Kniha krve

Andy Harris

Kostýmy:

Gillian Horn
  • Flaxik

Táhlo se to jako chrchel zasloužilého kuřáka a napínavé to bylo asi jako Bob a Bobek. Páně Barkerův převelice vyňuňaný nápad by zasloužil lepší zpracování, než takovéhle otahané nic. Ale kůži měl zpracovanou pěkně a též přehlídka nebožtíků se povedla, taky to byl jediný dobrý moment celého představení.(6.12.2013)

• Bloody13

John Harrison nasbíral zkušenosti například ze seriálu Povídky z krypty, což není vůbec špatná vizitka. Jenže Kniha krve je kupodivu k uzoufání sterilní podívaná, která nemá jedinou napínavou část, žádný moment překvapení, nebo alespoň slušný hudební doprovod. O to víc zamrzí, že snímek je podle dvou povídek "The Book of Blood" a "On Jerusalem Street" od mistra hrůzy Clive Barkera. Tady se však veškeré napětí smrsklo na čekání, jestli tu uvidíme i krvavější scény, než tu se svléknutím ksichtu. Neuvidíme. Tohle si měl pan režisér pohlídat. A měl by vědět, že jenom použití všudypřítomných tmavých filtrů děsivou atmosféru dneska už nezařídí.(16.4.2011)

Nie som fanúšik hororu, pravidelne posielam filmy tohto žánru do hoven a prdelákova po vzhladnutí, ale som si špeciálne kôli tomuto vytvoril atmosféru ( no, rozhodol som sa, kôli efektu, pozerať tieto filmy zásadne, ked teda už, v noci ) a výsledok ma milo prekvapil. Samozrejme sa k celkovému hodnoteniu u mňa pridalo ešte pochmúrne, depresívne a skľúčené počasie Anglicka plus miestna architektúra a bola to bomba za štyri. A u mňa to už je čo povedať !(15.10.2009)

• st.jim

Dům, který je postaven na křížovatce, kterou procházejí mrtví. Chtějí vyprávět svoje příběhy ale bohužel je nikdo nevyslechne, tak začnou dělat řízi-říz. Jako příběh to nezní špatně, ale celý film byl nějak bez šťávy. Né, že by tam netekla krev, to néééé :-) Jenže, přes hodinu filmu opravdu nuda. Herecké výkony celkem dobré, tedy hlavně Sophie Ward (na svoje léta....docela kočka). Jako Horor bych to teda ale nenazval, spíše jako večerníček pro dospělé. Podívat......a spát :-)(8.6.2009)

• daEmoNickY

Zajímavý nápad, jehož provedení je spíš domácím úkolem než filmem Petera Jacksona (nadšenec co si s filmy vyhrává, viz. jeho hororová prvotina http://www.csfd.cz/film/4707-bad-taste-vesmirni-kanibalove-bad-taste/ ). Trailer poměrně stačí http://www.youtube.com/watch?v=WrvEGAxWB_A V jeho 1:23 minutách je pointa filmu. ________ Na začátku filmu je jedna poměrně luxusní zabijácká scéna, tu jsem na Youtube nenašel. ________ : SPOILER : ________ ROZBOR ________ Hlavními postavami jsou učitelka parapsychologie, její student a jeden její pomocník. Film je složen z několika zápletek ________1) kluk předstírá přítomnost bubáka v "strašidelném domě" a svoje kouzelné schopnosti (aby sbalil učitelku) [[ učitelka zažije pár zjevení ale pomocník na kamery nic nezaznamená (=pochyby) ........ kluk se pak přizná že to udělal a proto mu už učitelka nevěří když řekne že tu krom něj tu něco vážně bylo (="dívčí" reakce)...... kluk to tedy jde dokázat (="klučičí" reakce) ]], ________2) učitelka si udělá byznis z jeho popisovaného těla [[ celý film se proto musí naznačovat že je mrcha, aby to na konci nebylo velké překvapení .... protože jsem ale přeskakoval tak to nevím ]], ________3) kluk úteče a je chycen učitelčiným posluhovačem (což kluk netuší) [[ příběh začíná tím že si kluk myslí že mu člověk pomůže a končí tím že ho svlékne z kůže, ta se totiž popisuje sama (jak ale ví že to bude fungovat i dál je mi záhadou?) - učitelka asi plánovala předat umírající kůži vědě, dnes už se pokusy na lidech nedělají --- příklad toho jak se dá pohrávat s divákem zakrytím některých skutečností ]].(10.11.2009)

• - Jonase Armstronga museli navoskovat, aby mu mohli udělat kompletní odlitek těla, s jehož pomocí mu pak vytvořili jeho "druhou kůži". (akisha)

• - Scénář byl vytvořen na motivy krátkých povídek Clive Barkera "The Book of Blood" a "On Jerusalem Street" (IDžOR)