poster

Kolotoč (TV pořad)

Soutěžní

Česko, 1996, 25 min

 • P/\/EL
  *

  soutěž pro starý báby(a někdy hodně tlustý) - nj, tolerance, já vim, je to spíše smutné(jestli byla taková většina penzistek a postarších dam....ikdyž ono ve světě..asi stejný), nj., musim říct, že Poulíček (ti další méně) si zaslouží trochu obdiv, pracovat s takovym materiálem, nevim, jestli to za tu popularitu stojí.......čím lehčí soutěž - tim větší mívali soutěžící problémy - zejména s koncentrací, krátkodobá paměť vypovídá službu - kdoví, jestli to je teda národní průměr, achich, nebo - k tomu se spíš přiklánim já - nervozita z přítomnosti sexy Poulíčka.......jo, tim to muselo bejt....určitě...ale zase, jestli to lidi - pani bavilo.....to je stejný jako s telenovelama a s dalšíma věcma, třeba to prostě jinak nejde...ehm.. -- http://www.youtube.com/watch?v=MEikRhDOu4U&feature=channel_video_title -- http://www.youtube.com/watch?v=UDtnJQRMrvg&feature=related(30.5.2011)

 • maty40
  odpad!

  Při převalování v nemocnici jsem bohužel zabrouzdal i do končin televizní zábavy, u které jsem si myslel, že je za námi. No ale žijeme v době recyklace všeho, takže na mě vyskočil Honza Musil teplejší než ranní nemocniční čaj a jeho Kolotoč. U samotného kolotoče jsem nabyl přesvědčení, že ho našli na vrakáči hned vedle disků na polskýho Fiata. No nic, ani se nerozkoukáte a už Honzík losuje pingpongový míčky a vytahuje z publika "zcela náhodně" tři babči. O jedné se dozvíme, že má zahrádku, druhá děti, třetí vnoučata. (Pán Bůh ochraňuj ty špunty, poslední paní spíš vypadá, jak kdyby ty vnoučata měla k večeři). Ale to už se točí kolo štěstí a jdeme hádat aforismus. Dámy vědí, že hádat samohlásku mohou, až nasbírají 2000 bodů. Druhá v pořadí má bodů 800, ale dožaduje se písmenka E. Nu což, samohlásky nejsou žádná lehká věc a mění se to ze dne na den! Takže pozor na to. Dáma číslo 1 je celou dobu v jasném vedení, ale přijde bankrot, soupeřky se smějí pod vousy a jsou šťastny, jak kdyby jí do zahrádky pustily tucet krtků. Nakonec vítězí bábí s vnoučaty. Trvá na obálce s hodnotnou cenou, 10 000 hotově jí je málo. A ano, získává nádobí za 15 000 z té zaručeně nejlepší oceli. Čili zpátky do doby železné a vnoučata se zřejmě už budou smažit v nové pánvi od zepteru. A my ostatní zpátky na stromy. Pokud tihle lidé mají volební právo, nedivím se už ničemu.(25.2.2015)

 • petaspur
  *

  Stupidní soutěž s moderátorem zlehka nechápajícím to, že vrozenou genialitou obdaření soutěží nejsou schopni ve svých mladických dvaadevadesáti letech pochopit triviální pravidla. Má vrozená škodolibost mne občas přinutila na pár minut si zvednout náladu sledováním zoufalého počínání pomatených točičů, ale ani tito hrdí majitelé psů Nováků nedokázali ve mně vyvolat touhu vstát a říci před televizním národem: " S jako SurioMarioMartinezJuarezFerdinando."(15.6.2009)

 • killer1992
  odpad!

  Šedesátiletá důchodkyně paní Maruna z Boskovic si otře knír, chopí se madla a roztáčí kolotoč. Publikum podobného věku i vzezření s napětím očekává, kolik si paní Maruška "vytočí". Uff nebyl to bankrot, i když to bylo těsně. "I jako Irma", říká paní Maruna. Tududumdum. "bohužel, písmenko I v naší tajence nemáme", odpovídá ji zkormouceným hlasem muž s nejhorším výběrem kravat na světě. "Šanci teď dáme paní Jiřince". Paní Jiřinka, sedmdesátiletá křížovkářka a fanynka ezoterických pořadů z Prahy tedy roztočí kolotoč a s napětím očekává, kde se zastaví. " I jako Ivana", pronáší do napětím ztichlého sálu paní Jiřinka. Že jsem se přepsal ? Ne přátelé nepřepsal, takhle to skutečně vypadá. Pokud jsem u hodnocení Tak neváhej a toč! napsal, že to vypovídá o tom, jak ulítlý ty devadesátý léta byly, tak skutečně nevím, co napsat o tomhle.(14.11.2016)

 • topi80
  *

  Soutěž asi celkem zábavná pro soutěžící, pro diváka zřejmě také, i když nemohl bezprostředně vidět, kolik písmen by přinesl jeho tip. Jen tak lze vysvětlit popularitu této jednoduché hry. Vzpomínám si, jak i mě zastihla soutěž u babičky před obrazovkou, a když se měl hádat název kapely, tak jsem bez jediného zobrazeného písmenka uhodl "Laura a její tygři" :-)(2.10.2018)

 • - Za správné zodpovězení tajenky vyhrál soutěžící nejprve 3000, potom 5000 korun. V první řadě pořadu si soutěžící, který získal nejvíce bodů, mohl odnést ceny jako nádobí a elektroniku, ve druhé řadě si odnesli jen peníze za správně zodpovězenou tajenku. Ve třetí řadě soutěžící, který získal nejvíce bodů, na konci pořadu točil kolotočem, ten měl pod hrací částí „okénko“, kde byly možnosti výhry. Nejvyšší výhra se skrývala za Jackpotem. Další možnosti výhry byly mezi 10 000 - 20 000 korun. (Zdroj: Wikipedia.cz)

 • - Kolotoč je česká verze anglického pořadu Wheel of Fortune. (Kmotr76)

 • - První studio Kolotoče mělo design poutě z 30. let. V roce 1999 dostal kolotoč nový design a soutěžící netočili kolotočem, ale „zařízením“, které rozpohybovalo kolotoč na plátně. Poslední design kolotoče byl moderní a připomínal americké studio. (Kmotr76)