Reklama

Reklama

59-184-84

(studentský film)
  • angličtina 59-184-84 (festivalový název)
všechny plakáty
Dokumentární / Krátkometrážní / Komedie
Česko, 2009, 24 min

VOD (1)

Obsahy(1)

Portrét věčného “lůzra” - člověka, kterému ujel vlak, avšak nepřestává čekat, protože něco se musí stát! Personifikace lidství v podobě černé díry, která požírá sama sebe. (oficiální text distributora)

Recenze (40)

ZkuKol 

všechny recenze uživatele

Krátký dokument o zajímavém starším pánovi, jenže nepostrádá osobitost a jasně vytyčený pohled na svět. Ale spíš než o film jde o oživlé fotografie, protože kamera se ani nehne, interakce buď žádná, nebo zbytečná (holičctví) a monology začínají být postupem času nezáživné. Přesto mě Lukáš zaujal a těším se na jeho další práci... 35% ()

Aelita 

všechny recenze uživatele

On za to vlastně nemůže - za to, jaký je. Prostě mu takhle funguje mozek - racionalita na úkor emocionality. Chybí mu soudnost a schopnost vcítit se do jiných lidí. Jeho život je program a přání smrti je jen logický výsledek neplnění tohoto programu, nikoliv deprese či zoufalost. Stejně logicky - z kvantitativně kvalitativního hlediska - ten muž hodnotí sebe i možnou budoucí partnerku, která je pro něj pouhá samička pro sex a zplození potomka. I to dítě chce jen proto, že to mají všichni. V něčem podobný typ člověka ztvárnili Ivan Trojan a Klára Pollertová ve filmu Jedna ruka netleská. A položíme si otázku - není-li cílem kultury a civilizace konečná redukce zvířete v nás včetně emoční složky v rozhodování se a posílení vědomé sebekontroly a logického rozumu? Jaký bude - ten člověk kyborg? ___ Film je ke zhlédnutí na docalliancefilms.com ()

Reklama

nelino 

všechny recenze uživatele

Při sledování filmu člověk pocítí takové šílené nechutenství a odpor k tomuto VŠ (zvláště v případě pokud jste žena..viz jeho "pohled lovce" když číhá na poště). Dokument samozřejmě zaujme, téma a postoj jaký k němu tento pán má by nenechal nikoho klidným, dojem samozřejmě zanechá a vzbudí alepspoň nějaké pocity narozdíl třeba od jiných snímků. Na druhou stranu je ale dobré uvědomit si, jak prvoplánově vtipný tento dokument je. Už při prvních slovech dokumentovaného muže je jasné, že se divák bude příštích pár minut smát pokaždé, kdy starý mládenec díky své drzosti vymyslí další akci (domácí příprava, zbrojní pas atd.) ()

HanaM. 

všechny recenze uživatele

Moje hodnocení je možná trochu zkreslující, pět hvězdiček za dojem. Dojem z pozorování úžasně sebeironického pána s černým humorem, kterak se seznamuje online se ženami a žádá ministerstvo o vlastní popravu. Některé pasáže z filmu se mi však zdály hloupě strojené, například když vykládal kadeřnci o tom, jak poznává ženy, nebo když ho natáčeli ve vaně. ()

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

Nenápadný, ale o to dopadem silnější studentský film. Hned úvodní šovinistická a mírně primitivní hláška mě dost pobavila a smál jsem se téměř neustále až do konce snímku. I když v případě 59-184-84 je potřeba brát na zřetel, že i když jde o dílo vtipné, ve své podstatě je zároveň až zoufale smutné, místy dokonce mrazivě vážné. Tyto 2 na první pohled neslučitelné protipóly však vytváří podívanou, na kterou jen tak nezapomenu. Ať už je to třeba totální ignorování od kadeřnice, předběžné obhlédnutí terénu, režisérova otázka, jež snad nepadla v žádném jiném filmu („A proč se nezabijete sám?“), reakce na nevyhovující partnerku či žádost na ministerstvo spravedlnosti. Výborný hlavní představitel, spousta myšlenkové „potravy“ k přežvýkání (a že je o čem přemýšlet) a dokonale výstižná klavírní písnička od Šlitra a Suchého. Zároveň jde o film na vícero zhlédnutí, který má i potenciál celovečerního snímku, a přestože mírně nadhodnocuju, slabší plný počet takovému počinu rád dám. „Svět je váš.“ ()

Galerie (3)

Reklama

Reklama