poster

Palubní střelec

 • USA

  Aerial Gunner

Válečný / Drama

USA, 1943, 78 min

 • Thomassi
  **

  Když ve světě ještě zuřila válka, v Americe vznikl tento válečný film s prvky propagandy. Ona byla byla tenkrát taková doba a filmy tohoto typu povzbuzovali morálku lidí, a obzvlášť v Americe. Jedná se o klasický příběh dvou mužů, kteří soupeří o jednu ženu, a aby toho nebylo málo, ještě zuří válka. A popravdě, našel jsem tam jen pár dobrých momentů, jinak mi to nic nedalo. Asi hodinu se běhalo po cvičišti a řešily se věci, které nedokázaly zaujmout. Tenkrát se to prostě tak točilo, ale ty doby jsou už nenávratně pryč.(19.11.2010)

 • drankeryth
  **

  Hmmm, film vznikol pocas 2. svetovej vojny. Ved co by nie, ved Amerika bola nedotknuta od zasahov nepriatelov. Nepatrny boj sa len odohral az na konci filmu, ked branil jeden chlap bombarder pred Japoncami, ktori chceli zabranit vzlietnutiu lietadla. Par vystrelov do nich zo samopalu bolo vsetko co sa nepriatelov tyka. Cely dej sa toci okolo kasarni v ktorych zelenaci nacvicuju strelbu z gulometov a do toho sa aj zapletie troska romantiky, ktoru ja moc nemusim vo vojnovych filmoch. Dalo sa na to kuknut a zas to taka blbost nebola. Skor to bol obycajny film, to je vsetko.(25.1.2011)

 • Všežrout
  ***

  Hlavní osa příběhu se točí kolem klasickém syžetu o dvou nesnášejících se mužích a jedné ženě. Z celého filmu je nejzajímavější část výcviku palubních střelců (natáčelo se přímo v HAGS - Harlingen Army Gunnery School v Texasu), během které se dočkáme i jednoho staromilského souboje na pěsti a akční scény s Jeepem.(7.1.2009)

 • Wacoslav1
  **

  Tohle mě na rozdíl od Lovce min ze stejného roku moc nechytlo. Sice lze v tomhle filmu vidět i nějaké ty letecké bojové scény a dokonce je tu i přestřelka mezi posádkou Amerického letadla a Japonci a není to na svou dobu až tak špatně natočeno, ale tady mi byli úplně ukradený postavy i řešení jejich vztahů. Navíc ta kýžená akce je až na konci. Jako celek mě holt ten film tak nějak nevtáhnul.45%(28.3.2016)

 • Pajčus
  **

  Na to, že byl tento film natočen už v roce 1943, mě překvapil počtem akčních záběrů a dobrou kvalitou kamery ve vzduchu. Stále jsem se nemohl ale zbavit pachuti válečné propagandy, ač chápu, že v té době se od válečného filmu nedalo nic jiného čekat. Další, co snižuje mé hodnocení, jsou díry ve scénáři, díky kterým jsem nabyl dojmu, že pilotovat bombardér, pravděpodobně Lockheed Ventura, zvládne téměř každý rekrut.(14.3.2010)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace