Rok, který změnil svět. Bitva u Hastings v roce 1066 změnila Anglii navždy. Vedle mnoha známých faktů o králích a dobyvatelích jsou však i všední historie obyčejných lidí, o nichž se nikde nepíše. Nyní přichází BBC s jedinečným snímkem, který ukazuje každodenní život uprostřed převratných válečných událostí. (oficiální text distributora)

Diegog4

Člověk obšas uvažuje nad inteligencí Britů, že dokáží udělat film plně na úrovni hollywoodu no a občas také uvažuji co dokáží splodit jak to říct slušně za hovno..film je kombinací dokumetnu a válečného(trapného) dramatu ...kde např jeden muž hlídá malinký uzounký most přes potůček a zabijí jednoho vojáka po druhém, kteří za ním postupně poslušně nabíhají kde by překvapivě stačil výstřel z luku a je po srandě kostýmy herců jsou podivuhodně čisté a vyžehlené o hereckých kvalitách ani nemluvě. Doporučuji tento film zhlédnout bud totálně na prach a nebo pokud se zajímáte o historii V. Británie jinak naprostá ztráta času. Překapuje mě vysoké hodnocení tohoto filmu. Ještě jsem chtěl dodat, ty super válečníky by přemohla má 5 letá sestra ()

Dr.dogous

Život je hra a někdy i boj. Zdařilý, hraný dokument o historii a o životě vůbec. Někdo si hrál, někdo byl jen figurka, ale v té době i králové byli pouhými figurkami v rukách boží prozřetelnosti. Vmžiku se vítězství proměnilo v porážku 70%. ()

NiennaTasart

Jako dokument vcelku podařené (až na kostýmy). Kladně hodnotím použití žlutého oblečení u lehkých děv. Nelíbilo se mi ovšem přílišná až trochu nucená dějovost. Informačně ale dostačující. ()

dogzila odpad!

Seriál na urovni suterénu. Uspokojí len svojou ubohosťou a blbosťou :) Aj na tv doma bežia lepšie seriály a tieto stanice pozerajú 100 ročné babičky. Tento seriál mi pripadal ako keby ho točil amatér s finančnými suchotami. A nech to má šmrnc, tak tam nasekajme (akože) bitky jednu za druhou a obujme v roku 1066 aktérom topánky s podrážkami vibram hehehe kreténske. Kto si to pozrie všetko je trieda a fakt mu závidím :(((((( Je to totálny odpad a aj smrtiace paradajky na kolečkách boli zábavnejšie!!! ()

cego94

Rok 1066 patří mezi nejdůležitější lomníky v dějinách Anglie. Ten rok se utvářel obraz nejen Anglie, ale celé Británie tak jak jej známe dnes. A důležitá data jsou častím námětem na zpracování dokumentů, hlavně hraných dokumentů. A tohle je skvělí důkaz jak může být dvou a půlhodinový hraný dokument o ničem. Zprvu se dozvíme jak se každý vesničan a viking jmenuje a co to znamená. A pak už jen doběhne pár rolníků do Fulfordu kde dostanou nářez, tak si odběhnou ke Stamfordskému mostu, kde víceméně dostanou taky nařez, a proto si odběhnou k Hastingsu kde opět dostanou nářez. Bitvy rekonstruované o 20 mužích na každý straně. Nezlobte se ale to nemá smysl. Žádné historicko-politické pozadí. Kromě základů kde, kdy a kdo vám tohle nedá nic víc. ()