Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Rok, který změnil svět. Bitva u Hastings v roce 1066 změnila Anglii navždy. Vedle mnoha známých faktů o králích a dobyvatelích jsou však i všední historie obyčejných lidí, o nichž se nikde nepíše. Nyní přichází BBC s jedinečným snímkem, který ukazuje každodenní život uprostřed převratných válečných událostí. (oficiální text distributora)

Recenze (45)

misterz 

všechny recenze uživatele

Hraný dokument o jednom roku, ktorý zmenil mnohé... nielen britské dejiny. Mám rád výklad dejín týmto spôsobom a oceňujem aj tých pár výňatkov z anglosaskej kroniky. No tie príbehy mohli byť predsa len zaujímavejšie a herecké výkony presvedčivejšie, aj keď typovo casting nebol robený zle. Lepší priemer. 65/100 ()

Icefist odpad!

všechny recenze uživatele

Čím bych vás tak nejlíp varoval- herci tragičtí, hudba pořád dokola ta samá (občas mi přišlo, že tam běží čtvrtminutová smyčka), nudný příběh, totálně přemrštěná stopáž, nelíbil se mi styl vyprávění a mnoho dalšího... A pozitiva? Přežil jsem. Proto 10 %. Oblíbená část- záběr na bojovníka, který se přidá za stravu ()

Reklama

Shakers 

všechny recenze uživatele

Zaujímavý dokument, hlavne svojím akčným filmovým spracovaním. Nie je to síce nič extra, pretože sa stále jedná o dokument, ale celkom dobre sa to pozerá a žiadny historici sediaci na stoličke neskáču medzi scény, pretože príbeh rozprávajú hlavné postavy a rozprávač. Je to rozdelené na tri časti, obsahovo nabité a s časti aj dosť akčné. Každý diel ma celkom dobrý strih, nikde sa dlho nestojí na jednom mieste a informácie, vysvetlivky, bojové formácie, mapy útokov, všetko je tu pekne zrozumiteľne. 70% - 3* ()

Zeck 

všechny recenze uživatele

Naprosto klasický hraný dokument, který doplácí pouze na přílišnou zdlouhavost díky vlasteneckým potřebám Britů-diváků, respektive BBC. Pro světový trh se ten děj dal srazit minimálně na poloviční stopáž, ne-li rovnou do jediného hodinového dokumentu. Tím ale moje výtky vůči tomuto filmu končí, jelikož stěžovat si u historických skutečností na špatný scénář a vytýkat televiznímu dokumentu špatné herecké výkony, to chce velkou dávku přirozené demence. Zdejší erudovaná smetánka by si měla raději deaktivovat účty, než zaplavovat svými rozumy profily dokumentů a podhodnocovat je díky svým filmařským nárokům. 60% ()

ecceHOMMO 

všechny recenze uživatele

Na jednej strane bolo fajn sledovať historický snímok bez akejkoľvek celebrity ( bez akéhokoľvek pátosu a melodrámy). Ale na druhej strane mi prišli postavy podané až príliš chladne, bez emocíí a ja som si takmer k nikomu nevyvinul žiaden vzťah. A to už nehovorím o samotnom podaní a prevedení príbehu, nechávajúci ma v stave bezduchom, miestami nudiacom. Chtiac nechtiac som len čakal na samotný koniec. ()

Galerie (5)

Zajímavosti (2)

  • Bitva u Hastingsu, ve které se rozhodovalo o budoucnosti Anglie, se odehrála na Senlackém vrchu 14. října 1066. V bitvě padlo asi 3 000 Normanů a jejich spojenců a asi 5 000 Anglosasů, včetně krále Harolda II. Godwinsona. (Petulka88)
  • Tapisérie z Bayeux, na které jsou zobrazeny výjevy událostí předcházející invazi stejně jako invaze samotná, je přes 68 metrů široká prošívaná tkanina. Nejedná se tedy o pravou tapisérii. Jednou z rozporných informací je zobrazení smrti krále Harolda II. Godwisona. Tradiční výklad, totiž že se jedná o postavu s šípem v oku, bývá zpochybňován. Pod latinským komentářem o smrti krále je totiž zobrazeno více postav. (stefji)

Reklama

Reklama