Polojasno

• USA Partly Cloudy
Animovaný / Krátkometrážní / Komedie / Rodinný
USA, 2009, 6 min

Každý ví, že děti nosí čápi, ale odkud je berou? Odpověď se nachází ve stratosféře, kde oblační lidé tvoří děti z mraků a oživují je. Gus, osamělý a nestálý šedý oblak, je mistrem ve vytváření „nebezpečných“ dětí. Malí krokodýli, ježury, beránci a další – Gusova milovaná stvoření jsou umělecká díla, ale jeho věrný doručovací čáp Peck si s nimi užije své. Gusova stvoření jsou stále „problémovější“ a Peckova práce je tak stále těžší a těžší. Jak si jen dokáže poradit současně se svým nebezpečným nákladem i se vznětlivou náladou svého přítele? (HBO Europe)

I.AM.NOT

Asi nejlepší pixarovský kraťas, který jsem kdy viděl- nápaditý, vtipný a s klasickou pixarovsky moralizující pointou. ()

farfalla

V prvních chvílích jsem myslela, že to bude nový Dumbo, ale byl to Peck. V práci záleží, kam vás zařadí, ale dobrý pracovník si se vším poradí. ()

duddek

Takový idylický začátek... a neveselý konec. *spoiler* Ošklivé káčátko v mračím provedení do dokonalosti nevyroste. Jenom, vědomo si vlastních vad (které máme každý), přijde na to, jak důležité a krásné je mít při sobě někoho věrného, jehož vztah k nám nezáleží na našich tvůrčích nezdarech, špatných náladách apod. ()

Shimitz

Takové kraťasy by se měly točit, takové, které prostě jinak než animovaně natočit nelze. Jednoznačně nejlepší kraťas od Pixaru! 100% ()

PetkaW.

To bylo tak krásný... Kolik chytrosti, pravdy, emocí a krásy jde nacpat do 5 minut. Některým filmům se tohle nepodaří ani s dvěma hodinami. Ten začátek asi jednou pustím dětem, až se budu chtít vyhnout vysvětlování toho, jak se "dělají" děti =) ()

Matematicka

Animace velice pěkná, ale to bylo pro mě asi tak vše. Není větší zázrak, když miminko vznikne z lásky mezi mužem a ženou a roste mamince v bříšku devět měsíců než když ho během jediné sekundy uplácá nějaký mrak, podobně jako štěňátko, koťátko, či třeba žraločátko? Podle mě tato animovaná groteska děti dost podceňuje (dospělé ještě víc) - proto se mi nelíbila a nebudu ji ani pouštět svým dětem. ()

Rozjimatel

Roztomilý rodinný krátky animovaný príbeh, ktorý zahreje pri srdci a aj pobaví svojím humorom. Animácia je nádherná, čo u Pixaru neprekvapí a divák sa môže tešiť aj na vtipnú záverečnú pointu. ()

Miguel

Konečně vím, jak se dělají děti . . . to že je nosí čáp jsem už věděl. Kraťas je to neuvěřitelně roztomilý, pokud ovšem nejste ornitolog. Jediné, co mi vrtá hlavou je, kdo nosí malá čápata ()