Kniha krve

Scénografie:

Andy Harris

Kostýmy:

Gillian Horn

Že by si někdo konečně ve větší míře vzpoměl na splatterpunk kinga pana Barkera? No, už bylo na čase. Zatím to ale vypadá, že dopadne jako jiný king a to Stephen King. Na jednu výbornou adaptaci tři špatné, nebo průměrné. Uvidíme. Kdopak se chytí morbidní pohádky ABARAT? Nebo totální love story VĚK TOUHY?(6.11.2009)

• *CARNIFEX*

Neskutočný námet, pomerne celkom pekný rozbeh a potom, že - zívačka. Keď človek čakal ze horor bude gradovať a ku koncu ponúkne akciu ako sa patrí, film úplne upadol a poddal sa realite ako striptérka v salóne. Skoro šťastný koniec nemá čo v horore robiť ako v Steelovej zapichnutá kudla pod rebrami jazvečíka. Toto je priemerný film s nevyužitým potenciálom..(20.2.2012)

• Jericho666

Od Harrisona, i přes zkušenost z Povídek z krypty, toho asi nikdo moc nečekal. A ono také skoro nic nepřišlo. Je to velká škoda, jelikož příběh měl dobrý, s dobrou zápletkou a výslednou pointou. Měl příběh který, troufám si tvrdit, při dobrém zpracování měl potenciál napodobenin a úspěchu. Bohužel z Knihy krve Harrison nevyždímal ani 30%. Když jsem oželil hrozně se táhnoucí, až nudící, děj a nulovou atmosféru, tak jsem čekal aspoň skvělé duchy a celkově efekty. I to mi ale přišlo jako z poloviny nedokončená práce. Pár vcelku kvalitních momentů snímek má, ale jelikož bych je dokázal spočítat na jedné ruce (a ještě by mi volné prsty zbyly), tak je to velmi málo na 100min stopáž a dobrý základ.(22.4.2013)

Dá sa krátka hororová poviedka natiahnuť na celovečerný film? V tomto prípade zrejme nie. Nudných scén je viac ako je znesiteľné a ľakačky môžeme spočítať na prstoch jednej ruky. Odoprieť filmu temnú atmosféru a peknú hudbu však určite nemôžme. Book of Blood je vcelku priemerný horor, ktorý si vystačí s troma postavami, pár nechutnými scénami a jednou ľakačkou, pri ktorej som skoro vrazil hlavou do steny. Na nudný pondeľňajší večer pomerne potešujúce. Rozhodne však viac odporúčam inú Barkerovu filmovú adaptáciu: The Midnight Meat Train.(30.11.2009)

• ARI50

Asi prvnich 10 minut sem koukal nakonec mně chytalo spani aš mně to nakonec uspalo druhy den sem tomu dal šanci a pustil to znovu ale po par minutach jsem to přeskakal neuspělo to Aš na malinkou scenku. Ale každy ma svuj nazor na film a svoje hodnoceni at jeto odpad nebo 5 hvezdiček . Ja jse přiklaním ke 2 hvezdičkam :-)(25.4.2011)

• - Scénář byl vytvořen na motivy krátkých povídek Clive Barkera "The Book of Blood" a "On Jerusalem Street" (IDžOR)

• - Jonase Armstronga museli navoskovat, aby mu mohli udělat kompletní odlitek těla, s jehož pomocí mu pak vytvořili jeho "druhou kůži". (akisha)