Pýcha národa

všechny plakáty
Trailer
Krátkometrážní / Válečný
USA, 2009, 6 min

Fiktivní trailer k neexistujícímu filmu, uvedenému v Tarantinově Hanebných panchartech. (oficiální text distributora)

Trailer

Fr

Ministerium für Volksaufklärung Und Propaganda..... Vážené dámy, vážení pánové, VŽDYŤ JE TO PRDEL !!!! Je obdivuhodné, jak Tarantino (E.Roth) dokáže maličkostmi vytvořit mystický svět čehokoliv. Třeba fašismu. Nehodnoťme kvalitu něčeho, co vzniklo pro pobavení. Nebo jednou budeme nuceni hodnotit věci, ze kterých nám bude na blití…. (možná, že už je pozdě…) ()

B!shop

Koukam, ze tady se hodnoti nejakej minutovej trailer a ze existuje 6 minutovej kratas asi nikoho nezajima. Kdyz jsem to videl v Panchartech, tak me nenapadlo, ze to netocil Tarantino, protoze to Roth zvlad na vybornou. Samozrejme to je desna hovadina, nicmene pusobi to dojmem, ze to skutecne mohlo vzniknout jako valecna propaganda, ale zaroven to je paradni parodie, kde Bruhl kropi nepratele po desitkach. Me to zkratka bavilo. ()

flanker.27 odpad!

T+R si můžou kecat co chtěj, ale je vidět, že o Goebbelsově způsobu propagandy vědí velké černé v tunelu. Goebbels (BTW ten šašek ve filmu o traileru mu neni podobnej ani z rychlíku) se přímému zobrazování probíhající války naprosto zásadně vyhýbal, tu nechal tvořit o Fridrichu Velikém, tu nechal po(u)pravit Žida Süsse, tu se obrátil k Napolenským válkám. A černobílá k dobovosti nestačí. ()

H34D

Vcelku působivý trailer, pokud pomineme fakt, že je na svou fiktivní dobu natočen příliš moderním stylem. Eli Roth překvapivě správně naladil diváka na one man show - hrdinský příběh bojovníka za vlast, jako nacistická propaganda věrohodné... Jen to děcko Daniel Brühl na svou roli nemá koule. 7/10 ()

tron

Eli Roth po sérii úspešných béčkarských krvákov (CABIN FEVER, HOSTEL) v roku 2007 (HOSTELOM 2) dočasne skončil nakrúcanie vlastných celovečerných hororov a išiel do učenia k Tarantinovi. Hral mu v AUTE ZABIJAK, pre GRINDHOUSE nakrútil trailer na neexistujúci slasher THANKSGIVING a hral „hráča baseballu“ v NEHANEBNÝCH BASTARDOCH. V nich je mladý Nemec (Daniel Brühl) pýchou národa po tom, čo sám z veže vystrieľa stovky vojakov a Goebbles o tom nakrúti film. Práve ten sa rozhodnú v závere vojny využiť nepriateľské vojská, keď sa jeho premiéru v kine rozhodnú obohatiť o bombový atentát na Hitlera. Eli Roth tento fiktívny film skutočne nakrútil a to ako 7-minútový čiernobiely kraťas. Ťažko hodnotiť dialógy, príbeh či postavy, nič z toho tu v podstate nie je – ako ukážky v NEHANEBNÝCH BASTARDOCH mi to sedelo viac, v „celej“ 7-minútovej verzii mi to pripomenulo „najkrvavejšiu scénu v kinematografie“ z HORÚCICH STRIEL 2. ()