Proměna

• Francie Ne te retourne pas (více)

Jeanne (Sophie Marceau), pohlcená do psaní svého prvního románu, začíná pozorovat kolem sebe znepokojivé změny. Její tělo se začíná měnit, ale nikdo v jejím okolí to nepozoruje. Její rodina pokládá tyto obavy za výsledek stresu při dokončování románu, ale Jeanne si uvědomuje, že se děje něco mnohem hlubšího a mnohem více znepokojujícího. V domě své matky objeví fotografii, která ji přivede na stopu jedné ženy v Itálii. Tady, přeměněná v jinou ženu (Monica Belluci), odhalí zvláštní tajemství své identity. (oficiální text distributora)

Pokri

Mrazivá atmosféra kombinujúca v sebe napätie, paranoju a strach nastupuje prakticky okamžite. Keď už to začína byť zdĺhavé, začne sa rozpletať záhada, ktorá je napokon jednoduchšia ako v Lynchových filmoch, ale vôbec mi to neprekáža. Marina de Van natočila opäť film, ktorý je pre mňa nepochopiteľne nedocenený. ()

Ajfist

Ale jo,docela povedený film.Ovšem je to hlavně pro fandy mysteriozního žánru.Ostatní to odsoudí,protože se v tom ztratí.Mě se líbil.Tenhle žánr mám rád. ()

Pascale

Je to asi tak, jako když se Francouzi pokusí natočit dost zvláštní film... takže pro běžného diváka už opravdu celkem velká síla! Ale stojí za vidění! Dávam 3,7 hvězdičky, už jenom za tu haluzoidní přeměnu Sophie v Monicu ()

pan Spock

Po slibném začátku film brzy začíná ztrácet dech. Nebýt hlavních představitelek, dopadlo by to asi mnohem hůř. Sophie Marceau a Monica Bellucci jsou výborné a drží své role pevně v rukou. O jejich kráse nemůže být nejmenší pochyb. Jinak je film pro mě spíše zklamáním. Doplácí zejména na kostrbatost a rozbředlost děje v druhé polovině. Škoda toho, ale za shlédnutí to rozhodně stojí. ()

misiacik

Mal som česť vidieť v jedinom zábere Monicu i Sophie, herečky ktoré som vždy rád mal a ktoré stále zostávajú herečkami môjmu srdcu blízke. Ak by tu nehrali vypol by som to asi tak po 24 minutách no nakoniec som sa rozhodol dopozerať aj keď v zívajúcej forme a zhodnotiť snímok, že ... celkom to ušlo. Načo však dielo vzniklo sa pýtať nebudem bo mnoho horších filmov cvála po tomto svete a nik im hlavu nesťal. Konečný verdikt, NUDÁÁÁÁÁÁ. Aspoň si to mohli spolu rozdať. ()

Dufresne

Mohlo by to být zajímavé psychologické téma rozpolcené osobnosti ale v takto zpracovaném filmu ne. Měl jsem potíže to dokoukat, nezáživné, uspávající, nemá to žádné hrany, nic, plytké , takto opravdu ne. ()

ronin zabak

Stáhl jsem to s dabingem ,ale druhá polovina filmu je v italštině. skvělý! Jinak jsem to moc nepochopil a bylo to nudný. Šílenej film, u kterýho jsem snědl dobrej pop corn.... jinak nic ()

?otazník

Nejsem moc velký příznivce Monici Bellucci, za to Sophie Merceau mne již před nějakým časem okouzlila. V první chvíli jsem váhala jestli je právě tento film, tím pravým na sobotní odpoledne. Nakonec se ukázalo že ano. Po velice rychlém rozjezdu si snaží, ne příliš úspěšně, si udržet tempo. Od samého počátku mi přišlo, jakoby filmaři zapomněli na osnovu, či stavbu. Prostě se vrhy po hlavě do příběhu, ke kterému ovšem nedali žádný úvod. V tomto duchu film pokračuje celou domu a nezachrání o ani vcelku zdařilá proměna ze Sophie v Monicu. A proč tedy mi přišlo že je to vhodný film na sobotní odpoledne? Inu, odpověď je snadná. Ke konci jsem dřímala spokojeným spánkem a poslední scény si jednoduše přetočila. dvě hvězdičky, každá za jednu z děvčat. ()

KcarlosK

Fantasmagorická schizoidní slátanina, která snad ani nestojí za komentář. Dal jsem tomu šanci pouze kvůli dámám. A za ty je první hvězda. Digitální přeměny jsou zralé na tu druhou. Ten konec asi moc lidí nepobralo. Včetně mě. Pokud jsem režisérku pochopil správně, dalo se to udělat zřejmější. PS pro distributora: To snad ani nemyslíte vážně, vypustit to s půlkou filmu v italštině bez titulků, ne? Ještě že na to sedí kterékoliv title z netu. ()

Profík

Poněkud jsem se v tom ztratil. Je to sice pěkně nasnímané a slušně zahrané, ale tak nějak překombinované. 50%. ()

pyzma84

toto bol hodne podivný film... Začiatok bol fascinujúci, vciťovala som sa do hlavnej postavy a mala som pocit, že mi hrabne, tak ako jej, stredové pásmo bolo chaotické, chvíľami neprehľadné, no a záver mi prišiel úbohý.. Tak pekný psychofilm to mohol byť... ()

Pollini

Druhá polovina filme se hrozně vleče. Monica Belluci super, je už celkem v letech, ale pořád v dobrém stavu. Děj je zajímavý, samotná proměna má pěkné efekty. Něco přelomového to ale není, pěkný průměr. ()

CampaHD

65% tak ono to vlastne ani nie zlé, len stredná časť stratí náboj, ale zase, keď ste ona a ste dve, máte to o polovicu ľahšie.... ()

Orbeek

Milé psycho. Castingový Oscar za dvě hlavní. Triky zaujali. Očekávání slušné pointy. Poslední scéna totožných profilů obou kočkohereček (?!) (2023_10 DVD TR2427 Bravia) ()