěda za dveřmi, ...), tím horším nekteré až moc francouzské vtipy (skákání ze střech, ...), až moc účelový námět a jinak celkově myšlenková prázdnota.(31.1.2013)

• xhonza5

Když jsem tu viděl hodnocení s pěti hvězdičky, řekl jsem si, že tento film musím shlédnout. Stačila mi první půle, která mě doháněla k spánku. Je to komedie, ale zasmál jsem se tak 2-3, to možná ještě přeháním. Čekal jsem od toho víc a ani jsem pořádně nepostřehl, o co ve filmu jde. Jasně, dva blázni, kteří jsou z ničehož nic samy v Paříži a jeden chce chytit druhého. Možná dobrý nápad, ale špatné zpracování. Bohužel, velice nedoporučuji! Je to ztráta času(10.4.2009)

Film to není nijak převratný, herecké výkony nejsou na Oscary... ale o tom tenhle tenhle film přece není... Většina lidí to tu přirovnává k Já, legenda a hodnotí to strašlivě - a v tom jsou právě úplně vedle. Je v tom vidět jejich omezenost - prázdné velkoměsto = Já, legenda - základní rozdíly jsou zřejmé, 2 blbouni nikdy nebyli myšleni vážně, celou dobu jde o přihlouplou komedii, je to tak zamýšlené a je to tak natočené. O nějakém opičení nemůže být řeč, tahle ztřeštěnost je podle předlohy z roku 1964, teď to jen filmaři oživili, když už na to mají technologie. Bavil jsem se prázdnou Paříží, poznával obvykle přelidněná místa, bavil se jízdou ve formuli a scénkou při přeskakování střech... Jistě, když toho zloděje někdo nemá rád, zmizí všichni lidi kromě těch, co ho nenávidí - je to kravina. Ale to už vám dopředu prozrazuje název filmu. Kdo zapne televizi s tim, že film, v jehož názvu figuruje slovo blboun, bude v něčem podobný Já legenda, ten by měl tu televizi vážně vypnout a jít se projít na vzduch... Já se smál prostým vtípkům a žasl nad liduprádznem ve světovém velkoměstě.(23.7.2009)

Taková odpočinková komedie. Člověk se zasměje, i když chvílemi mi přišlo, že film totálně ztrácí pointu. Co si budeme povídat režiséři se do toho museli trošičku zamotat. Ale na druhou stranu vidět například prázdný Shanzelize, to se jen tak nevidí a ještě s hlupákem uprostřed :D. Já se docela bavil. 58%(29.10.2012)

Miluju francouzské komedie, tak jsem neodolal, zkoukl jsem to a po dlouhé době jsem se vážně pobavil. ----- Hned na začátek, nechci se nikoho dotknout, je to každýho názor jak se komu tento film líbil, ale setkávám se tu často se slabým ohodnocením u výborných filmů.. Narozdíl od ostatních, co zde označili nulou hvězdiček nebo odpadem, dokážu ocenit snahu a kvalitu ať pojetí, tak i ztvárnění filmu. ----- Tak tedy, komu se alespoň trochu zalíbil styl humoru v sérii filmů "Taxi", tak toto doporučuji shlédnout. Sice to není typicky americky akční až na pár pasáží a scénu s F1, ale za shlédnutí to určitě stojí. Také to není jeden z těch monotónních filmů, kde víte jak se děj vyvrbí půl hodiny před koncem filmu, ale každá další scéna, kterou by jste moc nečekali vás uzemní. Hlavní pointa filmu, která stojí určitě za zmínku je to vylidněné město, na takový film bych to vůbec neřekl (to spíš na nějaký mnohem víc komerční), jen ze zvědavosti by mě vážně zajímalo, co vše museli udělat pro ty záběry samoty. Také mě zaujala ta "druhá realita", ale co tam nebylo moc vysvětleno (což je v mnoha ohledech i dobře) je věc, jak ty dva co byly "pryč" vnímal svět "v této realitě". Co všechny ty blbosti, F1čka, květiny před domem a hlavně ti dva padouši co je vzali s sebou do "své reality"? ----- Ve zkratce: výborný, nápaditý, vtipný a jedinečný francouzský styl. Vtipné scény, výborný nápad (vylidněné město, střela v potrubí fabriky a následně v krku střelce + první pokus, fotbalový stadion a vlasy v zavlažovači, záznamník..), pojetí a natočení. Jediné mínus a taky škoda je v tom, že nejde natočit druhý díl..už by neměl moc pointu. Teda pokud by ti dva tam zůstali (kdyby neměnili herce jako např. ve filmu "Síť - The Net"), tak by museli přijít s dalším originálním nápadem.(28.7.2013)

• - Film byl natočen v pařížských exteriérech i interiérech, které byly pro potřeby natáčení kompletně uzavřeny pro dopravu a pro chodce. (Terva)

• - Gervais (Eric Judor) vyslýchá na služebně malého kluka, přičemž se však mění rozmístění buřtů na stole. (mkmikes)