Django se vrací

Django Strikes Again

Western

Itálie / Španělsko, 1987, 88 min

• špaček421

Možná se občas opravdu vyplatí čekat to nejhorší, a člověk pak může být celkem příjemně překvapený. Django se vrací není tak strašlivě špatný film, jak jsem čekal. Možná doplácí na to, že je to oficiální pokračování, přičemž má s původním Djangem ještě méně společného, než kdejaký neoficiální sequel ze 60. let. Když se člověk oprostí od srovnávání s původním Djangem a dalšími špageťáky, tak jo, jako akčně-dobrodružnej film se to přežít dá. Přes příšernou hudbu (Gianfranco Plenizio, ne Morricone, proboha!!!), mizernou režii, zajímavého, ale nedostatečně charismatického záporáka, pár rádoby vtipných scének, malého spratka, co se Djangovi pořád drží za prdelí, i přes to, že Django sám už není ten charismatický hajzlík v černém ale ochránce spravedlnosti s dlouhými vlasy. Kulomet používá příliš často, čímž ztrácí na účinku. Navíc se s ním zachází dost podivně. Místo koltu pak používá malou brokovnici, která zdaleka není tak super. Sám Franco Nero jako by se nudil, ale aspoň že ho tu máme. Co tu ovšem pohledával Donald Pleasence, to je mi záhadou. Aspoň jsem se nenudil tak často, jak jsem se bál.(18.2.2013)

Koupila jsem si to jenom kvůli hudbě ENNIA MORRICONE. Děj filmu sice nebyl špatný, ale jako "Tenkrát na západě" ta muzika nebyla. Lhala bych, kdybych nepřiznala, že mě lákal též FRANCO NERO. Zřejmě tyto hvězdy potřebují vynikajícího režiséra, aby ze sebe něco smysluplného dostaly. Ale nuda to nebyla. Nic převratného, ale bavila jsem se.(30.12.2010)

• MrCreosote

On už původní Django nebyl žádným veledílem, prostě průměrný spaghetti western se solidním Francem Nerem kosícím nepřátele po desítkách a tahajícím za sebou rakev s kulometem. Nedala se mu ale upřít určitá atmosféra a zajímavý děj. Ničeho takového se zde ovšem nedočkáte. Kulometem se zde sice opět střílí ostošest a hlavní záporák si říká Ďábel (ha, ha), ale je to tak nudné a nezajímavé, že jsem už po dvaceti minutách měl chuť to vypnout a věnovat se nějaké bohulibější činnosti (například psaní tohoto komentáře). Ale abych to shrnul: nekoukejte na to, je to ztráta času. P.S. Doufám, že si herci to natáčení v krásné přírodě užili, když už nic jiného.(5.1.2010)

• sud

Začnu trochu expresivně - viděl jsem hada srát, žábu mlátit pěstí do skály, medvěda zpívat internacionálu, ale aby z Djanga udělali Ramba, o tom se mi ani nesnilo!!! A rakev je málo, co rovnou místo ní pohřebák !? A se týče akčních scén? Režisér se nejspíš inspiroval "Mužem z Acapulca", jenom nepochopil, že jde o parodii. Ztráta času, za Franca Nera 15%.(9.1.2010)

• choze

Po řadě neoficiálních sequelů DJANGA došlo nakonec dlouhých dvacet let po originálu i na oficiální. Retardovaný scénář, retardovaná režie bez špetky stylu, rozvleklé tempo, ale ke konci už se nato dalo koukat i bez dálkového ovladače v permanentní pohotovosti (ta hudba byla ovšem hrozná). Rakev nahradil pohřební vůz, Django dostal dceru, parťáka a komickou figurku (Donald Pleasance) a pobavilo mě, když hlavní padouch - poté co zjistil, že po něm jde nějaký "funebrák" - nechal po herodesovsku zlikvidovat všechny funebráky v kraji. Škoda, že Django na konci nevyhodil ten parník do luftu. Franco je frajer.(12.1.2008)