2 blbouni v Paříži

2 Alone in Paris

Komedie

Francie, 2008, 93 min

• MMR

Dva blbečci, co se honí po prázdním městě. Když se rozhádali, město bylo prázdné, jakmile se usmířili, město ožilo. Kdyby to alespoň bylo vtipné. Ale ono nebylo. I přes zdejší hodnocení jsem od toho čekal daleko více. Teď mohu říct, že zdejší hodnocení je příliš vysoké (jsem si vědom, že mé hodnocení průměr zvyšuje:-)).(20.3.2011)

• MRPitivier

Musíte uznat, že zmizení lidstva v Paříži, kde se dá, co dělat, je dobrým nápadem, je podání dvou hlavních herecký postav a zároveň režisérů dosti křečovité a nesympatické! Nevyvážené, vtipné, ale spíše pro lidi s nižším IQ, bez pointy... A takhle bychom vyjmenovali všechny chyby na tomto snímku. Jedno shlédnutí Vám vystačí a myslím, že si film pouštět dvakrát nebudete!(6.11.2009)

• slunicko2

Odpad. 1) Hm...Dva blbouni v Paříži a třetí to právě dokoukal až do konce. Ale nejsem tak naivní a skouknout tuhle kravinu mi trvalo asi 30 minut. Charismatický spoluscénárista, spolurežisér a herec Ramzy Bedia (zločinec Curtis) to prostě neutáhne, tím spíše, že není co hrát. 2) Hvězdičku dávám za krásné záběry prázdné Paříže, což je snad jediný důvod, proč některé okamžiky tohoto filmu zhlédnout.(25.5.2009)

• freddy

Naprosto ulítlý nápad bohužel jen málokdy dokáže přinést ovoce nebo v tomto případě tedy divácký úspěch, z mého pohledu se totiž jedná o velmi zvláštní komedii, která je založena na naprosto šíleném nápadu, který nemá absolutně žádné opodstatnění. Už je dost divné, že všichni lidé zmizí a ve městě zůstanou jen dva lidé, ale ještě divnější je, že ti dva, co úplnou náhodou zůstanou ve městě sami, jsou docela velcí nepřátelé. S prominutím dějově naprosto neskutečná kravina, kterou snad ani tvůrci nemohli myslet vážně. Tenhle film měl ale docela štěstí, že jsem se na něj plně nesoustředil, protože jsme u něj ještě vykonával jinou činnost, takže mi zase nepřišel tak strašný, ale kdyby měl být můj zrak upřený jenom na obrazovku, tak bych asi hodnotil ještě podstatně hůř. Takhle můžu konstatovat, že jako podkres to nebylo nikterak špatné, ale i přesto mi neuniklo, na jak imbecilním příběhu tenhle film staví. Závěrečné vysvětlení, proč dochází k pohybu hlavních hrdinů v časoprostoru, je velice chabé a celkově mám z tohoto filmu dost smíšené pocity. Tentokrát se bohužel francouzská komedie příliš nevyznamenala a kdyby nikdy nevznikla, tak by to rozhodně žádná velká škoda pro světovou kinematografii nebyla. Z mého pohledu je to hodně slabý film, který balancuje v podprůměru, a proto hodnotím dvěma hvězdami.(28.5.2010)

• JaguarN

Tak se začínám smiřovat s tím, že Francouzi už neumějí natočit kloudnou komedii. :-( Začíná to jako tuctová komedie o hloupém, ale snaživém policajtovi a „chytrém“ grázlíkovi – paradoxně ten trochu akční začátek je nakonec na celém filmu to nejzábavnější… Se zmizením lidí (a to jsem se na něj tak těšil!) totiž začíná neuvěřitelná nuda, která bohužel trvá až do konce. Lidé mizí a zase se objevují a mizí a zase se objevují… No prostě hrůza. Navíc mě oba hlavní představitelé po celý film příšerně štvali. Nevím, jestli to bylo tím, že hráli tak mizerně, nebo to bylo tak úděsně napsané, ale koukat se nedalo ani na jednoho. Takže slabých 40 %.(14.4.2009)

• - Gervais (Eric Judor) vyslýchá na služebně malého kluka, přičemž se však mění rozmístění buřtů na stole. (mkmikes)

• - Film byl natočen v pařížských exteriérech i interiérech, které byly pro potřeby natáčení kompletně uzavřeny pro dopravu a pro chodce. (Terva)