Kolotoč (TV pořad)

Soutěžní

Česko, 1996, 25 min

• maty40

Při převalování v nemocnici jsem bohužel zabrouzdal i do končin televizní zábavy, u které jsem si myslel, že je za námi. No ale žijeme v době recyklace všeho, takže na mě vyskočil Honza Musil teplejší než ranní nemocniční čaj a jeho Kolotoč. U samotného kolotoče jsem nabyl přesvědčení, že ho našli na vrakáči hned vedle disků na polskýho Fiata. No nic, ani se nerozkoukáte a už Honzík losuje pingpongový míčky a vytahuje z publika "zcela náhodně" tři babči. O jedné se dozvíme, že má zahrádku, druhá děti, třetí vnoučata. (Pán Bůh ochraňuj ty špunty, poslední paní spíš vypadá, jak kdyby ty vnoučata měla k večeři). Ale to už se točí kolo štěstí a jdeme hádat aforismus. Dámy vědí, že hádat samohlásku mohou, až nasbírají 2000 bodů. Druhá v pořadí má bodů 800, ale dožaduje se písmenka E. Nu což, samohlásky nejsou žádná lehká věc a mění se to ze dne na den! Takže pozor na to. Dáma číslo 1 je celou dobu v jasném vedení, ale přijde bankrot, soupeřky se smějí pod vousy a jsou šťastny, jak kdyby jí do zahrádky pustily tucet krtků. Nakonec vítězí bábí s vnoučaty. Trvá na obálce s hodnotnou cenou, 10 000 hotově jí je málo. A ano, získává nádobí za 15 000 z té zaručeně nejlepší oceli. Čili zpátky do doby železné a vnoučata se zřejmě už budou smažit v nové pánvi od zepteru. A my ostatní zpátky na stromy. Pokud tihle lidé mají volební právo, nedivím se už ničemu.(25.2.2015)

• ondrula

Díky ČSFD a zpětný reminiscenci do 90. let se vážně dost divím, na co jsem to tenkrát čuměl v TV. Tento pořad byl nejpokleslejší způsob zábavy pro idioty, kteří točili kolotočem a idioty, kteří se na to dívali. Do toho tam postával poďobaný Poulíček a nasraně komentoval marné pokusy vypatlaných bab o uhádnutí písmenka.(6.10.2011)

• e-pilot

Byl jsem pořádně naštvaný, když poďobaný Poulíček vyhrál Týtý pro sportovníhop moderátora za rok 1998, ačkoliv Robert Záruba nezapomenutelně komentoval celý olympijský hokejový "turnaj stolení" v Naganu. Proto se mi líbila jeho trefná poznámka, když komentoval své druhé místo: "Víte, já nejsem tak dobrý v těch točivých disciplinách..."(1.1.2013)

• H34D

Staromilská soutěž pro důchodce a nezaměstnané, kteří chtějí luštit křížovky před kamerou. Ke každému písmenku se říká slovo jak u blbých a soutěžící si je stejně nepamatují... Jako 10-12 letý a hloupý kluk jsem viděl pár dílů s prapodivným zjevem, i když vcelku stravitelným moderátorem - Poulíčkem, dožít se Gondíků, tak vyskočím z kůže. Nakonec ale tak jako tak dávám odpad, do řiti s kolesotočem! 1/10(5.6.2009)

Soutěž dobrá, ale sporťák Poulíček.. No ehm, v kolotoči teda byl lepší než ve sportovních novinách, a rozhodně i než komentátor Gambrinus ligy. U ostatních moderátorů nedokážu posoudit, nepamatuji si, jak to moderovali. Každopádně jsem vždycky vyprodukoval dost úšklebků, když padl BANKROT. To byly ještě časy, kdy jsem se díval na Novu. Docela se za to i stydím, když vidím, jaká je TV Nova teď...(5.6.2011)

• - Za správné zodpovězení tajenky vyhrál soutěžící nejprve 3000, potom 5000 korun. V první řadě pořadu si soutěžící, který získal nejvíce bodů, mohl odnést ceny jako nádobí a elektroniku, ve druhé řadě si odnesli jen peníze za správně zodpovězenou tajenku. Ve třetí řadě soutěžící, který získal nejvíce bodů, na konci pořadu točil kolotočem, ten měl pod hrací částí „okénko“, kde byly možnosti výhry. Nejvyšší výhra se skrývala za Jackpotem. Další možnosti výhry byly mezi 10 000 - 20 000 korun. (Zdroj: Wikipedia.cz)

• - První studio Kolotoče mělo design poutě z 30. let. V roce 1999 dostal kolotoč nový design a soutěžící netočili kolotočem, ale „zařízením“, které rozpohybovalo kolotoč na plátně. Poslední design kolotoče byl moderní a připomínal americké studio. (Kmotr76)

• - Kolotoč je česká verze anglického pořadu Wheel of Fortune. (Kmotr76)