Kolotoč (TV pořad)

Soutěžní

Česko, 1996, 25 min

• DanielW94cz

Tento pořad jsem měl rád,nebyl vůbec špatný,Ovšem hodnocení je i tak malé,každopádně i tak se stal jedním z nejlepších soutěží co na TV Nova byl. Ovšem co mi vždy vadilo byly důchodci,kterých tam bylo přes 90%. Vadilo mi jak se chovají,málo kdy tam byly tací kterým bych fandil. Arogantní,nepřejícní,chamtiví a k tomu všemu neuvěřitelně zmatení. A taktika drtivé většiny soutěžící? To jsem nikdy neslyšel,co to je? Bába má přes 25 000 tisíc bodů,ostatní mají max 7 tisíc bodů a k tomu zbývá jen asi minuta a přes to stále točí jako by zbývalo ještě 20 minut. A jak to většinou dopadalo? Bankrotem a vyhrál někdo jiný a pak jste měli vidět ty nasraný a nepřejícný ksichty.Jinak Paulíček byl super,tedy až na ty jeho otřesné kravaty.(14.6.2015)

• P/\/EL

soutěž pro starý báby(a někdy hodně tlustý) - nj, tolerance, já vim, je to spíše smutné(jestli byla taková většina penzistek a postarších dam....ikdyž ono ve světě..asi stejný), nj., musim říct, že Poulíček (ti další méně) si zaslouží trochu obdiv, pracovat s takovym materiálem, nevim, jestli to za tu popularitu stojí.......čím lehčí soutěž - tim větší mívali soutěžící problémy - zejména s koncentrací, krátkodobá paměť vypovídá službu - kdoví, jestli to je teda národní průměr, achich, nebo - k tomu se spíš přiklánim já - nervozita z přítomnosti sexy Poulíčka.......jo, tim to muselo bejt....určitě...ale zase, jestli to lidi - pani bavilo.....to je stejný jako s telenovelama a s dalšíma věcma, třeba to prostě jinak nejde...ehm.. -- http://www.youtube.com/watch?v=MEikRhDOu4U&feature=channel_video_title -- http://www.youtube.com/watch?v=UDtnJQRMrvg&feature=related(30.5.2011)

• killer1992

Šedesátiletá důchodkyně paní Maruna z Boskovic si otře knír, chopí se madla a roztáčí kolotoč. Publikum podobného věku i vzezření s napětím očekává, kolik si paní Maruška "vytočí". Uff nebyl to bankrot, i když to bylo těsně. "I jako Irma", říká paní Maruna. Tududumdum. "bohužel, písmenko I v naší tajence nemáme", odpovídá ji zkormouceným hlasem muž s nejhorším výběrem kravat na světě. "Šanci teď dáme paní Jiřince". Paní Jiřinka, sedmdesátiletá křížovkářka a fanynka ezoterických pořadů z Prahy tedy roztočí kolotoč a s napětím očekává, kde se zastaví. " I jako Ivana", pronáší do napětím ztichlého sálu paní Jiřinka. Že jsem se přepsal ? Ne přátelé nepřepsal, takhle to skutečně vypadá. Pokud jsem u hodnocení Tak neváhej a toč! napsal, že to vypovídá o tom, jak ulítlý ty devadesátý léta byly, tak skutečně nevím, co napsat o tomhle.(14.11.2016)

• pytlik...

Bůh zaplať za zbrusu novou televizní stanici Telka, která podle svých vlastních slov dává pořady "ze zlatého věku zábavy na Nově", kterýžto věk se měl odehrávat v 90.letech. Člověk si tak může doplnit základní vzdělání o skvosty jako je Kolotoč, které mu šťastnou náhodou tehdy unikly, a které mají čestné místo v publikaci "Tisíc pořadů, které musíte vidět, abyste se těšili do rakve". Viděl jsem dva díly. Jednu hvězdičku dávám Poulíčkovi za odvahu, že dokáže vylézt před kameru se svým účesem a vytříbenou kombinací modré džíny, brčálově zelená košile a sako (1.díl), popř. tytéž džíny, jasně žlutá košile, bílé sako (255.díl). O obsahu nemůžu říct nic, protože pomalé tempo a neustále se otáčející kolotoč mě po pěti minutách dokonale uspaly.(9.3.2013)

• Galaktus

Spoiler: výběr soutěžících prošel terapií pana doktora Johna Cawleyho. Všem pacientům doktora Pavla Poulíčka byla vyoperována značná část koncového mozku a jejich IQ bylo za zdmi psychiatrické léčebny Ashecliffe elektrickými šoky do zbývajících laloků sníženo na nezbytné minimum tak, aby dokázali stát kolem točícího se nesmyslu hrajícího všemi barvami. Vzhled pacientů je ovlivněn především počtem prožitých let, trepanací a sociálním prostředím, kterým si museli projít, aby mohli být zařazeni do hry o skvělé finanční odměny postsovětských devadesátých let. Zároveň se však musím rouhačsky přiznat k tomu, že kdyby nás Bůh chtěl všechny stejné, nevynalezl by zákony dědičnosti. 1 dohasínající hvězda za "P jako Pavel Poulíček"(29.1.2015)

• - Kolotoč je česká verze anglického pořadu Wheel of Fortune. (Kmotr76)

• - Za správné zodpovězení tajenky vyhrál soutěžící nejprve 3000, potom 5000 korun. V první řadě pořadu si soutěžící, který získal nejvíce bodů, mohl odnést ceny jako nádobí a elektroniku, ve druhé řadě si odnesli jen peníze za správně zodpovězenou tajenku. Ve třetí řadě soutěžící, který získal nejvíce bodů, na konci pořadu točil kolotočem, ten měl pod hrací částí „okénko“, kde byly možnosti výhry. Nejvyšší výhra se skrývala za Jackpotem. Další možnosti výhry byly mezi 10 000 - 20 000 korun. (Zdroj: Wikipedia.cz)

• - První studio Kolotoče mělo design poutě z 30. let. V roce 1999 dostal kolotoč nový design a soutěžící netočili kolotočem, ale „zařízením“, které rozpohybovalo kolotoč na plátně. Poslední design kolotoče byl moderní a připomínal americké studio. (Kmotr76)