Televizní zábavný pořad, kde tři soutěžící hádají písmena pořekadla nebo pranostiky, získávají za to body, které mohou navýšit otáčením kolotoče, nebo naopak zbankrotovat. Na konci si vítěz vylosuje obálku s výhrou. (vilusinska)

Gor'seye

Gondíkovcov som nezažil/resp. si ich nepamatám - ale ináč celkom dobrá súťaž, neviem, prečo ju všetci hodnotia ako odpad... ()

SuzieS

Vzpominam si, ze neco takoveho bezelo, jak jsem byla mala a jak to vsichni zrali. Ted jsem se na to jednou v noci z recese podivala a je to neuveritelna podivana - jak to ti lidi berou smrtelne vazne :D :D proste parada :D ()

brasek

Moderátorská trápnosť na plnej čiare. Súťažná relácia mala sledovanosť, kedže diváci boli hladný po takýchto programoch. ()

tetraedr

Musim říct, že takový skvosty, jako se najdou mezi soutěžícími tohoto pořadu, se jen tak nevidí. Blikající kolotoč se navíc vesele točí a poblikává si poté, co ho obézní důchodkyně Zdražmila Soukupovna, která mimochodem ráda čte a chodí na vycházky se psem, roztočila svými levicovými prsty div ho neurvala. To celé se děje pod taktovkou moderátora známého jako učesaná prdel. Opravdu palec hore. Dávám jednu povinnou lidově-demokratickou rudou hvězdu. Nechť nás i nadále vede k zářným zítřkům a dalším takovýmto pořádům jenž televizní zábavu vrací o 1354651681681 let dozadu! ()

Galaktus

Spoiler: výběr soutěžících prošel terapií pana doktora Johna Cawleyho. Všem pacientům doktora Pavla Poulíčka byla vyoperována značná část koncového mozku a jejich IQ bylo za zdmi psychiatrické léčebny Ashecliffe elektrickými šoky do zbývajících laloků sníženo na nezbytné minimum tak, aby dokázali stát kolem točícího se nesmyslu hrajícího všemi barvami. Vzhled pacientů je ovlivněn především počtem prožitých let, trepanací a sociálním prostředím, kterým si museli projít, aby mohli být zařazeni do hry o skvělé finanční odměny postsovětských devadesátých let. Zároveň se však musím rouhačsky přiznat k tomu, že kdyby nás Bůh chtěl všechny stejné, nevynalezl by zákony dědičnosti. 1 dohasínající hvězda za "P jako Pavel Poulíček" ()

maty40 odpad!

Při převalování v nemocnici jsem bohužel zabrouzdal i do končin televizní zábavy, u které jsem si myslel, že je za námi. No ale žijeme v době recyklace všeho, takže na mě vyskočil Honza Musil teplejší než ranní nemocniční čaj a jeho Kolotoč. U samotného kolotoče jsem nabyl přesvědčení, že ho našli na vrakáči hned vedle disků na polskýho Fiata. No nic, ani se nerozkoukáte a už Honzík losuje pingpongový míčky a vytahuje z publika "zcela náhodně" tři babči. O jedné se dozvíme, že má zahrádku, druhá děti, třetí vnoučata. (Pán Bůh ochraňuj ty špunty, poslední paní spíš vypadá, jak kdyby ty vnoučata měla k večeři). Ale to už se točí kolo štěstí a jdeme hádat aforismus. Dámy vědí, že hádat samohlásku mohou, až nasbírají 2000 bodů. Druhá v pořadí má bodů 800, ale dožaduje se písmenka E. Nu což, samohlásky nejsou žádná lehká věc a mění se to ze dne na den! Takže pozor na to. Dáma číslo 1 je celou dobu v jasném vedení, ale přijde bankrot, soupeřky se smějí pod vousy a jsou šťastny, jak kdyby jí do zahrádky pustily tucet krtků. Nakonec vítězí bábí s vnoučaty. Trvá na obálce s hodnotnou cenou, 10 000 hotově jí je málo. A ano, získává nádobí za 15 000 z té zaručeně nejlepší oceli. Čili zpátky do doby železné a vnoučata se zřejmě už budou smažit v nové pánvi od zepteru. A my ostatní zpátky na stromy. Pokud tihle lidé mají volební právo, nedivím se už ničemu. ()

Naranyan

Sledoval jsem to kdysi s dědou. A moc rád na to vzpomínám, ostatně jako na každou chvíli, kterou jsem s dědou trávil. ()

LadyAjva

Šlo to na TV Nova, když jsem byla malá a jediné,co si z toho pamatuju, je když paní chtěla přidat písmenko F a pronesla: F jako fčela.... ()

Phoeniyx odpad!

Já nerad dávám odpad ale tenhle nesmysl si nic jiného nezaslouží do dnes si pamatuji jak jsem na to malý koukal s prarodiči a vzpomínám si jak jsem se nudil, a dnes když si zavzpomínám trpím jako zvíře opravdu otřesný soutěžní pořad. ()

Voxel

Co proti tomu všichni mají? Dokud moderoval Poulíček tak to byl docela zábavný soutěžní pořad. Nejvíc mě vždycky bavilo když si chudák soutěžící vytočil na kolotoči "Bankrot" a měl ho*no, asi jsem trochu škodolibej. ()