Kniha krve

Andy Harris

Kostýmy:

Gillian Horn
  • Jericho666

Od Harrisona, i přes zkušenost z Povídek z krypty, toho asi nikdo moc nečekal. A ono také skoro nic nepřišlo. Je to velká škoda, jelikož příběh měl dobrý, s dobrou zápletkou a výslednou pointou. Měl příběh který, troufám si tvrdit, při dobrém zpracování měl potenciál napodobenin a úspěchu. Bohužel z Knihy krve Harrison nevyždímal ani 30%. Když jsem oželil hrozně se táhnoucí, až nudící, děj a nulovou atmosféru, tak jsem čekal aspoň skvělé duchy a celkově efekty. I to mi ale přišlo jako z poloviny nedokončená práce. Pár vcelku kvalitních momentů snímek má, ale jelikož bych je dokázal spočítat na jedné ruce (a ještě by mi volné prsty zbyly), tak je to velmi málo na 100min stopáž a dobrý základ.(22.4.2013)

Hodně povedená a vizuálně hodně pohledná britská duchařina s jednou vizuálně hodně pohlednou britskou herečkou a hodně povedeným příběhem (literární předlohu bohužel neznám). Vidím, že spousta lidí si tu stěžuje na rozvláčnost a pomalost, ale mně se pomalé tempo filmu právě hodně líbilo, záleží holt asi taky na momentální náladě každého diváka. A ona pomalost se myslím výborně hodila k britským (respektive skotským) kulisám. Už vím, po kom se podívám v knihovně před dovolenou - jmenuje se Clive Barker.(8.7.2014)

Hovorené slovo malo v Book of Blood paradoxne väčšie čaro než "pohyblivé obrázky." To svedčí o dobrej literárnej predlohe. Priznám sa, že som Barkerove dielo nečítal, ale už len z prehovorov postáv mi bolo jasné, že film toho veľa nezobrazuje. Niekde unikala podstata. Napríklad Sophie Ward sa vo filme často objavovala holá, zrejme sex a smrť v knihe nejako súviseli. Inde to zase prospievalo: atmosféra bola napätá a film sa pohrával s divákom. Občas som sa dokonca pristihol, že aj jednoduchú návnadu som zožral i s navijákom. Všetko bola nakoniec inak, prišla nečakaná pointa.(27.4.2011)

• *CARNIFEX*

Neskutočný námet, pomerne celkom pekný rozbeh a potom, že - zívačka. Keď človek čakal ze horor bude gradovať a ku koncu ponúkne akciu ako sa patrí, film úplne upadol a poddal sa realite ako striptérka v salóne. Skoro šťastný koniec nemá čo v horore robiť ako v Steelovej zapichnutá kudla pod rebrami jazvečíka. Toto je priemerný film s nevyužitým potenciálom..(20.2.2012)

Úvodní povídka z prvního dílu Knih Krve "Mrtví mají své dálnice (orig. The Book of Blood)" natažená na téměr sto minut. Pokud by mi někdo dopředu řekl, že to bude fungovat, asi bych se jenom nevěřicně zašklebil, ale Johnu Harrisonovi se povedlo, nechci říct nemožné, spíš hodně nepravděpodobné. Funguje to. Přitom celý film se relativně táhne, avšak ke konci se to všechno pohne správným směrem a vytáhne veskrze průměrnou filmovou projekci kvalitativně do hodně vysokých výšek. Po dobře zmáknutém THE MIDNIGHT MEAT TRAIN máme štěstí na další kvalitní Barkerovu adaptaci a tou je Harrisonova BOOK OF BLOOD.(16.5.2009)

• - Scénář byl vytvořen na motivy krátkých povídek Clive Barkera "The Book of Blood" a "On Jerusalem Street" (IDžOR)

• - Jonase Armstronga museli navoskovat, aby mu mohli udělat kompletní odlitek těla, s jehož pomocí mu pak vytvořili jeho "druhou kůži". (akisha)