Tormented

Komedie / Horor

Velká Británie, 2009, 91 min

Sebevražda kohokoliv jiného by studenty jedné střední školy možná zasáhla, ale u Darrena Mulletta si všichni jen oddechli. Darren, díky své nadměrné postavě, dobrácké povaze a své nemoci si nebyl schopen udělat přátele, a naopak se stával terčem šikany studentské "smetánky". Ale když jeho smrt ještě studenti oslaví velkou párty, tak se Mullet vrací zpět ze záhrobí, aby se pomstil všem, kdo mu ubližovali ... Pokud je nálada na obyčejnou teenagerovskou vyvražďovačku, tak Tormented je tím pravým filmem. Sice nepřináší do žánru nic nového či originálního, ale ani si takové ambice nedělá. Co ale musí divák překousnout je příšerná otravnost jednotlivých herců - někteří z nich (hlavně Alex Pettyfer v roli Bradleyho) je na odstřel už od první minuty (nevím jestli v tomto žánru nemá divák fandit "obětím", aby alespoň některá přežila - tady jsem neskrývaně fandil Mulletovi, protože ti parchanti (do jednoho) si trest zasloužili). Jednotlivá úmrtí jsou v rámci žánru také zajímavá - z počátku jsem měl obavy, jestli nebude jen Mullet běhat po škole s mačetou, ale byl docela vynalézavý...(19.7.2010)

• playboxguest

Proč jsem ten film musela zaručeně vidět i přes všechny ty nepříznivé kritiky? Protože se v něm sešly opět spolu Michelle a Jal z první generace seriálu Skins. Proč jsem to dokoukala do konce? Samozřejmě že jen kvůli nim, páč jinak film moc iniciativy, zábavnosti, ani vtipu nepobral. Na druhou stranu tu obě holky hrály pěkný mrchy, což byla příjemná změna, do toho jsem zjistila, že Alex "Stormbreaker" Pettyfer je herec, jehož zdá se do budoucna moc vyhledávat nebudu, hodně nesympatickej frája. Jinak si nemůžu stěžovat, vždyť jsem do předu věděla, do čeho jdu... A propos, jedna hvězda za film, druhá za holky. Víc filmů, kde se opět sejde má oblíbená parta, evidentně je skousnu v lecčem. (A jedno se musí nechat, Jal to schytala moc pěkným způsobem.)(4.4.2011)

• mala_kea

Nedokážu pochopit, jak jsem se na tohle mohl dodívat až do konce, ale stalo se. Slasherů ze školního prostředí je dost a tento není žádná speciální výjimka, který by se něčím vyjímala a když se pan Wright pokouší uklidit po sobě krvavými scénami, tak se mu to moc nedaří, přece jen mohl být trochu originálnější. Za docela nečekaný konec hodím alespon tu jednu hvězdu, ale víc by ze mě ani ten šikanovaný nevymlátil(24.1.2010)

• Teardown

Sám sebe nechápu, že na to vůbec čumím. Zase mě minula celá ta rádoby humorná stránka filmu. Dementnosí a především dementama se to jen hemžilo a na slibovaný horor se snad ani vůbec nedostalo(nebo jsem to prospal?). Trochu mi zde vyzněla podobnost s filmem Tamara, který byl mimo jiné taky pěkná cipovina.(27.9.2009)

Filmy, kde strašně fandíte záporákovi a spolu s ním si užíváte jeho krvavou práci na nesympatických obětech, které si nezaslouží nic jiného než svou smrt, respektive, popravdě řečeno, kde klaďas kydlí hnusné záporáky, jsou fajn. Puberťácký horror pro puberťáky. Nejdříve jsem si myslel, že jeho hlavním problémem bude, že nejsem puberák, ale nakonec to nebylo špatný. Ten záporák je docela dobře pojatý. A i když ty postavy jsou možná zbytečně moc stereotypně přecharakterizované (už je docela otravné, jak je strašně jednoduché si dělat prdel z emařů a nikdo si neodpustí to udělat), funguje to docela dobře i jako studie šikany. Začátek byl trochu rozpačitý, ale pak se to docela i srovnalo.(15.7.2013)