poster

Vymítači ďábla: Skutečný příběh (TV film)

 • Kanada

  Exorcists: The True Story

Dokumentární

Kanada, 2004, 50 min

Hudba:

John Welsman

Producenti:

Christopher Rowley
(další profese)

Komentáře uživatelů k TV filmu (10)

 • Nettrass
  ****

  Naposled jsem ďábla vyháněl na Mikuláše. Než jsem se řádně zmobilizoval, byl jsem v pytli. Byl to můj, už druhý pokus o vyhnání ďábla. Poprvé jsme tu taškařici trochu popletli a vyhnal on mně. A teď trochu vážněji: kdo věří v Boha, musí věřit i v Ďábla a opačně, on je prostě jeho stín. A možná to neni až taková sranda, jak jsem naznačil v úvodu. Dokument se dal udělat líp, ale nic lepšího nebylo zdokumentováno, s vyjímkou, The Exorcism of Emily Rose. Ten byl však zpracován formou hraného filmu. Nicméně docela zajímavé texty se dají dohledat. 70%(30.8.2012)

 • NinonL
  ***

  Průměrný dokument, který nic nového nepřináší. Docela mě štvali různí odborníci z řad lékařů. Je logické, že budou vymýtání zesměšňovat a zpochybňovat, protože na něm (a případném vyléčení pacienta z čehokoliv) nevydělají. A s nimi ani farmaceutické koncerny vyrábějící neuroleptika a podobné svinstvo. Ať byla příčina chlapcovy posedlosti jakákoli, důležité je, že se "uzdravil" a mohl žít kvalitní život. Na to páni doktoři jaksi zapomněli.(8.4.2014)

 • stuntmanMIKE
  odpad!

  Predstavte si seba v pozicii 15 rocneho zakomplexovaneho pubertiaka, ktory ma svoje zaujmi a tuzby. A potom si predstavte ako vas drzia na posteli dvaja pedofili a 24/7 do vas hustia dristy o hovoriacich hadoch, hovoriacich horiacich krikoch a podobne... no skrabal, kopal a plul by som aj ja...a asi aj iny normalny clovek... Skratka ide o to, ze tento blud sa odohral v 50. rokoch minuleho storocia, kedy sa este v niektorych zapadakovoch USA umieralo aj na chripku. Tym padom veta o tom ako doktori vylucili psychicku poruchu ma rovnaku vahu ako "zarucene pravdivy" pribeh o chlapovi co prezil v bruchu veleryby (jj hovorim o morskom mutantovi Jonasovi, ktoreho posledne krasne stvarnil Kevin Costner vo Vodnom svete). Chalan si chcel jednoducho urobit prdel zo vsetkych a stat sa zaujimavym tak zacal hrat formu s posadnutim... samozrejme cirkev uvidela moznost z toho urobit senzaciu a tak si ho "pozicali" do cirkevnej nemocnice, kde ho par dni znasilnovali...teda vymetali. Chalan hral dalej tak ako sa ocakavalo a po mesiaci (ked sa uspesne vyhol vsetkym testom v skole a sikanovaniu) si povedal...ok jebem na to uz je to nuda. Bum a satan bol v prdeli... Jak blby musi byt clovek aby toto zozral ? To neviem... ale viem, ze na pedofilnych panicov v ciernych sutanach to funguje...(25.3.2013)

 • Liqid
  ****

  Velice pěkný dokument o vymítání. Možná bych kladl větší důraz na církevní stránku věci. Každopádně doporučuji s titulky, český dabing opravdu strašný.(20.7.2011)

 • chaometic
  ****

  Zajímavé poučné, inspirováno skutečným příběhem, na Viasat Explorer. Nevěřili jste se na exorcismus, po schlédnutí dokumentu půjdete spát s rozvícenou baterkou.(30.11.2010)

 • Martrix
  **

  Jde o dramatizaci příběhu, který se stal v padesátých letech ve Spojených státech. Už z toho by mělo být patrné, že jde o další snahu, vystavět bez jediného důkazu fabulaci o posednutí ďáblem. Klukovi bylo 14 let, přesto kněz (starší chlapík bez kondice), vyhodnotí, že měl na svůj věk nezvyklou sílu :o) Tzn. jeden z důkazů, že byl posednutý, můžeme odfajfknout. I přes snahu udělat rekonstrukci věrohodně, tzn. civilní herci, naléhavý komentář, vážně se tvářící "odborníci"(pečlivě vybraní), nebudete po shlédnutí Vymítači ďábla: Skutečný příběh, o nic chytřejší, ani přesvědčenější. Tzn. pro ty, kteří se o toto téma více zajímají, je to dokument úplně k prdu. Resp. je dobrý tak leda pro vyplašené pámbíčkářky, které považují i mikrovlnku za vynález ďábla.(9.12.2017)

 • jamesjimbo
  ***

  zprvu zajímavý dokument, ve kterém se zprvu tvrdí, že vše bylo opravdové, a že ďábel skutečně chlapce posedl se na konci poměrně zabije tím, že na druhou stranu začně vyprávět o tom, že to je možná i úplná hovadina, co si ten kluk vymyslel. hm, mám z toho rozporuplné pocity.(14.3.2010)

 • sarfian
  ***

  Celkom zaujímavý dokument, ale troška to kazili tam tý psychológovia. Ja si myslím, že kludne niečo také sa mohlo a môže stať hocikomu, ale je tu otázka či je psychoš, elebo je posadnutý diablom. No ale mohly to trošku lepšie vyrozprávať.VIDENÉ 1x(23.8.2011)

 • Tomasson93
  ***

  Než abych věřil tomu, že to celé klučina předstíral, radši se přikláním k názoru, že byl opravdu ďáblem posedlý...(17.7.2011)

 • Tipko
  ****

  Dobrý dokument, spracovaný na základe skutočného posadnutia mladého chlapca diablom. Ako ho posadol? Skrze okultnú praktiku špiritizmu, v ktorom sa jedné o vyvolávanie zlých duchov. Preto odkaz dokumentu je aj v tomto: nezahrávať sa s okultizmom! Dobrá správa však je, že aj ked človek zhreší, má možnosť prísť k odpusteniu hriechov a zbaviť sa puta s diablom. Deje sa to vierou v Spasiteľa sveta, Pána Ježiša Krista! Písmo sväté svedčí: "A Boží Syn sa zjavil preto, aby zmaril diablove skutky." (1 Jn 3,8) Na základe udalosti posadnutia chlapca vznikol aj film: https://www.csfd.cz/film/20726-posedly/prehled/(10.2.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace