Kolotoč (TV pořad)

Soutěžní

Česko, 1996, 25 min

• Drom

Vžííjůů vžííjůů vžíí "Tak třeba písmenko A." "Tak bohužel, písmenko A už tam máme, takže točit bude paní Milena." Vžííjůů vžííjůů vžíí "Tak já zkusím písmenko A..." Pavel Poulíček s kráterovou tváří dohlíží na největší osvětu generace třetího věku. A důchodci si opakují abecedu, vzpomínaje, které písmenko ještě existuje a které si vymysleli. Kdo je dokáže vyjmenovat první, uhádne nějakou blbost, ale hlavně něco vyhraje! V televizi!!! Gondíci tomu dodali třešničku, jako ostatně všemu. ODP_D! Vžííjůů vžííjůů vžíí...(2.10.2013)

• tetraedr

Musim říct, že takový skvosty, jako se najdou mezi soutěžícími tohoto pořadu, se jen tak nevidí. Blikající kolotoč se navíc vesele točí a poblikává si poté, co ho obézní důchodkyně Zdražmila Soukupovna, která mimochodem ráda čte a chodí na vycházky se psem, roztočila svými levicovými prsty div ho neurvala. To celé se děje pod taktovkou moderátora známého jako učesaná prdel. Opravdu palec hore. Dávám jednu povinnou lidově-demokratickou rudou hvězdu. Nechť nás i nadále vede k zářným zítřkům a dalším takovýmto pořádům jenž televizní zábavu vrací o 1354651681681 let dozadu!(29.1.2015)

• Dadel

"Ták, točí paní Květa, ááá, má štěstí, pět set bodů, tak jaké písmenko, paní Květo?" "A jako Alena", "Bohužel, A už bylo, paní Květo. Točí paní Vlasta, to už začíná být hodně napínavé! Sto bodů. Máte rozmyšlené písmenko, paní Vlasto?" "E jako Ema", "Bohužel, E už bylo, paní Vlasto. Je to velice napínavé, blížíme se k finále. Točte znovu, paní Květo. Jen připomínám, paní Květě je 54 let, má tři děti a má ráda ruční práce...Ááá, BANKROT, to je ale smůla paní Květo"...(30.5.2009)

• H34D

Staromilská soutěž pro důchodce a nezaměstnané, kteří chtějí luštit křížovky před kamerou. Ke každému písmenku se říká slovo jak u blbých a soutěžící si je stejně nepamatují... Jako 10-12 letý a hloupý kluk jsem viděl pár dílů s prapodivným zjevem, i když vcelku stravitelným moderátorem - Poulíčkem, dožít se Gondíků, tak vyskočím z kůže. Nakonec ale tak jako tak dávám odpad, do řiti s kolesotočem! 1/10(5.6.2009)

• pytlik...

Bůh zaplať za zbrusu novou televizní stanici Telka, která podle svých vlastních slov dává pořady "ze zlatého věku zábavy na Nově", kterýžto věk se měl odehrávat v 90.letech. Člověk si tak může doplnit základní vzdělání o skvosty jako je Kolotoč, které mu šťastnou náhodou tehdy unikly, a které mají čestné místo v publikaci "Tisíc pořadů, které musíte vidět, abyste se těšili do rakve". Viděl jsem dva díly. Jednu hvězdičku dávám Poulíčkovi za odvahu, že dokáže vylézt před kameru se svým účesem a vytříbenou kombinací modré džíny, brčálově zelená košile a sako (1.díl), popř. tytéž džíny, jasně žlutá košile, bílé sako (255.díl). O obsahu nemůžu říct nic, protože pomalé tempo a neustále se otáčející kolotoč mě po pěti minutách dokonale uspaly.(9.3.2013)

• - První studio Kolotoče mělo design poutě z 30. let. V roce 1999 dostal kolotoč nový design a soutěžící netočili kolotočem, ale „zařízením“, které rozpohybovalo kolotoč na plátně. Poslední design kolotoče byl moderní a připomínal americké studio. (Kmotr76)

• - Kolotoč je česká verze anglického pořadu Wheel of Fortune. (Kmotr76)