Vymítači ďábla: Skutečný příběh (TV film)

• Kanada

Exorcists: The True Story

Dokumentární

Kanada, 2004, 48 min

John Welsman

Komentáře uživatelů k TV filmu (10)

Naposled jsem ďábla vyháněl na Mikuláše. Než jsem se řádně zmobilizoval, byl jsem v pytli. Byl to můj, už druhý pokus o vyhnání ďábla. Poprvé jsme tu taškařici trochu popletli a vyhnal on mně. A teď trochu vážněji: kdo věří v Boha, musí věřit i v Ďábla a opačně, on je prostě jeho stín. A možná to neni až taková sranda, jak jsem naznačil v úvodu. Dokument se dal udělat líp, ale nic lepšího nebylo zdokumentováno, s vyjímkou, The Exorcism of Emily Rose. Ten byl však zpracován formou hraného filmu. Nicméně docela zajímavé texty se dají dohledat. 70%(30.8.2012)

Průměrný dokument, který nic nového nepřináší. Docela mě štvali různí odborníci z řad lékařů. Je logické, že budou vymýtání zesměšňovat a zpochybňovat, protože na něm (a případném vyléčení pacienta z čehokoliv) nevydělají. A s nimi ani farmaceutické koncerny vyrábějící neuroleptika a podobné svinstvo. Ať byla příčina chlapcovy posedlosti jakákoli, důležité je, že se "uzdravil" a mohl žít kvalitní život. Na to páni doktoři jaksi zapomněli.(8.4.2014)

• stuntmanMIKE

Predstavte si seba v pozicii 15 rocneho zakomplexovaneho pubertiaka, ktory ma svoje zaujmi a tuzby. A potom si predstavte ako vas drzia na posteli dvaja pedofili a 24/7 do vas hustia dristy o hovoriacich hadoch, hovoriacich horiacich krikoch a podobne... no skrabal, kopal a plul by som aj ja...a asi aj iny normalny clovek... Skratka ide o to, ze tento blud sa odohral v 50. rokoch minuleho storocia, kedy sa este v niektorych zapadakovoch USA umieralo aj na chripku. Tym padom veta o tom ako doktori vylucili psychicku poruchu ma rovnaku vahu ako "zarucene pravdivy" pribeh o chlapovi co prezil v bruchu veleryby (jj hovorim o morskom mutantovi Jonasovi, ktoreho posledne krasne stvarnil Kevin Costner vo Vodnom svete). Chalan si chcel jednoducho urobit prdel zo vsetkych a stat sa zaujimavym tak zacal hrat formu s posadnutim... samozrejme cirkev uvidela moznost z toho urobit senzaciu a tak si ho "pozicali" do cirkevnej nemocnice, kde ho par dni znasilnovali...teda vymetali. Chalan hral dalej tak ako sa ocakavalo a po mesiaci (ked sa uspesne vyhol vsetkym testom v skole a sikanovaniu) si povedal...ok jebem na to uz je to nuda. Bum a satan bol v prdeli... Jak blby musi byt clovek aby toto zozral ? To neviem... ale viem, ze na pedofilnych panicov v ciernych sutanach to funguje...(25.3.2013)

Velice pěkný dokument o vymítání. Možná bych kladl větší důraz na církevní stránku věci. Každopádně doporučuji s titulky, český dabing opravdu strašný.(20.7.2011)

Zajímavé poučné, inspirováno skutečným příběhem, na Viasat Explorer. Nevěřili jste se na exorcismus, po schlédnutí dokumentu půjdete spát s rozvícenou baterkou.(30.11.2010)

• Martrix

Jde o dramatizaci příběhu, který se stal v padesátých letech ve Spojených státech. Už z toho by mělo být patrné, že jde o další snahu, vystavět bez jediného důkazu fabulaci o posednutí ďáblem. Klukovi bylo 14 let, přesto kněz (starší chlapík bez kondice), vyhodnotí, že měl na svůj věk nezvyklou sílu :o) Tzn. jeden z důkazů, že byl posednutý, můžeme odfajfknout. I přes snahu udělat rekonstrukci věrohodně, tzn. civilní herci, naléhavý komentář, vážně se tvářící "odborníci"(pečlivě vybraní), nebudete po shlédnutí Vymítači ďábla: Skutečný příběh, o nic chytřejší, ani přesvědčenější. Tzn. pro ty, kteří se o toto téma více zajímají, je to dokument úplně k prdu. Resp. je dobrý tak leda pro vyplašené pámbíčkářky, které považují i mikrovlnku za vynález ďábla.(9.12.2017)

zprvu zajímavý dokument, ve kterém se zprvu tvrdí, že vše bylo opravdové, a že ďábel skutečně chlapce posedl se na konci poměrně zabije tím, že na druhou stranu začně vyprávět o tom, že to je možná i úplná hovadina, co si ten kluk vymyslel. hm, mám z toho rozporuplné pocity.(14.3.2010)

Celkom zaujímavý dokument, ale troška to kazili tam tý psychológovia. Ja si myslím, že kludne niečo také sa mohlo a môže stať hocikomu, ale je tu otázka či je psychoš, elebo je posadnutý diablom. No ale mohly to trošku lepšie vyrozprávať.VIDENÉ 1x(23.8.2011)

Než abych věřil tomu, že to celé klučina předstíral, radši se přikláním k názoru, že byl opravdu ďáblem posedlý...(17.7.2011)

Dobrý dokument, spracovaný na základe skutočného posadnutia mladého chlapca diablom. Ako ho posadol? Skrze okultnú praktiku špiritizmu, v ktorom sa jedné o vyvolávanie zlých duchov. Preto odkaz dokumentu je aj v tomto: nezahrávať sa s okultizmom! Dobrá správa však je, že aj ked človek zhreší, má možnosť prísť k odpusteniu hriechov a zbaviť sa puta s diablom. Deje sa to vierou v Spasiteľa sveta, Pána Ježiša Krista! Písmo sväté svedčí: "A Boží Syn sa zjavil preto, aby zmaril diablove skutky." (1 Jn 3,8) Na základe udalosti posadnutia chlapca vznikol aj film: https://www.csfd.cz/film/20726-posedly/prehled/(10.2.2018)