Reklama

Reklama

Detektiv Dee a záhada smrtícího ohně

  • Čína Di Renjie: Tong tian di guo (více)
Trailer 1

Na konci siedmeho storočia za dynastie Tchang v čínskom meste Luojang sa na oslavu pripravovanej korunovácie prvej cisárovnej Číny dokončuje stavba gigantickej sochy Budhu. Jej hlavný staviteľ Jia-ji (Yan Qin) záhadne zomrie – pred zrakmi stoviek dvoranov náhle vzplanie a nakoniec z neho zostane iba čierny popol. Nie je to však jediné podobne tragické úmrtie. Na čínsky trón má usadnúť ako prvá žena v histórii mocná a intrigánska Wu Zetian (Carina Lauová). Úmrtia svojich verných služobníkov považuje za ohrozenie vlastnej moci a obyvateľstvo si začína pošepkávať o tom, že jej inaugurácia prinesie krajine nešťastie a úpadok. Wu preto urýchlene povolá sudcu Deehoho (Andy Lau), presláveného vyšetrovateľa zločinov, ktorého pred siedmimi rokmi poslala do väzenia, pretože proti nej viedol vzburu. Wu však veľmi dobre vie, že Dee bol verným služobníkom jej predchodcu a cisárstva. Dee sa poslušne ujme vyšetrovania a odhalí čoraz znepokojujúcejšie skutočnosti. Zistí, že sily, ktoré bojujú proti cisárovnej sú mocné a nebezpečné a priamo ohrozujú existenciu cisárskej dynastie... (TV JOJ)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (47)

Fr 

všechny recenze uživatele

"V roce 690 se císařovna Wu stala první a jedinou ženskou vládkyní v historii Číny. O 15 let později na počest svého slibu detektivu Dee z trůnu odstoupila a .....“ Ale ne, na historický souvislosti zapomeňte! (Nebo je neberte tak vážně.) Slouží jen jako pozadí pro detektivku s kombinací mysteriózní černé magie a kung-fu, zabalené do digitálního až pohádkovýho vizuálu, který kazí snad jen mluvící kolouch, stopáž nebo létající kung-fu pasáže. Hark Tsui je zkušený tvůrce a já na jeho efektní pohádkovou hru přistoupil. Asi proto mám z čínskýho Sherloka Holmese solidní pocity. Asi tak na 3a½! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Viděl jsem vojenskou přehlídku na Rudým náměstí, na Letenský pláni a Pchjongjangu. Ke štěstí mi chybí už jen ta z roku 689! 2.) Jsem liberecký žhář! 3.) Chci vidět transfiguraci na čínskej způsob. 4.) Hledám holku, která se umí s bičem ohánět. PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ ** ()

MaedhRos 

všechny recenze uživatele

Detective Dee trpí tímtéž, čím naprostá většina Tsui Harkových filmů, co znám. Má hrubé švy, je toho v něm na dvě hodiny trochu moc - a člověku před očima zpětně vyvstávají spíš jednotlivé scény a individuální aspekty filmu, než film jako kompaktní celek. A tak jako u těch ostatních dobrých filmů, které Tsui natočil, ani v tomhle případě to až tak extra nevadí. Mám hodně silné cukání dát plných pět, ale pár dní s tím počkám a nechám opadnout momentální nadšení. Přeci jen, ty švy prostě hrubé jsou - a Detective Dee hraje *hodně* na efekt, pročež není tak docela prost velmi okatých samoúčelností - a hodně spoléhá na CGI, což u filmů čínské/HK provenience vždycky trochu smrdí průserem. Ale sper to čert. Tahle úžasná rakvičkárna v čínském stylu dá vzpomenout na okouzlující new wave šílenosti, když jí to dovolíte. Tsui je možná fakt zpátky s plnou parádou - a těch ***** pořád visí ve vzduchu. EDIT: S mírným pocitem provinění (protože - objektivně vzato - si Di Renjie plných pět prostě nezaslouží) těch plných pět nakonec dávám. Ač nedokonalý, poněkud roztěkaný a místy velmi povrchní, tenhle film je prostě jedna z mých letošních srdcovek. Jo, a Deng Chao rulez. ()

Reklama

Vavča 

všechny recenze uživatele

Tsui Hark je zpátky a ve formě. Zatímco jeho poslední filmy většina lidí moc dobře nepřijala (ačkoliv s nimi nemám problém), tak zde si myslím z toho všichni sednou na zadek. Tsui se rozhodl natočit si svůj spektál z dob dynastie Tang, a nejen, že tvrdě šlape kapacitám jako Zhang na paty, on je dokonce i kus vepředu! Soudce Ti má rozmáchlou šíři epické fresky, zajímavý detektivní příběh, skvělé akční scény, vynikající obsazení, zejména dvojka Andy Lau, Bingbing Li, občas probleskne i trocha humoru. Je to napínavé pohlcující, vizuální hody, mají ten správný hudební podkres. Prosím distributory, ať film zakoupí tohle patří na plátno, stejně jako Goemon. Pro ty kteří četli romány Van Gulika o soudci Ti, malá technická, to je původně čínská legenda sahající do sedmého století, původní čínské povídky, v sobě mají prostor pro mysteriózní náměty, kung fu souboje. Není to jen uhlazený detektiv s jasným logickým myšlením, jak ho představil Van Gulik. Ostatním doporučuji nekazit si to zatím ripem, který je už na světě, počkejte na lepší verzi. Konec oslavného hlášení. ()

pm 

všechny recenze uživatele

Viděla jsem několik filmů natočených v době čínského výročí, aniž bych si často uvědomila důvod jejich vzniku, např. že jde o skrytou propagandu. Většinu z nich si znovu asi nepustím, "Hua Mulan" je zbytečně pohádková, "Confucius" sterilní, "Ochránci a zabijáci" odpudivě levicoví, atd…ale opravdu znechucená jsem byla jen jednou ("Jian guo da ye"). U příběhu detektiva Ti mi nevadí televizní vizuál, ani přemíra efektů, ale s tou loajalitou a smířením se na konci problém mám. Je jedno, zda si ho vyložím jako prosazení se ženy v mužském světě, poslušnost k diktatuře nebo prostě jen loajalitu k vyšší moci, závěr filmu prostě je poplatný politice. Škoda. Protože jako diváka mne v rámci žánru Tsui Hark nezklamal. ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Asijskou tvorbu mám velice rád, ale stále ve mně přetrvává jisté dilema k jejich filmům. Zatímco docela velký počet hororových filmů a psychothrillerů zbožňuju, tak snímky kdy šikmoocí bojovníci létají vzduchem, popírají zemskou přitažlivost, skáčou v korunách stromů lépe než opice moc nemusím. Popravdě se jim snažím vyhýbat, přestože netvrdím – že nemůžou být dobré. Do tohoto kousku jsem šel s velkými obavami, ale musím uznat, že jsem byl docela mile překvapen. Detektiv Dee a jeho dva pomocníci na mne udělali docela dojem, stejně jako samotný příběh. Sice ten digitální útok jelenů a některé bojové scény byly spíše k smíchu, i tak jsem se dodíval až dokonce a těch 60% tomu dám. ()

Galerie (82)

Zajímavosti (5)

  • Choreografiu bojových scén vytvárali Sammo Hung Kam-Bo, Allen Lan Hai-Han a Yuen Bun. (Michal123)
  • Film vychází z původních čínských mysteriózních povídek sahajících do sedmého století, nikoliv ze série románů Roberta Van Gulika Soudce Ti. (Vavča)
  • Filmové natáčení odstartovalo v dubnu roku 2009 v čínské provinční oblasti Zhejiang a rovněž v jednom z největších světových filmových studií Hengdian World Studios. (Conspi)

Reklama

Reklama