Televizní zábavný pořad, kde tři soutěžící hádají písmena pořekadla nebo pranostiky, získávají za to body, které mohou navýšit otáčením kolotoče, nebo naopak zbankrotovat. Na konci si vítěz vylosuje obálku s výhrou. (vilusinska)

e-pilot odpad!

Byl jsem pořádně naštvaný, když poďobaný Poulíček vyhrál Týtý pro sportovníhop moderátora za rok 1998, ačkoliv Robert Záruba nezapomenutelně komentoval celý olympijský hokejový "turnaj stolení" v Naganu. Proto se mi líbila jeho trefná poznámka, když komentoval své druhé místo: "Víte, já nejsem tak dobrý v těch točivých disciplinách..." ()

Wyrdas

Za Pavla Poulíčka koukatelný tříhvězdičkový pořad, u kterého člověk vypnul a jen tak čas od času zpozorněl a vykřiknul "vím!". Od té doby, co to má na starosti duo Gondíků to značně pokleslo. Ze začátku to nebylo tak zlé, ale je fakt, že každým dalším díle to bylo nudnější a nudnější (okoukanější a okoukanější). Monotónní stereotyp se snažili změnit právě až Gondíci, ale ti mi tam opravdu nesedli. ()

LoLaa

Pořad sám o sobě je ta největší blbost a důkazem jsou i účastníci, kteří jsou jen vyjímečně úplně v pořádku. Ale právě díky nim jsem se nejednou skvěle pobavila a zasmála jako nikdy a to hlavně, když si soutěžící oblíbili písmenko a nechtěli se ho vzdát (A , Ť). Verze s "ťulpasem" Poulíčkem a jeho hláškami nemá konkurenci :D Otázkou ale je, jestli nemá pořad původně trošku jiné poslání.. ()

Karlos80

Svého času značně oblíbená a populární soutěž převážně u středního a staršího publika. Díval jsem se na ní občas i já s mamkou a docela jsem se u toho zasmáli. Je bez debat že do té doby ještě ne moc známému sporťákovi Poulíčkovi zvýšila popularitu, sám se nálepky "kolotočáře" dodnes pořádně nezbavil...Po jeho odchodu a následné pokračování s Gondíky to byl už jen slabý odvar. "Posuňte to o dvě a jestli tam bude bankrot tak vás přerazím"! Vzpomínáte na legračně zmatenou a prchlivou paní Svatavu? Nebo na jinou paní, která ráda skifi namísto scifi? :) "Prosil bych F jako Fčela" ... :D! ()

DanielW94cz

Tento pořad jsem měl rád,nebyl vůbec špatný,Ovšem hodnocení je i tak malé,každopádně i tak se stal jedním z nejlepších soutěží co na TV Nova byl. Ovšem co mi vždy vadilo byly důchodci,kterých tam bylo přes 90%. Vadilo mi jak se chovají,málo kdy tam byly tací kterým bych fandil. Arogantní,nepřejícní,chamtiví a k tomu všemu neuvěřitelně zmatení. A taktika drtivé většiny soutěžící? To jsem nikdy neslyšel,co to je? Bába má přes 25 000 tisíc bodů,ostatní mají max 7 tisíc bodů a k tomu zbývá jen asi minuta a přes to stále točí jako by zbývalo ještě 20 minut. A jak to většinou dopadalo? Bankrotem a vyhrál někdo jiný a pak jste měli vidět ty nasraný a nepřejícný ksichty.Jinak Paulíček byl super,tedy až na ty jeho otřesné kravaty. ()

• Kolotoč je česká verze anglického pořadu Wheel of Fortune. (Kmotr76)
  • Za správné zodpovězení tajenky vyhrál soutěžící nejprve 3000, potom 5000 korun. V první řadě pořadu si soutěžící, který získal nejvíce bodů, mohl odnést ceny jako nádobí a elektroniku, ve druhé řadě si odnesli jen peníze za správně zodpovězenou tajenku. Ve třetí řadě soutěžící, který získal nejvíce bodů, na konci pořadu točil kolotočem, ten měl pod hrací částí „okénko“, kde byly možnosti výhry. Nejvyšší výhra se skrývala za Jackpotem. Další možnosti výhry byly mezi 10 000 - 20 000 korun. (Zdroj: Wikipedia.cz)
  • První studio Kolotoče mělo design poutě z 30. let. V roce 1999 dostal kolotoč nový design a soutěžící netočili kolotočem, ale „zařízením“, které rozpohybovalo kolotoč na plátně. Poslední design kolotoče byl moderní a připomínal americké studio. (Kmotr76)