poster

Tichá myš (TV film)

 • Silent Mouse

Rodinný

Velká Británie / Československo, 1990, 51 min

 • nervoznideda
  ****

  Vánoční pohlazení. Točila to Čtv s Edinburgh film a video , točil se v Č. Krumlově v Manetíně v Rakousku , Zpracoval to Film. studio Barrandov v roce 1988 . V tv běžel cca 1989 a dnes jsem se ho dočkal po druhé. Stačí si pořádně přečíst závěrečné titulky. Amerika je za Atlantikem a hlavní herci jsou skotové .(26.12.2011)

 • Šandík
  ***

  Tichá myš je v podstatě filmem pro děti a mládež. Příběh slavné vánoční písně, kterou kdo ví proč v českém znění všichni nepochopitelně nazývají "koledou", je ve filmu podán relativně přesně a věrně, tedy kromě oněch "myších vsuvek". Na jeho natáčení mám osobní vzpomínky, protože se několik dlouhých týdnů točil i v Českém Krumlově. Někteří mí kamarádi tehdy dokonce účinkovali v komparzu... Celkový dojem: 65% PS: České znění filmu je mimochodem až neuvěřitelně zprasené. Vážně bylo nutné nechávat píseň v anglickém znění? Ostatně, i ty postsynchrony zde padnou hercům do úst ještě o poznání hůře než je v našich luzích a hájích běžné...(30.12.2009)

 • freddy
  ***

  O existenci tohoto filmu jsem až do letošního roku vůbec nevěděl. To se ovšem změnilo letos v červenci, kdy mi jeden ze zdejších uživatelů, který si na mém profilu všiml mé záliby ve vánočních filmech, poslal přes zdejší poštu nádherný a zároveň velmi smutný a dojemný vzkaz, který souvisel s jeho vzpomínkami na film Tichá myš. Řekl jsem si, že tento film chci určitě vidět, a vida, Česká televize zrovna letos zařadila po dlouhých devíti letech Tichou myš do vysílání a já měl tak možnost svou neznalost týkající se tohoto filmu napravit. Bohužel musím říci, že film zase nepovažuji za nějak extra velký zázrak, vánoční atmosféry zde příliš není a je to spíše pohádka určená dětem. Nicméně se přiznám, že mám rád zvířata, a zde byla hlavní hrdinkou inteligentní a chytrá myška, která dělala co mohla, aby zachránila pro svět exsitenci koledy, jež nese název Tichá noc a jíž je mimo jiné tato myška (alespoň tedy podle tvůrců filmu) spoluautorkou. Nic víc a nic míň tento film nenabízí, ale i to stačí na to, aby mě dokázal v rámci možností zaujmout. Celkově film vnímám jako krásnou pohádku, ale nic víc, a z toho důvodu uděluji průměrné tři hvězdičky, možná kdybych ten film viděl jako dítě, hodnotil bych lépe, ale to už se bohužel nedozvíme.(26.12.2011)

 • Sandiego
  ***

  Sice další z normalizačních koprodukčních paskvilů, tentokráte se skotskou spoluprácí a bez obsahových spojitosti s naší národní kulturou, ale v dobové televizní tvorbě i tak zajímavý počin. Vánoční atmosféra zde funguje, stejně jako správně pohádkového lokace Českého Krumlova naštěstí nenatočené televizní technikou. Příběh je však velmi jednoduchý, vypravěčka dost otravná, celkově dílko dokáže uspokojit jen nejmenší diváky. Smutné je, že dílo částečně spadající do produkce ČST bylo odbyto velmi špatným dabingem a nechat Tichou noc zpívat anglicky je také dost rána pod pás. Ale nepochybuji o tom, že o Vánocích tento počin může fungovat jako rodinná podívaná.(25.1.2013)

 • Radek99
  ***

  Natáčení téhle vánoční pohádky bylo tenkrát v Českém Krumlově velkou událostí. Asi bych se měl kvůli možnému střetu zájmů zdržet hodnocení i psaní komentáře, neboť jsem se jako náctiletý jinoch spolupodílel na natáčení tohoto ryze vánočního příběhu tím, že jsem zkřehlý v dobovém kostýmu postával na krumlovském náměstí mezi komparzisty, budu tedy přísný, zvláště na ,,herecké" výkony svých známých. :-) Hereckou hvězdou se nakonec místo mne stal náš soused, vysloužilý ajznboňák, jehož shrbená postava kráčející potemnělým koloritem uzoučké uličky mezi náměstím Svornosti a Kostelní ulicí (které od té doby nikdo neřekne jinak než ,,Myší díra") působila opravdu velmi malebně ...:-)(27.12.2011)

 • - Natáčení probíhalo v kostele sv. Jana Křtitele v Manětíně, v Českém Krumlově, Salzburgu, Vyšším Brodu, Arnsdorfu, Unkenu a v Oberndorfu. (Janek2002)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace