Swety

Krátkometrážní / Horor / Mysteriózní / Thriller
Slovensko / Česko, 2009, 14 min

Režie:

Peter Leibitzer

Krátky béčkový thriller sleduje na prvý pohľad banálny príbeh troch mladých ľudí, ktorí prichádzajú na neznáme miesto, aby sa tu na pár dní odreagovali. No už ich príchod nasvedčuje tomu, že toto miesto zjavne nebude podľa ich predstáv. Vo svete sa totiž skrýva mnoho tajuplných miest, svetov, ktoré nikdy nepochopíme. Film SWETY (Worlds) vám prináša stret jedného z týchto svetov s tým naším... (faraon)

Forsberg11

Veľmi zaujímavé, mystické dielko. Celovečernému filmu by som sa v tomo prípade určite nebránil. A som zároveň rád, že aj v našich končinách vznikajú vcelku zaujímavé nápady. Trochu viac profesionalizmu a môže to byť vážne dobré. ()

borec999

Na ploche pár minút som videl atmosféru, napätie a pár solídnych nápadov. Nato aby sa však po dopozeraní dostavili výhradne pozitívne dojmy by bolo treba dať Swetom nejaký zrozumiteľný a lepšie uchopiteľný záver. Takto nám tvorcovia niečo načrtli, ale vysvetlenie si nechali pre seba a nám ostali len úvahy a domnienky. 57% ()

BathoryMan

Síce som nejako nezachytil pointu ale to mi neprekážalo pretože to bohato vynahrádzala nadslovenské pomery nasnímaná mrazivá atmosféra.Trojica hercov sa aj na tak malom priestore snažila a body navyše má umna aj výborne zvolený hudobný doprovod.A poslednú hviezdičku prezmenu dávam za odvahu stvoriť na Slovensku niečo nové a to v naších končinách neprebádaní žáner hororu!Možno sa to chlapcom podarí a budú to práve oni,kto stvoria prvý celovečerný Slovenský horor a nie nejaký Dezorz,ktorý len šíri prázdne reči bez akéhokolvek výsledku.Tu je aspoň vydieť nejakú vyditelnú snahu s uspokojivým výsledkom! ()

Gardenboy

Na ploche 14 minút sa ndá vyrozprávať príbeh, ktorý by bol nejakým spôsobom uzavretý a mal aj jasnú pointu. Swety sú klasický horor vybudovaný na atmosfére a dokonalej - aspoň vzhľadom na to, že to točili amatéri - formálnej stránke. Obsahujú všetko, tiahle napätie, dynamické jazdy a úteky, lakačku, znepokojivý záver ... Výborne prevedené cvičenie. ()

BLabaKAn

Tři burani a jeden zmutovanej mamrd v obleku, co trapně kulhá a dokáže utíkat s buranem na zádech před dalším buranem, co je pronásleduje,...tohle fakt ne-e... ()

melekos

Je mi jasné, že krátký film je prostě krátký se vším, co to obnáší, ale pomalu to vypadá, že se autoři měli vyjít do 14ti minut a prostě víc to natáhnout nechtěli i kdyby co bylo. Konec je velmi odfláknutý, do té doby poměrně dobré budování napětí, celkem i slušné herecké výkony. ()

topi80

Naprostá spokojenost. Kluci mě na krátkém časovém půdorysu rychle vtáhli do děje a moje pozornost a zvědavost byly po celou dobu ve střehu. Takto si představuji zdařilé rozptýlení u krátkého hororu a přesně tohle očekávám, když si něco takového pustím. Krátkých amatérských hororů jsem na youtube zhlédl už spoustu, a i když se ty náměty opakují, tak toto zpracování bylo v pohodě, žádná toporná užvaněnost, šlo se rovnou na věc. ()