Malá pražská víla (studentský film)

Krátkometrážní / Romantický

Česko, 2009, 30 min

spise tri a pul... protoze to opravdu bylo zvladnuto vyborne...slabsi scenar ale jinak kvalitni film který mne velice prekvapil... ps: tanecnice od tatabojs mi v titulkach udelala radost PS: PS: priste bych se ale vyhnul vytvarne casti a tim myslim obrazek s napisem mala prazska vila vytvoren vodovkami... hrozne to ten film pak schazuje....preji hodne stesti v dalsi tvorbe(16.4.2010)

Tak nakonec docela zklamaný. Zklamaný, protože jsem se krásně dostal do příběhu, díval se na solidní herecké výkony a těšil se z krásných záběrů, jenže na konci jsem nedostal vůbec žádné vysvětlení předchozích 25 minut. To je pak celá snaha k ničemu. :-((( Přesto ten potenciál tam je obrovský, proto aspoň 3 hvězdičky.(13.5.2011)

Melancholické kapky vody a takové malé studentské zjevení s neskonale éterickou náladou. V některých pocitových věcech možná není Víla tak silná, jak by mohla být (např. samotné víle trošku trvá, než se stane tou opravdu étericky snovou postavou), ale to je mi vlastně úplně jedno, protože tenhle film dokonale zapadl do mého vkusu, co se nádherné romanticko-melancholické atmosféry týče a nejen díky neskutečně skvostným záběrům spojeným s vodou, podbarveným úchvatně se hodící hudbou, navíc s nečekaně fajn titulkovou písničkou. Kéž by se zjevil od Chramosty natočený celovečerák ve stejném duchu. film zde.(22.2.2014)

Tyhle pocitovky já můžu vždycky. Po všech stránkách profesionálně odvedené dílko (režie, kamera), líbil se mi ambientní zvukový a hudební doprovod a hlavně ta lehce zasněná nálada, která prostupuje celým filmem. Jedinou výtkou bych měl ke scénáři, který působí trochu nekonzistentně, včetně rušivých prostřihů z tiskárny, bez kterých bych si tenhle filmek klidně dovedl představit (tatínek občas nesrozumitelně huhňal). Bral bych možná i výtku, že příběh nedokáže přivodit ani jednu hlubší emoci (když pominu dívčinu hysterickou reakci), ty tady zlehka vytváří pouze pocitové momenty s kapající vodou (občas vynalézavě snímanou), pohledy skrze barevná sklíčka a melancholie, která kape z celého filmečku, jako voda z prstíků „malé pražské víly“. Za sebe mohu říci, že mě Jan Chramosta docela kápl do noty a nebránil bych se celovečernímu snímku.(1.3.2010)

Filmařsky nejlépe odvedená Chramostova práce, je vidět, že za pár let ušel kus cesty dopředu. Lepší režie, kamera, hudba, pěkný audiovizuál mají potenciál ke vzniku profi kousku, který bohužel stále sráží slabý scénář včetně herců a bezemoční chladnost tu opět přetrvala. Přesto zatím nejlepší snímek od tohoto nadějného tvůrce.(6.4.2010)

• - Hlavní cena v kategorii "Příběhy" Ostrava Picture 2009, zvláštní cena poroty (Jury prix) na 13. MFF v Jelení Hoře 2010, cena publika (Prix du public) tamtéž. (Zdroj: ČSFD.cz)