Reklama

Reklama

Neobyčejné životy - Série 4 (2012) (série)


Hana Maciuchová (S04E02)

(epizoda)
Dokumentární / Životopisný
Česko, 2012, 53 min

Režie:

Martin Kubala

Scénář:

Martin Kubala

Kamera:

Martin Kubala

Obsahy(1)

Setkání s oblíbenou divadelní a televizní herečkou.  Vypočítávat televizní role Hany Maciuchové je sice možné, ale bylo by to značně namáhavé. Tolik jich za dobu svého uměleckého působení vytvořila. O její neslábnoucí oblibě u diváků ostatně svědčí i v jejím oboru mimořádný počet cen TýTý. A tak si alespoň připomeňme některé seriály: Nemocnice na kraji města, Chalupáři, Ulice, Dobrá čtvrť, Dnes v jednom domě a v neposlední řadě i Krkonošské pohádky. Z filmů pak alespoň roli Olgy Scheinpflugové v Člověku proti zkáze i rodičovské postavy ve snímcích Lucie postrach ulice nebo Samotáři. Po dlouhá léta byla v diváckém povědomí spjata s Divadlem na Vinohradech, kde patřila k výrazným oporám repertoáru a vinohradské inscenace s paní Maciuchovou jsou dodnes i zlatým fondem ČT – jmenujme například Poprask na laguně, Cyrano z Bergeracu nebo Jedno jaro v Paříži. O své cestě k herectví i o zákrutách života bude s podmanivým životním nadhledem a moudrostí vyprávět v dokumentu z cyklu Neobyčejné životy. (Česká televize)

(více)

Recenze (6)

NinadeL 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Koncept Neobyčejných životů skutečně nebyl a není nijak ambiciózní, pouze se setkáváme s osobnostmi našeho veřejného prostoru. Ale přiblížit se k někomu takovému, jako byla Hana Maciuchová, je vždycky příjemné. Pokud chceme studovat její práci, musíme samozřejmě zvolit jiné zdroje. ()

Padme_Anakin 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pro mě je paní Hana Maciuchová ztělesněním půvabu, elegance, vnímavosti, inteligence.. Smekám před tím obrovským kusem poctivé práce, pestrostí rolí, širokým záběrem, cením si upřímnosti a prosté lidskosti.. Domnívám se, že to, co si přála, ve svém životním poslání herečky, beze zbytku splnila, u mne beze sporu ano... Dokázala mě rozesmát, uměla mě rozplakat a v neposlední řadě přimět k zastavení a zamyšlení... Snad mé prosté „děkuji“ tam nahoře uslyší... S úctou.. ()

sator 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Přemýšlivá, lyrická, uhrančivá, pragmatická, zasněná, pravdivá, silná a zraněná,obyčejná a otevřená, snad jedině smysl pro humor jsem nezahlídl ( a ten já vnímám zásadní)... paní herečka...S Adamírou trval vztah od jejich 27 let, Adamírovi bylo 46 let. ()

topi80

všechny recenze uživatele

U Hany Maciuchové jsem si díky jejím paničkovským rolím a dramatické dikci vždycky říkal, že s tou bych na kafe fakt nešel, neb by mě neustále kárala a poučovala. V tomto dokumentu ji poznávám jako milou a rozvernou ženu s neobyčejnou jiskrou. Člověk si ani neuvědomí, v kolika pěkných rolích nám udělala radost. ()

Reklama

Reklama