poster

Lékařští detektivové (TV seriál)

 • Česko

  Ze soudních spisů

 • Česko

  Krimi záhady

 • USA

  Medical Detectives

 • USA

  Forensic Files

 • Německo

  Medical Detectives - Geheimnisse der Gerichtsmedizin

Dokumentární / Krimi

USA / Německo, 1996, 25 min (Alternativní: 45 min)

 • majo25
  ***

  Práca detektívov, ktorí sú neskutočne usilovní a detailní vo svojej práci - Po desiatich rokoch som vybral jej spis a hneď mi udrela do oka jedna zvláštnosť. Kamo, ty sa musíš veľmi nudiť, keď už ani rodina si pomaly nespomenie na jej meno. Má to typické americké spracovanie, ktoré nie je vôbec zlé, neopakuje sa dokola to isté, ako pri novších seriáloch, diely majú prijateľnú stopáž, ale napriek tomu ma to skôr nudilo.(15.10.2017)

 • sahier
  ***

  Dobré na pozeranie ,ako skutočne má vyzerať práca polície -ked že na prácu našich policajtov sa väčšinou pozerať nedá a kľudne vyhlasujem ,že naši policajti sú oproti týmto ako kojenci . Po stránke filmovej , neznášam akékoľvek filmy, či dokumenty , kde opakujú tie isté veci dokola ,akoby to natáčali pre idiotov ,ktorí si nepamätajú čo už povedali v príbehu pred tým....(26.2.2015)

 • Drom
  **

  - Bylo jasné, že to je vražda. - Něco na tom nesedělo. - Byla to vražda, nebo nehoda? - Důkaz je možná v autě. - Byla to má nejlepší kamarádka. - Slyšela jsem výstřel a ten muž utíkal směrem k lesu. - Museli jsme ho usvědčit. - Ihned jsem měla pocit, že se stalo něco strašného. - To vše v dnešním díle Mental defectives. Takže tu máme další takydokumentární seriál o vraždách. Je sice staršího data výroby, díky tomu ale méně vycpávkový. V každém případě ale ani jediný z pachatelů nikdy neviděl jediný díl seriálu s mým hrdinou Columbem, jinak si totiž nedovedu vysvětlit naprostou dementnost prakticky všech z nich. Jeden X času stráví zahlazováním stop a na zdi nechá otisk, jak se opíral při čištění. Jiný finguje dopravní nehodu a nechá zamčené dveře, kterými se prý z auta dostal. Další vypráví o stavu oběti a zároveň tvrdí, že ji neviděl a géniové jsou ti, co k vraždě použijí věci ve svém vlastnictví a pak si je nechají nebo okatě vyhodí. Některé případy a zejména techniky jsou zajímavé, ale vše znehodnocuje krátká stopáž, díky které dochází k překotným přeskokům v případu od spekulace k faktu (Byla nalezena stopa krve, která mohla patřit vrahovi. Ve vedlejší místnosti byla nalezena další vrahova krev). To a bulvární tendence tvůrců jsou tak verdiktem.(11.7.2014)

 • MM_Ramone
  ***

  Včera som písal komentár ku kanadskému televíznemu projektu "F2: Forensic Factor". Toto je prakticky to isté akurát, že z americkej produkcie. Takže v podstate môžem zopakovať to, čo som už napísal. Je to verná rekonštrukcia závažných zločinov a následný postup ich vyšetrovania. Zobrazenie skutočných udalostí poskladané z výpovedí detektívou, policajtov, svedkov a príbuzných obetí. Odhalenia a jasné usvedčenia vrahov vďaka práci forenzných, súdnych, znalcov. Zaujímavým spôsobom spracovaný kriminálny, dokumentárny seriál. ***(6.7.2011)

 • haWranka
  ****

  Po všech těch kriminálkách se supermoderními technologiemi je dost osvěžující sledovat, jak vypadá práce skutečných forenzních vědců na skutečných případech. Příjemná stopáž, nenudí a člověk se dozví spoustu zajímavých věcí. V naprosté většině díle jde o objevení nebo využití nějaké nové vyšetřovací metody, namátkou rozlousknutí případu po asi 20 letech díky objevu mitochondriální DNA.(28.1.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace