Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Tento film pojednává o konfliktu dvou mužů, kteří se jednoho dne při výcviku palubních střelců pro bombardéry utkají o stejnou ženu... Když jsou sestřeleni a obklopeni japonskými vojáky, tak musejí na svoje konflikty zapomenout a vzájemně si pomáhat. (duklak2)

Recenze (9)

majo25 

všechny recenze uživatele

Jednoduché vojnové béčko so zápletkou a jemnou provojenskou agitkou, ktoré počas vojny vtedy fičali. No name herci neurazia, ale ani nič extra nepredvádzajú, na nich vlastne vidno nižší rozpočet a zaiste aj rýchle filmovacie tempo. V drobnej roličke sa objaví aj mladučký Robert Mitchum. Samotné tempo filmu aj vďaka krašej stopáži je obstojné, postavy ujdú, aj keď ich charaktery sú podané iba stroho. Nižší rozpočet sa odrazil aj vo vojnových scénach - vlastne sa vyskytne iba jediná, v závere - a cvičebných scénach, v ktorých triky, zrýchľovanie a zadné projekcie vyčaria úsmev na tvári. Prekvapila romantická linka, v ktorej sa išlo rýchlo na vec a po pár rande a bez nejakých zaľúbených slov už nápadníci vyťahovali snubné prstene, ako aj to, že randenie naraz s dvoma partnermi bolo brané ako normálka. ()

Všežrout 

všechny recenze uživatele

Hlavní osa příběhu se točí kolem klasickém syžetu o dvou nesnášejících se mužích a jedné ženě. Z celého filmu je nejzajímavější část výcviku palubních střelců (natáčelo se přímo v HAGS - Harlingen Army Gunnery School v Texasu), během které se dočkáme i jednoho staromilského souboje na pěsti a akční scény s Jeepem. ()

Reklama

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Tohle mě na rozdíl od Lovce min ze stejného roku moc nechytlo. Sice lze v tomhle filmu vidět i nějaké ty letecké bojové scény a dokonce je tu i přestřelka mezi posádkou Amerického letadla a Japonci a není to na svou dobu až tak špatně natočeno, ale tady mi byli úplně ukradený postavy i řešení jejich vztahů. Navíc ta kýžená akce je až na konci. Jako celek mě holt ten film tak nějak nevtáhnul.45% ()

Pajčus 

všechny recenze uživatele

Na to, že byl tento film natočen už v roce 1943, mě překvapil počtem akčních záběrů a dobrou kvalitou kamery ve vzduchu. Stále jsem se nemohl ale zbavit pachuti válečné propagandy, ač chápu, že v té době se od válečného filmu nedalo nic jiného čekat. Další, co snižuje mé hodnocení, jsou díry ve scénáři, díky kterým jsem nabyl dojmu, že pilotovat bombardér, pravděpodobně Lockheed Ventura, zvládne téměř každý rekrut. ()

Thomassi 

všechny recenze uživatele

Když ve světě ještě zuřila válka, v Americe vznikl tento válečný film s prvky propagandy. Ona byla byla tenkrát taková doba a filmy tohoto typu povzbuzovali morálku lidí, a obzvlášť v Americe. Jedná se o klasický příběh dvou mužů, kteří soupeří o jednu ženu, a aby toho nebylo málo, ještě zuří válka. A popravdě, našel jsem tam jen pár dobrých momentů, jinak mi to nic nedalo. Asi hodinu se běhalo po cvičišti a řešily se věci, které nedokázaly zaujmout. Tenkrát se to prostě tak točilo, ale ty doby jsou už nenávratně pryč. ()

Galerie (20)

Reklama

Reklama