Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Pohled na čínskou historii. Události, které se staly ve 40. letech, po skončení 2.světové války, až po založení Čínské lidové republiky, nám nabízejí základní pohled na to, co v začátku stálo u vzniku a toho proč se Čína stalou tak mocnou a bohatou zemí. Film, který vznikl k 60. výročí založení. (Seminář čínských filmů)

Videa (1)

Trailer

Recenze (16)

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Neskutečně roztahaný epos o Číně v období 40. let minulého století. Utahané dílo plné splývajících postav v rolích nevýrazných herců. P.S. možná to bylo tím jak moc jsem se nudil ale žádného ze známých herců, kteří jsou zde napsaní (Chan, Yun-Fat, Li, Woo apod.) jsem ve filmu nezahlédl ani koutkem oka. ()

Pirkaf

všechny recenze uživatele

Rozhodně nesouhlasím s GigaPuddingem, který píše, že "hodnocení některých založené na nějaké "angažovanosti" tu podle mě nemá vůbec co dělat". V tomto případě je snad jasné, že vůbec nejde o film, ale o výblitek toho nejhrubšího zrna oslavující čínské komunisty, kteří neničili a neničí soustavně pouze své vlastní lidi a přírodu, ale nadále pokračují v genocidě a okupaci Tibetu. Nehodnotím, protože koukat na film oslavující člověka zodpovědného za smrt mnoha desítek milionů lidí opravdu nehodlám. A pro případné kritiky mého hodnocení dodávám ano, o těchto věcech je třeba psát, dokonce i tady, protože lidé mají velmi krátkou paměť, navíc s čínským totalitním režimem obchodují, lezou mu všemožně do prdele (viz Vavča) a situace v oblasti lidských práv se nelepší. A většině lidí je to jedno. ()

Reklama

lucascus 

všechny recenze uživatele

Film je hodně těžkopádný, a seč jsem se sebevíc snažil mu porozumět (sledováno v originále s polskými titulky), nezvládl jsem to. Historie byla zpracována opravdu pro znalé Číňany, či vyškolené lidi, které o historicko-společenské situaci Číny mnohé vědí. Samozřejmě, propaganda se zde v hojné míře vyskytovala, ale to musí divák předpokládat, střih a pohled kamery byl profesionální, herci (hlavně v ženských pozicích, kterých však bylo málo) byli dobří. Je však škoda, že film nebyl zpracován více populárně naučnou metodou, aby si z něho něco mohli odnésti i méně učení lidé. Opravdu jsem neměl čas si před filmem přečíst tisícistránkovou knihu na téma Historie Číny. ()

Sir-Filip odpad!

všechny recenze uživatele

Snad NEJVĚTŠÍ a NEJHORŠÍ překrucování historie, jaké kdy mé oko spatřilo, kam se hrabou hoolywoodské filmy. Propaganda, propaganda a nic jiného než propaganda!!! Číňané a vedení čínské komunistické strany nemá vůbec žádnou schopnost sebereflexe, i v SSSR po smrti Stalina přiznali, že to byl tyran a blázen - tady ne! Mao tančí s dětmi, bere jako podstatný a důležitý i názor obyčejných žen, osobně pokládá věnec na hrob bezvýznamného kuchaře. Ve skutečnosti byl Mao úplně jiný, odtažitý a krutý. Film by se dal o 100 % vylepšit jen závěrečným seznamem mrtvých, či jen prostou statistikou zemřelých v dobách následujících po slavném převzetí moci. Kuomittang je vykreslen samozřejmě špatně, ale samotný Čankajšek spíše jako vyložený flegmatik, kterému je vlastně všechno jedno. Občanskou válku pak snímek vykresluje jako naprostou pohodičku, s absencí jakéhokoli utrpení. Dobývání čínských měst je pak označováno za osvobozování. Neschopnost alespoň dílčí sebereflexe, masýrující propaganda a naprosto překreslené charaktery klíčových postav dělají z tohoto snímku "PATOS", který si nezaslouží pozornost žádného racionálně přemýšlejícího diváka. Vřele nedoporučuji! "ENJOY IT !!!" ()

Rominator 

všechny recenze uživatele

Všechny celosvětově známé asijské hvězdy se ve filmu objeví pouze v malých symbolických rolích a to je docela škoda. Jet Li v admirálské uniformě má odbyto v prvních pěti minutách. Jackie Chan jako novinář to stihne do první hodiny děje. Donnie Yen odehraje svoji roli před koncem druhé hodiny stopáže na schůzi, kde se vybírá vlajka a hymna. V závěru dojde i na Ziyi Zhang, která se jako jedna z členek ženské delagace fotí s Mao Ce-tungem a své dvě krátké scény tu odbude i Andy Lau jako generál. Johna Woo jsem si nevšiml, ale na IMDb je uvedeno, že jeho scény byly vystřiženy a tím se to docela vysvětluje. ()

Galerie (16)

Zajímavosti (3)

  • Natáčelo se v Pekingu, Shanghaji, Tianjinu a Nanjingu. (Cheeker)

Reklama

Reklama